Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2015, 11:02   #1
krzyskat
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-03-2015
Skąd: Katowice
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Nie działająca elektryka drzwi tył

Witam.
Zakupiłem fokusa 2011r. Titanium z usterką elektryki tylnych lewych drzwi. Nie działa podnoszenie szyby oraz centralny zamek. W pozostałych drzwiach wszystko działa bez zarzutu. Sprawdziłem bezpiecznik w komorze bagażnika z obwodu tych drzwi i jest OK. Czy jest możliwy np. brak "masy", zdjąłem tapicerkę widać moduł drzwi. Czy ten moduł obsługuje całość tzn szyby i centralny zamek?, może to on jest uszkodzony. Proszę o pomoc bo nie mogę zamknąć drzwi samochodu.

krzyskat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 14:28   #2
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Nie działająca elektryka drzwi lewy tył

Może "oczywista oczywistość", ale zapytam:
Czy sprawdzałeś kable idące z kabiny do drzwi, czy czasem nie są pęknięte lub przerwane?
Kiedyś w Xsarze miałem takie cyrki własnie z powodu pękniętego kabelka w przelotce do drzwi.

Czasem konieczne jest sprawdzenie czy jest "przejście" w kablach miernikiem, bo kabelek może nie powsiadać widocznego uszkodzenia (brak przerwania izolacji) lub być przerwany w już niewidocznym miejscu.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 24-03-2015 o 08:34
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 14:06   #3
ffboy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-08-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działająca elektryka drzwi lewy tył

Witam. Chciałbym odświeżyć temat bo u mnie też pojawił się problem zamykania tylnych lewych drzwi "z kluczyka". Po zamknięciu kluczykiem centralny zamyka wszystkie drzwi oprócz wspomnianych. Drzwi zamykam ręcznie przez przekręcenie blokady. Dodam, że przy późniejszym otwieraniu drzwi z kluczyka tylne lewe również się otwierają więc sygnał na otwarcie działa. wyłącznie nie zamyka. Elektryka szyby w tych drzwiach działa. Czy to może być wina samego zamka i jakiś przekaźników w tym zamku? Chciałem zakupić używany zamek, ale pomimo, że są opisane jako do drzwi lewych tylnych to różnią się ilością pinów niż zamek u mnie. Czy ktoś mógłby pomóc mi znaleźć zamek pasujący do mojego Focusa MK3 2012 r? Mój zamek ma numer BM5A-A26413-CC.
ffboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 20:44   #4
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Nie działająca elektryka drzwi lewy tył

spróbuj wpierw przeczyścic styki i cały zamek jakimś wd40 może coś nie łączy ?
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 11:42   #5
ffboy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-08-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działająca elektryka drzwi lewy tył

Chciałbym nadmienić, że drzwi naprawiły się same tzn. już się zamykają i otwierają wszystkie z pilota. dziwne. wychodzi na to, że winą nie był zamek. nie wiem czy to dobrze czy źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ffboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 11:50   #6
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie "Brak" elektryki w jednych drzwiach

Cześć
Może ktoś z Was będzie w stanie pomóc mi ustalić co się stało z moim ff bo ja już zacząłem się poddawać.
Od razu przepraszam za przydługi post

Mianowicie w tylnych prawych drzwiach nie działa mi nic z elektryki, szyba ani centralny nie zamyka.
Byłem pewny, że nie dochodzi napięcie.
Z czynności które do tej pory zrobiłem :
*Bezpieczniki OK
*Rozebrałem boczek znalazłem taką śmieszną "centralkę do której wchodzi duża kostka z przewodami. Przełożyłem ją do lewych drzwi i tam działa prawidłowo
*Zamieniłem przyciski szyby miejscami też w lewych działa
*Odnalazłem w lewych drzwiach kabelek na którym zawsze jest napięcie - test w chorych i też jest prąd.
*sprawdzałem na który przewód przechodzi napięcie przy podnoszeniu opuszczaniu - i to już nie "przechodzi w chorych"
*ponowne sprawdzenie sterownika i znowu szok bo sterownik dobry
*sprawdzenie w chorych czy nie ma przerwy gdzieś na kabelkach - wszystko prawidłowo
*spięcie na krótko w zdrowych między kablem zasilającym a tym na który przechodzi przy opuszczaniu - efekt jak z przycisku - w chorych brak reakcji

Dodatkowo brak oświetlenia przycisku w chorych. Silniczek na 99% sprawny.
No i dodatkowo to, że w tych drzwiach nie zamyka się centralny

Jakieś rady?
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 12:45   #7
fordfocus2
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 208
Domyślnie Odp: "Brak" elektryki w jednych drzwiach

na słupku środkowym wyciągnij kostke i zobacz czy nie ma tam korozji i czy czasami nie zgnił kabelek
fordfocus2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 13:23   #8
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: "Brak" elektryki w jednych drzwiach

Cytat:
Napisał fordfocus2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na słupku środkowym wyciągnij kostke i zobacz czy nie ma tam korozji i czy czasami nie zgnił kabelek
To zapomniałem opisać - Było sprawdzone wygląda normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą koszmarnie się go wyciąga.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 19:40   #9
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: "Brak" elektryki w jednych drzwiach

Może trochę bez sensu, ale napięcie zawsze badamy czy jest "+" i względem jakiejś masy. Ale czy badałeś to napięcie względem masy drzwi? Lub czy kabel masowy (jeśli występuje) do tych drzwi jest OK?
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 20:27   #10
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: "Brak" elektryki w jednych drzwiach

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może trochę bez sensu, ale napięcie zawsze badamy czy jest "+" i względem jakiejś masy. Ale czy badałeś to napięcie względem masy drzwi? Lub czy kabel masowy (jeśli występuje) do tych drzwi jest OK?
Masz racje tego jeszcze nie sprawdzilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze sprawdze w wolnej chwili czy napiecie jest takie samo jak w zdrowych... Moze gdzies jest jakis zwiekszony opor? Ma sens?
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.