Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2015, 01:00   #1
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Czy to na pewno właściwa skrzynia do tej foczki??

Niekończąca się historia ze skrzynią biegów z mojej foczki..
Na początku była w aucie to co była przy zakupie. Występował niefajny objaw: tarcie/wycie itp przy ruszaniu lub cofaniu. Choć początkowo stawiano na sprzęgło, to przy jego wymianie padło na skrzynię..
Założona kolejna, wzięta z magazynu na szrocie o której wiadomo było tylko że jeździ. No i działała, jeździła ale wyła głośno po odpaleniu auta, terkotała na niskich obrotach na 1 i 2. Dwóch mechaników w tym jeden "skrzyniarz" stwierdziło że padlina. Na szczęście miałem na tę skrzynię gwarancję rozruchową.
Na tej skrzyni było oznaczenie T XS4R 7002 FA.
Kolejna wymiana, skrzynia z rozbitka z małym przebiegiem, nawet wizualnie wygląda OK i naklejki na niej są jak zeszłoroczne.
Działa, jeździ, nawet zdaje się jest "szybsza" auto rusza się żwawiej itp. Przestał działać prędkościomierz. Pytam czy był przekładany, no był bo w tej nowo zakładanej nie było. Myślę że jest możliwe że przy wymianie się uszkodził bo to delikatna zabawa.
Ale coś mnie tknęło, patrzę na oznaczenia na skrzyni
3M5R 7002 ND.
Buszuję po necie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i parę innych wyników (co ciekawe nie polskich) które wskazują że to skrzynia od Focusa II. Zdębiałem.
Czy to możliwe że skrzynia z mk2 pasuje i działa w mk1 ? Jeśli pojemność silnika jest taka sama? Na zdrowy rozum nie da się, przecież nawet sprzęgła - wystarczy popatrzeć na specyfikację zastosowania - to co pasuje do mk1 nie podchodzi do mk2.
Prawdopodobnie ma inne przełożenie. Nie mam teraz prędkościomierza ale mam takie odczucie. Ciekawy jestem co będzie jak uda się prędkościomierz uruchomić, czy będzie idealnie 120 km/h przy 4 tys obrotów i jak prędkość na zegarze będzie się miała do tego na GPS.
Tylko czy ten prędkościomierz odpali? Czy VSS z mk1 powinien działać w skrzyni z mk2 ? Może wcale nie jest uwalony ale skrzynia inna i dlatego zegar nie działa?
Moja foka to benzynowe kombi z 2004 roku, 1.6. Wg rozkodowanego VIN oryginalnie była tam skrzynia B5/IB5. Jak ten kod ma się do tych co wyżej podawałem? Te dłuższe to jakieś dalsze odmiany tych B5/IB5 ??
Jeśli ktoś zna choć część odpowiedzi na tę masę pytań to bardzo poproszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Luttek ; 26-03-2015 o 01:17
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 06:57   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Czy to na pewno właściwa skrzynia do tej foczki??

czy po wymianie sprzęgła założyli starą i to buczenie ustało ? Czy po prostu od razu wrzucili nową / inną ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 09:07   #3
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Czy to na pewno właściwa skrzynia do tej foczki??

Buczała/trzeszczała/tarła przy ruszaniu lub cofaniu ta skrzynia która tam była jak auto kupiłem. Wszyscy mechanicy mówili że sprzęgło, ale (szczęśliwie) przed zdjęciem skrzyni do wymiany sprzęgła osłuchali ją starannie i stwierdzili że to ze skrzynią coś nie tak. Dodatkowo, wyciągnęli z niej trochę oleju i okazało się że to hipol - olej nie do tej skrzyni, prawdopodobnie wlany tam przez głupotę lub celowo żeby ją wyciszyć (gęsty, bardziej lepki, za to niszczący dla tej skrzyni). Mało tego, po zdjęciu sprzęgła okazało się że owszem, jest zużyte, przypalone itp ale stwierdzili że to nie mogło spowodować tego hałasu i musi to być skrzynia.
Nie było zatem o czym gadać, w niewygórowanej cenie załatwiłem używkę z gwarancją rozruchową, ta już nie tarła przy ruszaniu - cofaniu.
Na chwilę wrócę do pierwszej skrzyni, zabrałem ją i oddałem do serwisu skrzyń, gdzie za darmo ją rozebrali i nie znaleźli niczego (poza hipolem) co byłoby nie tak.
Ta druga skrzynia już nie tarła przy ruszaniu jak pisałem, za to bardzo hałasowała po odpaleniu zimnego auta i niemożliwie terkotała na 1 i 2 przy przyspieszaniu.
Kolejna jaka teraz jest, działa, jeździ itp. Za to odkryłem że to skrzynia od mk2 i C-max.
Nic nie było przerabiane przy montażu - pasuje. Jest (zdaje się) szybsza itp.
Jest tylko jeszcze jedno coś - wcześniej odpalało mi na dotyk, teraz przekręcam kluczyk i nic - zapala dopiero po chwili, tak z sekundę nic się nie dzieje.

Ostatnio edytowane przez Luttek ; 26-03-2015 o 09:45
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 10:09   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Czy to na pewno właściwa skrzynia do tej foczki??

bardzo niedobrze że nie założyli nowego sprzęgła i przetestowali, bo z tego co wiem, to tarcza takie odgłosy wydaje - ale teraz to już po Filipku

jak stwierdzili że HIPOL ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 10:17   #5
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Czy to na pewno właściwa skrzynia do tej foczki??

Po kolorze i zapachu. Potwierdzili to kolesie z serwisu skrzyń.
Zresztą mnie też dali do powąchania baniaki z jednym i drugim olejem, całkiem inny zapach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDYCJA
To nie jest właściwa skrzynia do tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć pasuje, otwory na śruby itp wchodzą itp , jeździ itp to jest jeden szczegół - mk2 info o prędkości pobiera z ABS. Choć skrzynia z mk2 ma otwór ma vss to nie ma w niej jakiegoś "napędu" "kosza" czy jak tam to mechanicy nazywali..
Czeka mnie zmiana skrzyni na taką jaka przeznaczona jest do mk1.

Ostatnio edytowane przez Luttek ; 28-03-2015 o 23:27
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.