Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2015, 17:49   #1
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Brak podtrzymania komputera, brak oświetlenia kabiny

Witam,
Od tygodnia nie mam oświetlenia w kabinie oraz bagażniku. Dodatkowo od paru dni nie mam podtrzymania pamięci komputera pokładowego co objawia się tym, że po wyłączeniu zapłonu wskaźniki od obrotomierza, poziomu paliwa, temperatury pozostają w miejscu. Nie zerują się. Na wyświetlaczu nic nie ma - całkowicie gaśnie. Po włączeniu zapłonu wskaźniki się zerują i wskazują prawidłową wartość. Stan średniego spalania sie zeruje. Zeruje się również godzina na radiu. Ustawianie nic nie daje. Po włączeniu zapłonu wraca ustawienie fabryczne.
Wszystkie bezpieczniki sprawdzone i sa sprawne. Wyjąłem wszystkie i przeczyściłem z nalotu.
Dwa tygodnie temu użyłem pianki do czyszczenia klimatyzacji i nawiwów. Preparat kapał na skrzynkę z bezpiecznikami. Troszkę sie kleiła ale całą rozebrałem i oczyściłem.
Kapał też na nogi kierowcy, oraz w okolicy złącza diagnostycznego.

Gdzie mam szukać usterki. Co rozebrać. Może jakaś kostka jest zalana tylko gdzie ja znaleźć. Do światła wewnętrznego prąd nie dochodzi. Dziękuje z góry za pomoc.

kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 10:03   #2
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Brak podtrzymania komputera, brak oświetlenia kabiny

Wyjąłem całą skrzynkę z bezpiecznikami. Cała się lepiła. Rozebrałem, umyłem pod bieżącą wodą. Po osuszeniu włożyłem ponownie. Możliwe, że to w niej przyczyna? Czy szukać innej usterki?
kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 11:26   #3
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Brak podtrzymania komputera, brak oświetlenia kabiny

yyyyyy umyłeś skrzynkę bezpieczników pod bieżącą woda? no nie wierzę w to co czytam... jeżeli już tak chciałeś robić to używa się do tego specjalnych płynów jak np izopropanol. że to jeszcze jakoś działa to jestem w szoku. Skąd jesteś ? mam dwa gemy w domu wiec można podłożyć i sprawdzić
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 12:04   #4
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Brak podtrzymania komputera, brak oświetlenia kabiny

Tak umyłem pod wodą. Wcześniej rozebrałem. Oczyściłem wszystkie styki bezpieczników. Osuszyłem ręcznikiem papierowym. Położyłem aby ewentualna wilgoć odparowała w temperaturze pokojowej. Skrzynka leżała dobę. Ponownie założyłem i działa. Więcej problemów po założeniu nie stwierdziłem, więc nie przypuszczam abym coś zepsuł. Objawy, które opisałem wcześniej nie ustąpiły. Jestem obecnie w Warszawie. Przypuszczam, że mogło coś pójść w skrzynce wcześniej od tego nieszczęsnego płynu lub też coś innego.
kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 13:52   #5
kondi7a
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Brak podtrzymania komputera, brak oświetlenia kabiny

Usterka naprawiona. Zamówiłem używany GEM. Po wymianie i odpowiedniej konfiguracji wszystko wróciło do normy. Podziękowania dla kolegi mayak za konfigurację GEM-a.
kondi7a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.