Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2016, 16:31   #1
Doman645
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę kupić do poniedziałku nowe oponki do mojej mendy. Jest tu ktoś kumaty w tym temacie ?

-Mondeo mk3 1.8 110 kucy
-Jazda dynamiczna
-Jeżdżę nim co tydzień ponad 500km jednorazowo w jedną stronę , autostradą z dużą prędkością, więc oponka musi to znosić dzielnie.
- Trasy jakie pokonuje to głównie miasto, do miasta, robota, no i autostrada, dosyć dużo km.
- Oczywiście wszystko na standardowym alusku 16 cali, standardowe wymiary.

Cena tak do 1200 zł za komplet, chyba , że warto dopłacić to proszę o nakierowanie mnie. Czy w ogóle w takiej cenie idzie kupić coś z czego będę zadowolony ? Zależy mi bardzo na tym, żeby były one ciche i dawały pewność przy dużej prędkości. Następne pytanie, kupić zimówki i letnie , czy bardzo dobre wielosezonowe ? Prosiłbym o jakieś odnośniki, albo modele.

Doman645 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 16:55   #2
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Wejdź np. na Oponeo, poczytaj testy...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 17:32   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Opony wielosezonowe są dobre tam gdzie raczej mało śniegu pada.Jak się jeździ w góry ,czy na narty albo mieszka w terenie gdzie śnieg nie jest rzadkością to tylko dwa komplety opon.Opona wielosezonowa nie jest oponą letnią ani zimową.Ja bym kupił zimowe i letnie,oczywiście jeśli finanse pozwalają i mam zamiar autem dłużej jeździć
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 17:36   #4
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Albo kup Michelin CrossClimate - opona letnia z homologacją zimową. Testy mówią, że jest ok. Ale trzeba sobie samemu poczytać i zdecydować.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 17:41   #5
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,254
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opony wielosezonowe są dobre tam gdzie raczej mało śniegu pada.Jak się jeździ w góry ,czy na narty albo mieszka w terenie gdzie śnieg nie jest rzadkością to tylko dwa komplety opon.
Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielosezonówki doskonale nadają się do miejskiego piździka, który z założenia przez całe życie kilka razy wyjedzie poza miasto.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 17:49   #6
Doman645
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

A nikt nie kupował i niema doświadczenia z jakimiś modelami , które może polecić ? No właściwie... Śnieg jest w PL, czy Niem, co roku, ale ciężko przewidzieć ile i czy będzie.. Na autostradach raczej za dużo go nie powinno być.

Więc chyba wejde na oponeo, przeszukam jakieś modele i zapytam was o zdanie na ich temat.
Doman645 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 17:51   #7
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Przeczytaj sobie tam testy opon. Poszukaj też testów opon wielosezonowych. Określ swój budżet i potrzeby i będziesz wiedział czy szukać wśród opon premium, czy czegoś niżej.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 18:40   #8
Doman645
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Wybrałem kilka faworytów po testach i tych ich wszystkich oznaczeniach :

Pirelli
Cinturato Winter
205/55 R16 91 T

Nokian
WR D4
205/55 R16 91 T

Nokian
WR D3
205/55 R16 91 H

Co wy na to ? I jeszcze jedno pytanie. Jak na oponeo jest "rok produkcji 2014" to znaczy że mi przyjdą opony z 2014 roku ? Jaki to ma sens, kupować nowe prawie 3 letnie opony ?
Doman645 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 20:17   #9
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Napiszę z własnego doświadczenia, a nie z testów internetowych.
Od ponad 3 lat jeżdżę na goodyear 4seasons. Nie mam nic do zarzucenia tym oponom w kwestii trakcji czy przyczepności. Jeździłem na nich latem przy ponad 30 stopniach jak i zimą w śniegu i na oblodzonej jezdni. Mam porównanie do opon semperit letnich (moim zdaniem bardzo dobra i mało doceniana opona) jaki oponami zimowymi barum (takie miałem poprzednio). Jedyny plus dla dwóch kompletów opon to taki, że było ciszej podczas jazdy. Nic więcej. Nie stoję w kolejce do zmiany opon (mam akurat jeden komplet felg) i nie płacę za to. Przy zmianie pór roku nie przejmuje się zmiennoscia aury (mróz, śnieg).
Mieszkam w centralnej Polsce więc tutaj akurat taka opona sprawdza się doskonale.
W drugim miejskim aucie mam też goodyear 4seasons.
Tesciowie ostatnio kupili auto sprowadzone z Norwegii na 2 letnich oponach wielosezonowych vredestein quadrac (swego czasu takie chciałem kupic), a tam przecież śnieg to norma.
Ja nikogo nie namawiam, miałem dwa komplety opon, teraz mam jeden. Cenię sobie wygodę. Na pewno w pewnych przypadkach 2 komplety mają sens, ale nie zawsze.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 22:46   #10
richi102
ford::average
 
Avatar richi102
 
Imię: Rychu
Zarejestrowany: 29-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Zimówki czy wielosezonowe ? Modele do kwoty.

Ja zjeździłem już kilka kompletów goodyear 4seasons i vredestein quatrac 3.
Z wielosezonowych miałem jeszcze kilka opon klasy ekonomicznej - nadają się tylko do małego dupo wozu w mieście. Uważam że te dwa modele to jedne z lepszych opon wielosezonowych z przewagą na VQ3. Zimą w głębokim śniegu porównywalne z nokian wr d3 na których też jeździłem. Dodam że VQ3 miałem między innymi założone na bme e39 2.8i - tył i prawie 200km i dawały sobie świetnie radę, zarówno przy dynamicznej jeździe latem jak i zimą.
Osobiście już od paru lat wyleczyłem się ze zmiany opon na sezon.
Zawsze kupuje VQ3, a jak nie ma ich w rozmiarze który potrzebuję to kupuje goodyear 4.
Problem tylko w tym że w rozmiarze którego szukasz 205/55 R16 to VQ3 kosztuje ponad 600zł za sztukę. Uważam że warte są swojej ceny.
Jeśli chcesz kupić wielosezonowe z niższej półki, albo co gorsza używki to lepiej kup nowe sezonowe klasy ekonomicznej.
Pozdrawiam Rychu
richi102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.