Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2016, 15:20   #1
djgandalf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-11-2016
Model: S-Max
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Oświetlenie kabiny

Nie wiem jak dla innych forumowiczów ale dla mnie rozwiązanie zimnego ledowego światła w kabinie jest rozwiązaniem fatalnym i mam zamiar je wymienić na żółte, o bardziej naturalnym świetle. Ktoś coś podpowie jakie żarówki dają radę i można śmiało kupować ? jakieś specjalne rady jak dostać się do żarówek i czy nie ma problemów ze zdjęciem plastikowych szybek ?


Ostatnio edytowane przez djgandalf ; 26-11-2016 o 16:14
djgandalf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 15:12   #2
djgandalf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-11-2016
Model: S-Max
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

to jak ? ma ktoś doświadczenia przy wyborze na inne czy wymianie żarówek w kabinie ? szkiełka plastikowe są wkładane na zatrzask i wystarczy jedynie podwadzić ? bo wolałbym niczego nie ułamać czy urwać ... ktoś wie jakie oznaczenia mają żarówki w podsufitce z przodu i z tyłu ? i skąd wiedzieć czy dana żarówka jest zgodna z systemem CANBUS i skąd wiedzieć że żarówka nie będzie mrygać czy migotać po zamontowaniu ? będę wdzięczny za podpowiedzi
djgandalf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 17:20   #3
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

No to jestes pierwsza osoba ktora chce zamieniec LEDy na normalne zarowki.
Wiem ze w Mondeo byly 2 wersje LEDow w kabinie: cieplejsza i zimniejsza. Oczywisci tej cieplejszej wiele brakuje do barwy zarowek. Ale moze masz te zimniejsza wersje a cieplejsza bedzie ci bardziej odpowiadala.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 17:43   #4
djgandalf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-11-2016
Model: S-Max
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

Nie nie, źle mnie zrozumiałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chcę normalnych żarówek,mogą być ledy ale o cieplejszej barwie, a nie wiesz gdzie szukać tych o których wspominasz ? znasz jakieś oznaczenia etc. ?
djgandalf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 18:16   #5
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

Chciałbym znaleźć kedy do kabiny o ciepłej barwie. Wszystko co mi w ręce wpadło to liche jest. Już neutralna byłaby ok

tap from eldżi
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 18:24   #6
djgandalf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-11-2016
Model: S-Max
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

Czyli miałeś już okazję wymieniać ? to może odniesiesz się do reszty moich pytań ? szkiełka plastikowe są wkładane na zatrzask i wystarczy jedynie podwadzić ? ktoś wie jakie oznaczenia mają żarówki w podsufitce z przodu i z tyłu ? i skąd wiedzieć czy dana żarówka jest zgodna z systemem CANBUS i skąd wiedzieć że żarówka nie będzie mrygać czy migotać po zamocowaniu ? jest na alledrogo pakiet żarówek do s maxa w różnych kolorach w tym żółty tyle że boję się że żółty to będzie żółty a nie bardziej naturalny/dzienny ...

Ostatnio edytowane przez deku ; 22-02-2017 o 18:22
djgandalf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 18:58   #7
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

Ja mam przedlifta mam zwykle cokołowe żarówki z przodu i z tylu 42mm. Nie wiem jak u ciebie. Mondeo poliftowy ma ledy. Osłony są na zatrzaski . Podwadzasz i juz. Canbus nic nie ma do żarówek wnętrza. Najepiej kupic bez polaryzacji czy jak to się nazywa. Kupilem ledy na ba9 do czytania i nie działała bo polaryzacja nie ta. Dobrze jakby działała ze ściemiaczem. Moja jedna juz dogorywa bo zdążą jej sie disco urządzać. Co do barwy to jak ci ktos zapewni barwę 4000kelwinow to będzie bialy neutralny. Ja nie znalazlem. Te gotowe zestawy są za drogie tym bardziej ze do lusterek czy schowka nie potrzebuje

tap from eldżi
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 19:13   #8
djgandalf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-11-2016
Model: S-Max
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

Aż tak się nie znam ale ponoć jeśli są zgodne z systemem Canbus to nie pokaże po wymianie błędu spalonej żarówki czy jakoś tak ... no właśnie potrzebuję żeby ktoś mi doradził ile jest C5W ile jest W5W to może osobno będzie większy wybór tak aby dobrać właściwe ... gotowe zestawy akurat znalazłem za ok 90 zł i to bez schowka czy lusterek tyle że mam do wyboru albo zimny biały czyli to co mam teraz albo żółty czyli będzie pewnie bardziej żółty niż naturalny, no i oczywiście jakieś inne bardziej szpanerskie kolory ...
djgandalf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 20:06   #9
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

A pisza ci tam barwie światła w kelvinach czy na oko? Jak na oko to ryzyko.

Z tego co pamietam. C5w są 4 - lampki do czytania. Tu mi wlasnie nie działały bo plus byl nie tu gdzie trzeba na led. W5w są 2- przód i srodek. Nie wiem jak bagażnik. Ja włożyłem panel COB. ściągnij instrukcje ze strony Forda. Powinno byc

tap from eldżi

Ostatnio edytowane przez gunter2079 ; 27-11-2016 o 20:13
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 20:47   #10
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Oświetlenie kabiny

Cytat:
Napisał djgandalf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie nie, źle mnie zrozumiałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chcę normalnych żarówek,mogą być ledy ale o cieplejszej barwie, a nie wiesz gdzie szukać tych o których wspominasz ? znasz jakieś oznaczenia etc. ?
Nie mam pojecia jakie oznaczenia. Poza tym widzialem to w Mondeo. Nie wiem czy w Smaxie sa takie same.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.