Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2014, 11:44   #1
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Jak w temacie, mam focusa 3, od początku coś mi słabo xenony świeciły, jakby żółtawo, i tak niespecjalnie, podniosłem trochę wyżej, ale oślepiałem kierowców, szybko pojechałem ustawić, na stacje diagnostyczną, oczywiście z komputerem.
Xenony ustawione książkowo, ale dalej coś za mało światła, i za żółte.

Oryginalnie sa przetwornice osram i żarniki d3s osram,
bodajże 4200 lub 4300k

Czy ktoś wymieniał już d3s na lepsze?
Wiem ze audi i bmw mają fabrycznie 5000K, pytanie czy macie kogoś zaufanego od kogo można kupić i będą oryginały?
Na allegro sporo tego, ale boje się ze trafie chinola a szkoda 150 zeta na sztukę, w aso to w ogóle kosmos, krzyknęli 1000zł za szatkę

Czy to coś w ogóle da?


Ostatnio edytowane przez xqs ; 02-12-2014 o 11:51
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 19:56   #2
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Witam kolego mialem to samo po wymianie na najtansze z allegro nastal dzien co prawda ja mam d1s ale tez cudowalem pisali ze soczewki do wymiany a taki prosty zabieg pomogl, jesli chcesz miec biala barwe kup barwe 5000 lub 6000k
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 15:00   #3
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Question "Słabe" światła mijania?

Witam,

Nie mam co prawda porównania do innych FF_MK3 ale porównując do innych aut mam wrażenie że coś mam nie tak ze światłami.
Już wyjaśniam bo doczytałem o trybie skandynawskim itp (najwyraźniej to mam ustawione bo w pozycji 0 światła mijania świecą). To mi nie przeszkadza i niech sobie tak będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gorzej, że jakiej pozycji na przełączniku nie ustawię to światła mijania wg. mnie świecą słabo (żarówki standardowe Osram). Nie zauważyłem zmian 70%, a 100% i ciągle poziom świecenia jest ten sam.

I teraz pytanie: Co to jest za czujnik nad lusterkiem i czy to ma wpływ na świecenie świateł mijania i ewentualnie jak sprawdzić/wymienić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Załącznik.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160708_172959_co_to_za_czujnik.jpg (89.5 KB, 204 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez duratorq115km ; 26-12-2016 o 18:38 Powód: Zmiana tematu - usunięcie MK3.
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 15:12   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: MK3 - "słabe" światła, a czujnik pod lusterkiem?

Cokolwiek by to nie było , to nie ma wpływu na " moc " świateł , co najwyżej na ich uruchomienie lub nie , bo są to pewnie klasyczne czujniki zmierzchu i deszczu , jeżeli masz pozycję " auto " na przełączniku .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 15:26   #5
Yudaina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: WWA/POZ
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: MK3 - "słabe" światła, a czujnik pod lusterkiem?

To nie czujniki tylko przewody od grzania szyby przedniej. Mam dokładnie taką samą instalację.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Yudaina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 16:06   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,553
Domyślnie Odp: MK3 - "słabe" światła, a czujnik pod lusterkiem?

Cytat:
Napisał Yudaina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie czujniki tylko przewody od grzania szyby przedniej. Mam dokładnie taką samą instalację.
Witam

Kolego - nie traktuj nas jak idiotów

Potrafimy rozróżnić zatopione druty grzanej szyby; od czujnika zmierzchu i deszczu który jest standardem w wersji titanium

Dodatkowo jeśli jest czujnik zmierzchu, to wyłącznik świateł ma pozycję AUTO - oznaczoną A

czujniki zmierzchu i deszczu są poniżej lusterka wewnętrznego
(w tym czarnym plastiku na szybie)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


i wtedy jest taki wyłącznik świateł
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dla porównania wyłącznik bez pozycji AUTO
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 26-12-2016 o 16:10
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 17:58   #7
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: MK3 - "słabe" światła, a czujnik pod lusterkiem?

Nie byłem pewny więc chwilę temu sprawdziłem na parkingu wyłącznik świateł i nie mam tam pozycji "A" (auto). Jak przyjrzałem się dokładnie te przewody nad lusterkiem to może faktycznie grzanie szyby (?). Dodam też, że wersja to nie titanium, a trend sport i nie mam czujników deszczu.

Nie pasuje mi jedna rzecz... bo skandynawskie chyba działają inaczej, a ja mam tak:

Pozycja "0" - świecą mijania i tylne (brak opcji włączenia drogowych)
Pozycja "1" - nie świecą mijania ale świeci tył (brak opcji wł. drogowych)
Pozycja "2" - świecą mijania i tylne (mogę na stałe włączyć drogowe i przeciwmgłowe)

W ustawieniach jest pozycja dot. świateł i przyciemniania (auto i manual) ale to działa tylko na wyświetlacz i nie ma żadnego przełożenia na światła mijania.

Pytanie czy da się sprawdzić (bez amperomierza w warunkach polowych) czy teraz mam 70% czy 100%?

ps. reflektory czyste.
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 16:05   #8
mendzior87
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2012
Skąd: Białystok
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 190km 390nm
Rocznik: 2012
Postów: 85
Domyślnie Odp: MK3 - "słabe" światła, a czujnik pod lusterkiem?

Cytat:
Napisał duratorq115km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy da się sprawdzić (bez amperomierza w warunkach polowych) czy teraz mam 70% czy 100%?

ps. reflektory czyste.
W byłym MK2 po przełączeniu z 0 na mijania była widoczna różnica, w obecnym MK3 widocznej różnicy już nie zauważyłem, mocno w to tez się nie zagłębiem bo ledy szybko zamontowałem. Wg mnie cały czas tak samo świeciły.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
mendzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 16:36   #9
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,553
Domyślnie Odp: "Słabe" światła mijania?

Witam

Ktoś z kolegów podpowiedział prosty sposób aby sprawdzić czy jest różnica jasności dzień / noc

Równolegle do żarówki wpinamy amperomierz i mierzymy natężenie => sprawdzamy czy jest różnica między trybem dzień / noc

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 18:16   #10
Yudaina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: WWA/POZ
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: MK3 - "słabe" światła, a czujnik pod lusterkiem?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego - nie traktuj nas jak idiotów
Chyba Kolegę trochę poniosło, nikogo jak idiotę nie traktuję i zamiaru nie mam. Jeżeli są wątpliwości, to może wyjaśnijmy to sobie w wiadomościach prywatnych.

Cytat:
Napisał duratorq115km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy da się sprawdzić (bez amperomierza w warunkach polowych) czy teraz mam 70% czy 100%?
Możesz zrobić jak sugeruje arturek, inaczej masz tylko 'na oko'.
Od siebie dodam, że w Święta widziałem tę różnicę na żywo w innym Fordzie i moim zdaniem ciężko niezauważyć, 30% to dość znaczna różnica.

Opis pozycji 0/1/2, który podałeś pasuje mi do mojego auta (znowu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), sprawdzałem i róznicy w świeceniu nie ma żadnej.
Yudaina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.