Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2017, 07:35   #1
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

W moim focusie od kiedy go mam sprzęgło było podejrzanie i dziwnie miękkie - to nie jest moje urojenie bo niejeden mechanik mówił to samo. Tylko że nie przekładało się to żadną nieprawidłowość, co najwyżej było wkurzające i utrudniało ruszanie pod górkę (flakowate sprzęgło).
Problem objawił się zimą, ale nie pierwszej zimy gdy miałem to auto bo była łagodna, bez mrozów. Druga moja zima z tym autem - dłuższa trasa, spory mróz, sprzęgło sflaczało zupełnie, biegi wchodziły na siłę, ledwo wróciłem do domu.
Wizyta u mechanika - dolewka oleju do skrzyni, wymiana płynu hamulcowego i było ok o tyle, że sprzęgło nie stwardniało zanadto ale z wysprzęglaniem problemu nie było. Dodam że akurat kończyła się zima i mrozy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłem wiosną latem i jesienią ponad 10 tys, w ty, trasy po 600 km i żadnego problemu.
Przyszła kolejna zima, wyjazd, dłuższa trasa, mróz i bummm. Problem wrócił.
Zatem wymiana pompki sprzęgła, po wymianie elegancko twarde sprzęgło i wszytko gra. Nacieszyłem się ok 600 km. Sprzęgło znów zmieniło się we flak.
Wycieków brak, płynu nie ubyło, pod pedałem sprzęgła sucho, na łączeniu skrzyni i silnika sucho.
Odpowietrzenie - lekkie odkręcenie odpowietrznika na podnośniku, poleciało trochę płynu i parę bąbelków powietrza. Pedał stwardniał. Przejechałem do tej pory ok 500 km i znów flaczeje.
Skąd i jakim sposobem do układu dostaje się powietrze? I dlaczego najbardziej zapowietrza się zimą?
Biorąc pod uwagę, że od kiedy mam to auto wleciało do środka nowe kompletne sprzęgło z wysprzęglikiem (wszystko Luka), potem zmieniana była skrzynia i wymieniono na gwarancji tarczę z dociskiem (ponoć coś było z tłumikiem drgań skrętnych na tarczy), ostatnio wymieniana była pompka (Luk) i CIĄGLE jest problem, a nawet jak się odpowietrzy i jest twarde to po 600 km znów jest flak to na logikę przyczyna musi leżeć po stronie tego co w układzie do tej pory nieruszane: zostały przewody i zbiorniczek wyrównawczy.
Czy dobrze kombinuję?
To nawet miałoby sens, te przewodu muszą mieć jakieś oringi i uszczelki - np na aluminiowej końcówce jest gumowa uszczelka, może sparciała zimą jak stwardnieje puszcza bardziej?
Nic innego poza przewodami i zbiornikiem wyrównawczym nie przychodzi mi do głowy.
Ktoś spotkał się z problemem zapowietrzania sprzęgła bez ubytku płynu i mógłby coś tu doradzić?

Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 07:40   #2
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

No na logikę to jeśli uszczelki, oringi to musi być widoczny wyciek. W tym układzie panuje spore ciśnienie...

Ostatnio edytowane przez DiscoLED ; 23-02-2017 o 07:47
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 08:13   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

kogo znam, to marzy o miękkim sprzęgle a tu masz...
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 08:21   #4
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

Chcesz takie które przez 2/3 skoku nie łapie i chodzi tak lekko że małym palcem można popchnąć? Łapie 1/3 skoku od podłogi.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 08:28   #5
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

Jeśli nie ma nieszczelności na połączeniach to pozostaje tylko wysprzęglik. Wymieniałem w Fusion 1.4. Sprzęgło zaczęło się tracić przez zapowietrzenie a nie było jeszcze nic mokre i nie gubił płynu ze zbiorniczka. Po zrzuceniu skrzyni okazało się że wysprzęglik skończył swój żywot. Po wymianie kompletu sprzęgła i pompki przy pedale na nowe sprzęgło chodzi sprawnie i leciutko.
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 14:08   #6
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

Awarii wysprzęglika obawiam się najbardziej. Ma dwa lata, niecałe. Nawet nie tego że nowy ok 300 zł ale to wiąże się ze zrzucaniem skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko że nie przypominam sobie, żeby zaraz po tym jak kupiłem to auto (grudzień 2014) do momentu wymiany sprzęgła (luty czy marzec 2015) to sprzęgło chodziło inaczej niż teraz, zawsze było miękkie.
Ciągle myślę o tym przewodzie sprzęgła, jest to możliwe że nie puszcza płynu a zapowietrza się przez np złączki?
Jeden mechanik mi powiedział, że zapowietrzać układ sprzęgła może się tylko przez pompkę sprzęgła. A ta jest nowa.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 14:09   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

byłby wyciek
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 15:53   #8
ryba884
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-11-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

Jak wymieniałeś sprzęgło to nie wymieniłeś wysprzęglika? Tak jak koledzy piszą najprawdopodobnjej wysprzęglik szwankuje.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
ryba884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 18:31   #9
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie sprzęgła, wycieków brak.

Powyżej pisałem że wymieniony był komplet, tarcza, docisk, wysprzęglik (wszystko Luk) a ostatnio pompa sprzęgła (też Luk).
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.