Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2017, 08:52   #1
bigos5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Moc do ok 3,5 tys. obr.

Witam,
Przeczytałem ogromną ilość postów i raczej jestem przekonany że mojego dziwnego przypadku nie ma. Otóż, Samochód generalnie sprawuje się dobrze ale np. na biegach niskich mogę go rozpędzać tylko do ok właśnie 3,5 tys. obr. później muszę zmienić bieg na wyższy bo następuje tak jak by zjawisko odcięcia i mogę wcisnąć do dechy a i tak nie "pociągnie". Zaznaczę że do tej wartości w mojej ocenie przyspiesza bardzo dobrze i dynamicznie. Co jest w tym dziwnego ?? Ano to że przez przypadek się zorientowałem w ostatnie upalne dni że jak działa klimatyzacja to mogę go na każdym (niskim) biegu pogonić do zamknięcia obrotomierza. wiadomo że tak do 2tys. obr jest lekko słabszy ale powyżej w zasadzie rakieta. Wyłączę klimę i znów nie wycisnę pow. 3,5 tys.obr.
Czy ktoś się z tym spotkał i jest w stanie podzielić się radą??
Nadmienię jeszcze tylko że chodzi o silnik 1,8 TDcI 115 KM

bigos5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 15:03   #2
ryba884
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-11-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Moc do ok 3,5 tys. obr.

U mnie podobny był objaw przy zapchanym filtrze paliwa, ale związku z klimą nie zauważyłem (zima).

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
ryba884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 08:45   #3
bigos5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Moc do ok 3,5 tys. obr.

Dzięki ale filtry i układ paliwa wykluczam właśnie z powodu tej zależności z klimą. Sprawdzałem to kilka razy. Normalnie dochodzi do ok 3,5tys i następuje tak jak by zjawisko odcięcia. Jak włączę klimę (też nie od razu to działa) ale jak sprężarka się włączy to nagle blokada jak by puszcza i obrotomierz mogę"zamknąć i czuję przyspieszenie.
bigos5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.