Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2017, 23:46   #1
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Focus [MK2] - 1,6 TDCi 90KM

Wybaczcie, że tak "piłuję" temat ale jak to usłyszałem od kolegi : trudno jest sprzedać samochód ale jeszcze trudniej go kupić (kiedy kupujemy używany i to nie najnowszy).
Czy Foczka z silnikiem 1,6 TDCi 90 KM to naprawdę taki zły wybór ??? Byłem ostatnio u mojego mechanika (u którego od kilku lat naprawiałem mojego sprzedanego już Mondka - były serwisant Forda) i ten stwierdził, iż wszystko byle nie 1,6 TDCi bo ten samochód to "padło" (tak go określił) a dobre opinie "rozsiewają" w internecie sprzedawcy tych samochodów. Sam poleca mi benzynki 1,8 i 2,0 i do zagazowania. Przyznam, iż ostatnio przestał mi się podobać pomysł LPG w Foczce (bo to obowiązkowy wydatek na przywitanie 3000 - 3500 a przy moim rocznym przebiegu spalanie wcale nie przebija 1,6 TDCi a dodatkowe koszty duże). Na pewno na niniejszym forum udzielają się mechanicy, którzy mieli do czynienia z tymi samochodami lub wieloletni użytkownicy. Proszę bardzo o opinie.

__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 06:47   #2
szewczenko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2012
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 Ti-VCT 125 KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Focus [MK2] - 1,6 TDCi 90KM

Twoj mechanik musi byc wybitnym znawcą.
Ja bedę bronił 1,6 TDCi 90KM, bo jeździlem takim od 60k przez 8lat do przebiegu 250k. Bez dwumasy i dpf. Awarie, to przepalające się regularnie H7. Przy sprzedarzy był do wymiany, albo i nie tłumik bo zardzewiala i odpadla jedna powloka. I podobno turbo do regeneracji za kolejne 50k. Zaczela pokazywać sie rdza na nadkolach tylnych. Tyle!
PS
Poprzedni wlasciciel coś tam wymienia ł na gwarancji.
szewczenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 07:49   #3
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Focus [MK2] - 1,6 TDCi 90KM

Cytat:
Napisał KrzysSied Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam poleca mi benzynki 1,8 i 2,0 i do zagazowania
widocznie ma w tym interes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na gazie te silniki dość szybko padną i będzie miał robotę z ich naprawą , poza tym istnieje ryzyko brania oleju w tych benzynkach - czyli interes będzie mu się kręcił = lepiej zmień mechanika
1,6 TDCI i 2,0 TDCI to pochodna z koncernu PSA - owszem mają czasami swoje problemy ale łatwe do opanowania , generalnie nawet jak coś w nich poleci to nie są tak wielkie kwoty za naprawę
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 08:30   #4
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus [MK2] - 1,6 TDCi 90KM

Mechanik raczej nadal ma na myśli 1.6 tdci 110KM gdzie częsciej pada osprzęt. Też będe bronił wersji 90KM, miałem w C-maxie spokojnie dawał rade objechałem nawet Francje i zero awarii przez 80tys/km. Obecnie jako druie auto mam Fusiona 1.6 tdci 90KM i jeżdzi i rwie aż miło.
Nie słuchaj mechanika w tym temacie.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 08:50   #5
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Focus [MK2] - 1,6 TDCi 90KM

Cytat:
Napisał szewczenko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Awarie, to przepalające się regularnie H7
Miałem tak w Foce MK1 - problem przestał istnieć, jak wymieniłem obie żarówki (tzn wymiana parami). Gdzieś na Forum to wyczytałem, pomogło. Polecam.

Co do silnika z tematu - nie jeździłem, ale jedyne co mi przyszło do głowy to zmienić mechanika.
W przeważającej większości przypadków samochód będzie się tak często psuł, jak źle się o niego będzie dbało.
Ludzie mają Alfy - i co? Jeżdżą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W pracy mam 2 kumpli, którzy mają 156 i 159 - jeżdżą bezawaryjnie. Da się? Da się.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 08:54   #6
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Focus [MK2] - 1,6 TDCi 90KM

Zmień mechanika, bo pojęcia nie ma o silnikach. Może dlatego jest "byłym serwisantem". Widocznie się na nim poznali.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak poważnie - 1.6 TDCi 90KM to udany i trwały silnik. Jeśli trafisz na auto z oryginalnym przebieg, to bez obaw. Nie jestem handlarzem samochodów i mój focus nie jest obecnie na sprzedaż

PS: U mnie nie ma żadnego problemu z H7.
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 19:29   #7
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Re: Focus [MK2] - 1,6 TDCi 90KM

Dzięki wszystkim za opinie (popierające zresztą mój pomysł z zakupem). Czekam na dalsze opinie.
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.