![]() |
|
|||||||
|
Dołącz teraz!
|
|
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum! |
![]() |
|
|
Narzędzia wątku | Przeszukaj ten temat |
|
|
#1 |
|
ford::amateur
![]() Zarejestrowany: 24-01-2017
Model: MK6
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 3
|
Witajcie,
Czy jest w może tutaj jakiś diagnosta, który mógłby ze mną pojeździć w korkach w celu zrzucenia i analizy logów z mojej Fiesty? opis problemu poniżej. Od dłuższego czasu (sierpień 2017) borykam się z problemem z moją Fiestą MK7, 2009 1.4 benzyna (SPJA, SPJC). Otóż po zagrzaniu się silnika zaczynają się z nim dziać dziwne rzeczy: - na postoju, obroty najpierw delikatnie spadają do około 500 rpm po czym silnik podnosi je do około 1300 rpm. Dzieje się tak cały czas. - po wystąpieniu powyższego, pojawia się również dławienie samochodu przy ruszaniu z miejsca. Po wciśnięciu pedału przyśpieszenia oraz puszczeniu sprzęgła obroty się chwilowo podnoszą, po czym nawet wciskanie pedału do oporu powoduje spadek obrotów. Po mnie więcej 5ciu sekundach, samochód szarpie i zrywa się do jazdy. Towarzyszy temu dźwięk strzelania prawdopodobnie spod maski. Samochód nie zwraca żadnych kodów błędu. Wyzwanie polega na tym, iż do tej pory 2 na 7 mechaników udało się problem reprodukować, aczkolwiek nie byli w stanie określić przyczyny. Pozostali twierdzili że z samochodem wszystko w porządku bo nie są w stanie tego osiągnąć. Co było zrobione do tej pory: - wymiana oleju, filtrów - wymiana świec, kabli wz oraz cewki - weryfikacja działania samochodu na innej przepustnicy (po kalibracji) - użycie środków do czyszczenia wtrysków Niestety żadne z powyższych nie pomogło. Czy ktoś będzie w stanie się podjąć diagnozy tego samochodu? Niestety nie mam już na to żadnych innych mechaników poza ASO w Krakowie, a wiemy doskonale jak oni sobie liczą. Pozdrawiam, Mateusz |
|
|
|
|
|
#2 |
|
ford::professional
![]() Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,395
|
Samochód nie zwraca żadnych kodów błędu. Rozumiem, że to wynik badania kompem IDS/WDS a nie ElM'em czy w teście zegarów.
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
ford::amateur
![]() Zarejestrowany: 24-01-2017
Model: MK6
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 3
|
Cześc, Zgadza się - badany był IDSem, aczkolwiek na postoju, w sytuacji kiedy problem nie występował. nie udało nam się powtórzyć problemu podczas jazdy z podpiętą diagnostyką.
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
ford::professional
![]() Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,395
|
A co z przepustnicą? Sprawdzona?
Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 02-04-2018 o 18:17 |
|
|
|
![]() |
| Tagi |
| diagnostyka silnika , dławienie |
|
|