Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2019, 17:06   #1
piatus
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-09-2019
Skąd: Siedlce
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Witam Wszystkich,
stałem się posiadaczem Escape (na tabliczce 2016, modelowo i w papierach 2017) 2.0 benzyna, Titanium, AWD, import z Kanady.
Autko ma wystrzelone obie kurtyny i przednią poduszkę w fotelu pasażera.
Proszę o informacje, czy poduszki od innego modelu, np. Kugi będą pasowały, czy muszą być do Escape? Jeżeli tak to proszę o jak najwięcej informacji co kupić (jaki model, rocznik, numer części). Nr części jednej z kurtyn EJ54-74042D94-AE.

Dziękuję i pozdrawiam.

piatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2019, 17:22   #2
iwirus
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2019
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Mam dokładnie ten sam problem co Ty. Po dłuższym czasie poszukiwań odpowiedzi na forum i szrotach mogę Ci powiedzieć że:
1. Jeżeli ubezpieczyciel nie pocial Ci poduszek to możesz je regenerowac np. W Białymstoku jest polecana firma.
2. Po numerze poduszki z USA nie znajdziesz na allegro używki. Jak już ktoś wystawia do Escape to po telefonie okazuje się że to oferta regeneracji.
3. Co do montażu kurtyn z Kuga EU to spotkałem się z dwoma opiniami - że pasuje idealnie oraz że coś trzeba w mocowaniach przerobic (dowiem się osobiście za tydzień).
4. Moduł sterowania poduszkami powinien bez problemy je wykryć (najpierw trzeba moduł wyczyścić).
5. Co do poduchy fotela to nie wiem czy poducha z Kuga będzie pasowała - słyszałem że standardowo poduszki w Escape są na 2 naboje a EU na 1.

Bump: A i jeszcze temat podsufitki. Skoro wystrzelił kurtyny to pewnie ja polamalo. W Siedlcach jest chłopak co regeneruje podsufitki i robi to ponoć bardzo dobrze. Myślę że 800-900 zł i po temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
iwirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2019, 18:57   #3
defektpl
ford::average
 
Avatar defektpl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 97
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Cytat:
Napisał piatus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Wszystkich,

stałem się posiadaczem Escape (na tabliczce 2016, modelowo i w papierach 2017) 2.0 benzyna, Titanium, AWD, import z Kanady.

Autko ma wystrzelone obie kurtyny i przednią poduszkę w fotelu pasażera.

Proszę o informacje, czy poduszki od innego modelu, np. Kugi będą pasowały, czy muszą być do Escape? Jeżeli tak to proszę o jak najwięcej informacji co kupić (jaki model, rocznik, numer części). Nr części jednej z kurtyn EJ54-74042D94-AE.



Dziękuję i pozdrawiam.
Pasują od Kugi. Dobierz modelowo w sensie MK2 lub MK3. Kurtyny będą trochę krótsze ale błędu nie wywali. Przerabiałem temat kilka razy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
defektpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 08:35   #4
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Cytat:
Napisał iwirus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słyszałem że standardowo poduszki w Escape są na 2 naboje a EU na 1.
W Escape 2 nabojowe są tylko poduszka kierowcy i pasażera przednie, no i pasy. Reszta jest normalna.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 09:33   #5
iwirus
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2019
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Escape 2 nabojowe są tylko poduszka kierowcy i pasażera przednie, no i pasy. Reszta jest normalna.
Dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A orientujesz się czy wszystkie pasy czy ttlko te z przodu? Zastanawiam się też jak rozpoznać czy pasy są do wymiany? Uderzenie boczne takie że tylko poszycie drzwi uszkodził. Wystrzeliło 2 kurtyny i poduche fotela pasażera. Pas kierowcy wyciągnięty luźny. Pozostałe pasy ściągają się. Chcę wymienić to co trzeba ale nie wiem co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez iwirus ; 22-11-2019 o 09:40
iwirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 12:01   #6
piatus
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-09-2019
Skąd: Siedlce
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Dziękuję za odpowiedzi.

Cytat:
Napisał iwirus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A orientujesz się czy wszystkie pasy czy ttlko te z przodu? Zastanawiam się też jak rozpoznać czy pasy są do wymiany? Uderzenie boczne takie że tylko poszycie drzwi uszkodził. Wystrzeliło 2 kurtyny i poduche fotela pasażera. Pas kierowcy wyciągnięty luźny. Pozostałe pasy ściągają się. Chcę wymienić to co trzeba ale nie wiem co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tak samo. Drzwi pasażera lekko ruszone, a kurtyny, boczna pasażera i pas kierowcy wystrzeliły.

Martwią mnie krótsze kurtyny od Kugi. Samochód jest dla mnie, a nie na handel i na bezpieczeństwie nie chcę jakoś mocno oszczędzać.

iwirus, czy masz jakieś namiary na tego chłopaka z Siedlec. Znalazłem w Internecie kilka osób / firm zajmujących się regeneracją, ale wolałbym kogoś sprawdzonego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 13:06   #7
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Cytat:
Napisał iwirus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcę wymienić to co trzeba ale nie wiem co
Jeśli pas jest luźny to znaczy, że wystrzelił. Polecam jego regenerację w Zabrzu, robiłem tam, moi znajomi też i robią to dobrze, a co najważniejsze tak jak należy ! [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 13:50   #8
iwirus
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2019
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Cytat:
Napisał piatus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odpowiedzi.



Mam tak samo. Drzwi pasażera lekko ruszone, a kurtyny, boczna pasażera i pas kierowcy wystrzeliły.

Martwią mnie krótsze kurtyny od Kugi. Samochód jest dla mnie, a nie na handel i na bezpieczeństwie nie chcę jakoś mocno oszczędzać.

iwirus, czy masz jakieś namiary na tego chłopaka z Siedlec. Znalazłem w Internecie kilka osób / firm zajmujących się regeneracją, ale wolałbym kogoś sprawdzonego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobre opinie zbiera on: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podsufitka to niewdzięczny materiał w transporcie więc lepiej iść do kogoś kto jest w pobliżu i osobiście przewieźć. Spotkałem się już z sytuacjami, że w transporcie powrotnym zregenerowana potrafiła się uszkodzić więc ryzyko dosyć spore.
iwirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 15:04   #9
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Ja swoje poduszko regenerowałem w Ostrowie Wlkp. kierowca, kolanowa, pasy, kurtyna i siedzenie i jak na razie jest ok.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 15:56   #10
iwirus
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-08-2019
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 15
Domyślnie Odp: Kurtyny i poduszka boczna pasażera przód

Cytat:
Napisał fido Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swoje poduszko regenerowałem w Ostrowie Wlkp. kierowca, kolanowa, pasy, kurtyna i siedzenie i jak na razie jest ok.
Jak czytam wypowiedzi ludzi po imporcie to dochodzę do wniosku, że jestem wyjątkowym pechowcem:
* zaginęły klucze
* kurtyny okazały się pocięte
* "po drodze" prawdopodobnie podmienili mi jedno koło (trudne do udowodnienia ale na zdjęciu z portu widać, że jest inna opona a ta na której przyjechał do mnie kompletnie inna a felga porysowana)
* auto mimo sprawdzenia przez pośrednika w EpicVin okazało się już wcześniej uszkodzone przodem, drugim bokiem i tyłem - malowane elementy.
iwirus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.