Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2020, 13:45   #1
Chris96
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2020
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90
Rocznik: 2001
Postów: 2
Angry Gaśnie, zapowietrza sie, błąd P1608

Witam.

Podczas jazdy zaczęła mrugać kontrolka świec, silnik zgasł bez możliwości odpalenia. Następnego dnia po wpięciu komputera wywala błąd p1608. Po skasowaniu nie pojawia się. Udało mi się dojść do tego, że po odpowietrzaniu kompresorem odpala można go gasić odpalać bez problemu itd. Wszystko wskazuje na awarie czujnika położenia wału ale czy powodowałoby to zapowietrzenie silnika? A z drugiej strony gdyby łapał lewe powietrze i gasł w skutek zapowietrzenia, raczej nie powinno wywalać błędów.. Jeżeli ktoś na jakąś koncepcję to bardzo proszę o pomoc.

Mondeo MK3 2.0 TDDI 90 koni bez pompki w baku. Z góry dziękuję za wszelkie pomysły

Chris96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 18:04   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Gaśnie, zapowietrza sie, błąd P1608

wymień filtr paliwa
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 18:49   #3
Chris96
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2020
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Re: Gaśnie, zapowietrza sie, błąd P1608

Wymieniany 2 miesiące temu. Sugerujesz rozszczelnienie czy zużycie eksploatacyjne?
Chris96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 19:01   #4
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Gaśnie, zapowietrza sie, błąd P1608

Wymień przewód paliwowy od filtra do silnika na przeźroczysty i zobacz co się dzieje
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 07:24   #5
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Re: Gaśnie, zapowietrza sie, błąd P1608

Cytat:
Napisał Chris96 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniany 2 miesiące temu. Sugerujesz rozszczelnienie czy zużycie eksploatacyjne?
Czy od tamtego momentu zaczęły się problemy?

Miałem u siebie podobny problem (Mk4 auto gasło i nie można było odpalić), a powodem była pęknięta obudowa filtra paliwa. Przewody były sprawdzane na szczelność i nic, wszystko oprócz obudowy filtra. Serwis Ford wyłapał ślady powietrza na filtrze (nie wiem jak to widzieli) i dopiero od tamtej diagnozy kupno używanej obudowy za 100zł rozwiązało częściowo problem, bo praca z powietrzem w paliwie zjechała mi pompę paliwową i wtryski i pociągnęła dalsze koszty.

Nie znam się i nie wiem czy występuje w tej konstrukcji, ale jeśli jest gdzieś uszczelka, którą wymieniałeś wraz z wymianą filtra paliwa to jeśli nie dolega prawidłowo to ona może wpuszczać powietrze do przewodu.
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.