Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2021, 10:41   #1
Jaq123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2021
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Hej, dwa tygodnie temu zakupiłem Forda Focusa Mk3 2011 1.6 Ecoboost 150KM zaraz po zakupie wyskoczyło ostrzeżenie niski poziom płynu chłodniczego, dolałem pojeździłem tydzień i znowu to samo, problem w tym że po odkręceniu korka płyn wraca do wymaganego poziomu lecz po przejechaniu 20-25km ostrzeżenie ponownie wyskakuje,sprawdzam i jest prawie pusty zbiorniczek, jakieś pomysły co to może być?

Jaq123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 10:53   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Cytat:
Napisał Jaq123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakieś pomysły co to może być?
Powód sprzedaży auta. A co to to poczytaj forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 11:57   #3
-STefan
ford::average
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 07-02-2020
Model: Focus ST
Silnik: 2.3
Rocznik: 2019
Postów: 72
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Cytat:
Napisał Jaq123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, dwa tygodnie temu zakupiłem Forda Focusa Mk3 2011 1.6 Ecoboost 150KM zaraz po zakupie wyskoczyło ostrzeżenie niski poziom płynu chłodniczego, dolałem pojeździłem tydzień i znowu to samo, problem w tym że po odkręceniu korka płyn wraca do wymaganego poziomu lecz po przejechaniu 20-25km ostrzeżenie ponownie wyskakuje,sprawdzam i jest prawie pusty zbiorniczek, jakieś pomysły co to może być?
Była akcja serwisowa na wymianę zbiorniczka i rurek. Spróbuj się dowiedzieć czy Twoje auto się załapało. A wraca coś tam bo jak odkręcisz korek to zawsze coś się cofnie, ale że do pełnego?
-STefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 12:07   #4
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Zwróć samochód jak najszybciej nie rozbieraj nawet nic. Masz blok pęknięty.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 12:24   #5
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwróć samochód jak najszybciej nie rozbieraj nawet nic. Masz blok pęknięty.
Nie no zaraz mu całe forum napiszę że jest ok oni też dolewają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 13:07   #6
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwróć samochód jak najszybciej nie rozbieraj nawet nic. Masz blok pęknięty.
Potwierdzam. Jest wiele wątków na forum w temacie ubywającego płynu chłodniczego i zazwyczaj powodem są mikropęknięcia głowicy i pęknięcia na tulejach cylindrów. Jest to już efekt przegrzania silnika z powodu pękającego zbiorniczka wyrównawczego czy banalnych uszkodzeń innych przewodów czy węży układu chłodzenia skutkujących ubywaniem płynu chłodniczego aż do przegrzania silnika. Zaczyna się od pierdoły w postaci pękniętego wężyka, komputer nic nie sygnalizuje a kończy na pęknięciach głowicy. Nie chcę być złym prorokiem ale efekty o których piszesz zazwyczaj kończą się zakupem używki... Też mam 1.6 EB i nie dolewam nic. No cóż, motor specjalnej troski jeśli chodzi o układ chłodzenia...

Ostatnio edytowane przez firlej ; 17-03-2021 o 13:18
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 13:19   #7
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Mam to auto ale uważam że to jest bardzo niedopracowany samochód co do silnika i nie tylko. Oddaj i szukaj coś innego.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 13:21   #8
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Cytat:
Napisał -STefan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Była akcja serwisowa na wymianę zbiorniczka i rurek. Spróbuj się dowiedzieć czy Twoje auto się załapało. A wraca coś tam bo jak odkręcisz korek to zawsze coś się cofnie, ale że do pełnego?
To że się załapało na akcję 17S09 i sygnalizuje niski poziom płynu chłodniczego świadczy tylko że akcja przeprowadzona była już po przegrzaniu motoru...

Bump:
Cytat:
Napisał lukeros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to auto ale uważam że to jest bardzo niedopracowany samochód co do silnika i nie tylko. Oddaj i szukaj coś innego.
Gdyby Ford zainstalował czujnik poziomu cieczy i oprogramowanie informujące o jego niskim stanie, dodatkowo czujnik temperatury cieczy w innym miejscu, wskaźnik temperatury informujący o prawdziwej temperaturze, uprościł układ chłodzenia i wyrzucił nieszczęsne żaluzje chłodnicy podejrzewam że procent przegrzanych silników byłby znikomy... Zawsze może też trafić się jakaś wada materiałowa i użytkownik katujący motor czego efektem też będzie zarżnięty silnik ale to inny już temat.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 14:20   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Polska sprzedaż aut używanych to jedna wielka republika bananowa hehe w Szwajcarii za taką sprzedaż idziesz do pierdola
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 14:36   #10
-STefan
ford::average
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 07-02-2020
Model: Focus ST
Silnik: 2.3
Rocznik: 2019
Postów: 72
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy*znika,wraca*

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że się załapało na akcję 17S09 i sygnalizuje niski poziom płynu chłodniczego świadczy tylko że akcja przeprowadzona była już po przegrzaniu motoru...
Gdyby Ford zainstalował czujnik poziomu cieczy i oprogramowanie informujące o jego niskim stanie, dodatkowo czujnik temperatury cieczy w innym miejscu, wskaźnik temperatury informujący o prawdziwej temperaturze, uprościł układ chłodzenia i wyrzucił nieszczęsne żaluzje chłodnicy podejrzewam że procent przegrzanych silników byłby znikomy... Zawsze może też trafić się jakaś wada materiałowa i użytkownik katujący motor czego efektem też będzie zarżnięty silnik ale to inny już temat.
A no fakt, coś mnie zmroczyło, no i się zgadzam z całą resztą. Silnik bardzo fajny, ludzie robią po 260 koni i jeżdżą.
-STefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.