Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2021, 10:25   #1
MarcinB007
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-09-2020
Skąd: Janowiec Wielkopolski
Model: Transit Connect Grand
Silnik: 1.6 TDCI 115KM T1GA/DV6C/DV6Q
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Awaria układu wspomagania kierownicy PSCM

Witajcie. Kolega zatrzymał się właśnie podczas podróży. Wyskoczył błąd wspomagania układu kierowniczego. Da się jechać autem ale bardzo ciężko pracuje kierownica i dochodziły jakiejś dźwięki z układu. Wcześniej był u mnie na wymianie turbosprężarki i występował w aucie dziwny objaw jakby nadmiernego przyblokowywania kierownicy przy zwiększonej prędkości powyżej 60 km/h.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tutaj wcześniej założony temat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podłączaliśmy się interfejsem OBDLinkSX z programem Forscan. Nie wiem czy to właściwe ale niepokoiło mnie wskazanie jednego z czujników kąta skrętu modułu SASM. Kalibrację przechodził prawidłowo. Ale komputer pokazywał na stałe podczas jazdy wartość czujnika kąta sketu w module PSCM SW_ANGLE - 5773.50. Ten parametr nie zmieniał się podczas jazdy testowej. Lekko tylko czasem przyłapywało kierownicę ale odbijała a teraz ta nagła awaria. Być może trzeba będzie wymienić potem czujnik kąta skrętu lub co najgorsza może poszła elektryczna przekładnia.... Póki co kolega spróbuje odłączyć akumulator na parę minut aby móc kontynuować jazdę powrotną... Prosimy o pomoc, jakiejś wskazówki. Być może trzeba spełnić jakiejś specjalne warunki podczas kalibracji układu kierowniczego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210401_151736.jpg (98.8 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210331_133901.jpg (86.7 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210331_140115.jpg (76.2 KB, 9 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210331_141330.jpg (88.1 KB, 9 wyświetleń)

MarcinB007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 07:04   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania kierownicy PSCM

Podmień ten czujnik kąta skrętu i zobacz wtedy co się dzieje.
Tak jak Ci pisałem powinno to się z niego zmieniać od zera przy kierownicy na wprost, do wzrostu zależnie od przekręcanej kierownicy Lewo/Prawo.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 15:28   #3
MarcinB007
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-09-2020
Skąd: Janowiec Wielkopolski
Model: Transit Connect Grand
Silnik: 1.6 TDCI 115KM T1GA/DV6C/DV6Q
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania kierownicy PSCM

Dzięki. Trzeba pamiętać, że są dwa czujniki kąta skrętu, ten pod kierownicą, koło zwijaka airbag (od modułu SASM- Steering angle sensor module - moduł kąta skrętu układu kierowniczego, od kontroli trakcji ESP,ABS ) oraz na dole (choć go jeszcze nie zlokalizowałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) , ten o którym jestem zainteresowany (od modułu wspomagania PSCM - Power Steering Control Module). Wygląda na to, że moduł jest zabudowany, zamontowany na przekładni.

Zakupiłem taki czujnik kąta skrętu (link) ale niestety z obciętą wtyczką. Skusił mnie symboliczny przebieg i cena. Będę musiał lutować. Wysłany.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To nr 580600271 . Nie mam autka teraz więc nie mogę sprawdzić. Są jeszcze ogłoszenia ten sam nr katalogowy, tak jak pisałeś na elektroda.pl od modeli Volvo.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

oraz od Focusa Mk3 ale inny nr 580600272. Różni się tylko ostatnią cyfrą. Być może inne Pin-y lub długość kabla lub inne parametry.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Taki anons z USA, dużo dokładnych zdjęć:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Próbowałem poszukać lokalizacji modułu oraz tego czujnika kąta skrętu w systemie cześci do Forda ale bez skutku...:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dla zainteresowanych podaję link-a do postu na elektrodzie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Dam znać po wymianie. Pozdrawiam
MarcinB007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 08:32   #4
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania kierownicy PSCM

Cytat:
Napisał MarcinB007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dam znać po wymianie.
chyba już wymieniłeś?
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.