Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2022, 18:42   #1
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

Witam,

Mam problem z Focusem MK1, silnik 1.6. Nie chce odpalić.
O ile wiem do odpalenia potrzebne powietrze, paliwo i iskra.
Świece wymienione i widać na nich iskrę więc to raczej odpada. Jakiś czas temu samochód podobno lekko się dławił (z ocen innych kierowców pojazdu) więc i tak miałem zamiar je wymienić. Po wymianie nic się nie zmieniło. Jak pisałem iskra jest więc elektrycznie od tej strony wygląda OK. Powietrze zakładam że jest. Pozostaje paliwo. Pompę słychać, przykładając rękę do blachy nad bakiem można powiedzieć że nawet ją czuć. Wskaźnik paliwa pokazuje że paliwo jest. Może nie jest pełno, jakieś 5 litrów, ale jest. Ale odpiąłem przewód paliwowy w komorze silnika (z czerwoną blokadą) i po przekręceniu kluczyka oczekiwałem wartkiego strumienia, a tam pustynia. Wydaje mi się że pozostał filtr paliwa, ale nie wiem czy jest możliwe żeby aż tak był zapchany że nic nie podaje. Dodam że samochód rano jeździł, a po południu już nie odpalił. W międzyczasie nie był tankowany.
Jak myślicie, co jeszcze może być problemem oprócz filtra paliwa? Odgłos pompy może być mylący? Nie bardzo mam jak się do niej dostać, bo to oznacza opuszczanie baku.

czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 18:44   #2
kikson112
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2021
Model: focus c-max 2.0 tdci
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 66
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala

może czujnik położenia wału ?
kikson112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 18:47   #3
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,990
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala

Cytat:
Napisał czuker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale odpiąłem przewód paliwowy w komorze silnika (z czerwoną blokadą) i po przekręceniu kluczyka oczekiwałem wartkiego strumienia, a tam pustynia
szukał bym przyczyny jednak w pompie paliwa , czyli zbiornik do dołu i wyjęcie pompy .
Cytat:
Napisał kikson112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może czujnik położenia wału ?
przeczytaj dokładnie wypowiedź kolegi.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 18:51   #4
kikson112
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2021
Model: focus c-max 2.0 tdci
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 66
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

Nie to żebym był super znawcą, nie wiem jak w fordzie, ale także uszkodzony odcina paliwo, ja tylko tak chciałem podsunąć coś mądrego. Widocznie nie wyszło.
kikson112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 19:05   #5
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

Ale jeśli podam zasilanie na pompę bezpośrednio z akumulatora to powinna tłoczyć.
Inna spraw że gdyby to był czujnik położenia wału to w ogóle pompa by dostawała napięcie? Poza tym czy gdyby to była kwestia czujnika to w momencie przekręcenia kluczyka w pozycje II jednak by nie szło paliwo przewodami paliwowymi w kierunku silnika? Zastanawia mnie to bzyczenie pompy. Przyznaję że do tej pory miałem dwa razy problemy z pompą polegające na wypalaniu się złącza, ale wtedy pompa nie dostaje zasilania więc też nie pracuje.
Możliwe żeby bzyczała a nie pompowała?
Dolewanie paliwa ma jeden minus - jak go doleję 5l to zbiornik będzie 5kg cięższy a robienie tego na lewarku i kobyłach i tak nie będzie należeć do najłatwiejszych.
Inna sprawa że przy większej ilości paliwa może coś by zassało gdyby problemem był zanieczyszczony filtr przy samej pompie.
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 19:09   #6
kikson112
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2021
Model: focus c-max 2.0 tdci
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 66
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

no to nie wiedziałem że podawałeś na "krótko", to widocznie kolega SRS ma racje.
kikson112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 19:21   #7
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

nie podawałem jeszcze na krótko, to mój kolejny krok. Chyba ma sens, Choć równie dobrze mogę na wtyczce sprawdzić czy jest napięcie po przekręceniu kluczyka, jeśli jest to pompa zasilana. Ale skoro czuć wibrację od pompy to wydaje się że musi mieć zasilanie, a nawet pracować i wtedy chyba pozostają trzy możliwości:
1. Brak paliwa - wykluczam - wlane 5l z kanistra
2. Zapchany filtr w samej pompie
3. Zapchany filtr paliwa w okolicach prawego tylnego koła.

No powiedzmy jeszcze
4. Zapchany wężyk w którymś miejscu pomiędzy pompą a komorą silnika.
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 19:32   #8
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,990
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

Cytat:
Napisał czuker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapchany wężyk w którymś miejscu pomiędzy pompą a komorą silnika.
raczej bym odpiął przewód paliwowy bezpośrednio przed filtrem paliwa , jeżeli tam nie będzie paliwa to nie wiele pozostaje jak jednak zdjąć zbiornik i sprawdzić połączenie pomiędzy samym wyjściem z zbiornika a pompą tam jest kilkucentymetrowy wężyk , latka lecą guma parcieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 20:17   #9
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

po sparciałej gumie spodziewałbym się raczej kałuży paliwa pod samochodem a przynajmniej na baku w nie zapchania wężyka. Chyba że kawałki gumy zapchały filtr, ale nie wiem czy komuś to się przydarzyło.
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 21:15   #10
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,990
Domyślnie Odp: Silnik nie odpala - brak paliwa w przewodzie

Cytat:
Napisał czuker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba że kawałki gumy zapchały filtr, ale nie wiem czy komuś to się przydarzyło.
jak wykręcisz czujnik paliwa to zobaczysz od spodu króciec wychodzący na zewnątrz czujnika a poniżej pompę paliwa i to jest połączone przewodem gumowym i jak jest pęknięty ten wężyk to pompa pompuje paliwo , ale nie wychodzi poza zbiornik.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.