Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2008, 21:34   #1
j4ku3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Kupiony Ka - jak sprawdzić poszczególne podzespoły?

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem tutaj pierwszy raz i proszę o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moi rodzice zakupili sobie Forda Ka 2000 ro 1.3 silnik. Proszę powiedzcie mi jak mogę go sprawdzić? Dokładniej: jak mogę sprawdzić AIRbagi - kontrolka się nie zaświeca (mam pierwszy raz styczność z poduchami i się nie orientuje czy pali się jakaś kontrolka czy jak to miałoby wyglądać). Kolejną rzeczą jest ilość oleju w silniku, na bagnecie widziałem, że sporo ubyło, załapało się na samym końcu bagnetu. Czy ten model Fordzika wyświetli usterki po złączeniu pinów w miejscu bezpieczników? Jeżeli tak, to prosiłbym o informację jakie piny należy ze sobą połączyć i podesłać mnie do tabeli błędów. Z góry dziękuję za Wasze wypowiedzi. Gdybym o czymś zapomniał z edytuję wypowiedź i dopiszę co mnie ewentualnie jeszcze martwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam serdecznie,
j4ku3

EDIT: Na odpalonym silniku w momencie kiedy kręcę kierownicą słychać jakby w niej był "piasek" od czego to może być? Poduchy są wystrzelone? Z oględzin zewnętrznych doszedłem do wniosku, że od strony kierowcy był przestrzelony: na masce przy reflektorze są ślady po niedotartej szpachli, drzwi kierowcy przy błotniku niemal że się z nim stykają, przednia szyba nie jest fabryczna - po wymianie.
Interesują mnie kontrolki, a dokładniej od czego one są. W górnym rzędzie są 3 duże pierwsza od ABSu a kolejne 2 w ogóle się nie zapalają.

j4ku3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2008, 17:54   #2
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Kupiony Ka - jak sprawdzić poszczególne podzespoły?

Przede wszytkim takie pytania powinno się zadać PRZED kupnem autka, a nie po. No ale skoro już jest "po fakcie" to informuję, że po przekręceniu kluczuka w stacyjce do położenia zapłon, powinny się zapalić kontrolka poduszki, ABS (jeśli jest), ładowanie, olej i kontrolka silnika. Jeśli ta od poduchy się nie świci, to już jest to niestety podejrzane, tym bardziej, że jak piszesz, zauważyłeś że autko było jednak bite. Warto pojechać z samochodem na komputer, niekoniecznie do ASO, będziesz wiedział na 100% co jest nie tak.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2008, 21:52   #3
j4ku3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Kupiony Ka - jak sprawdzić poszczególne podzespoły?

Dokładnie, ale jak to mówi przysłowie "Mądry Polak po szkodzie". Z tego co piszesz nie zapala się kontrolka ani od poduszek ani od silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W poniedziałek podjadę do PZMotu, mam tam bd znajomego, mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podzielę się informacjami po powrocie z serwisu. Pozdrawiam
j4ku3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 06:33   #4
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Kupiony Ka - jak sprawdzić poszczególne podzespoły?

Cytat:
Napisał j4ku3
Dokładnie, ale jak to mówi przysłowie "Mądry Polak po szkodzie". Z tego co piszesz nie zapala się kontrolka ani od poduszek ani od silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W poniedziałek podjadę do PZMotu, mam tam bd znajomego, mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podzielę się informacjami po powrocie z serwisu. Pozdrawiam
Trzymam kciuki, żeby nasze przypuszczenia były jednak mylne, ale niestety chyba jednak informacje uzyskane od diagnosty potwierdzą powypadkową przeszłość autka, a co gorsza naprawę wykonaną w partacki spsoób. W kązdym razie daj oczywiście znać
co i jak. Pozdr. :fcp1
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 18:33   #5
j4ku3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Kupiony Ka - jak sprawdzić poszczególne podzespoły?

Hello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wróciłem od dniagnosty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poduszek w fotelach nie mógł sprawdzić, ale poducha kierowcy i pasażera jest zaślepiona, a pod zaślepkami pustka. Na pewno było coś robione na podłodze za przednim lewym kołem. Widać grubą warstwę lakieru i bitexu. Mówili, że mógł być spawany. Dowiadywałem się, ale podpięcie pod komputer w servisie Forda to koszt rzędu 300zł. Jeśli chodzi o elementy jezdne to testy wyszły pozytywnie. Amortyzatory mają jeszcze ponad 62% żywotności, hamulce i ABS sprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzisiaj wymieniłem podstawowe sprawy eksploatacyjne: olej, filtry, świece, uszczelkę pod pokrywką zaworów, przeczyściłem silniczek krokowy, regulacja zaworów. Na razie pozostało tylko śmigać i sprawdzić diody w zegarach. Podzielę się informacjami po kolejnym servise Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrowionki
j4ku3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 06:19   #6
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Kupiony Ka - jak sprawdzić poszczególne podzespoły?

Cytat:
Napisał j4ku3
Hello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wróciłem od dniagnosty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poduszek w fotelach nie mógł sprawdzić, ale poducha kierowcy i pasażera jest zaślepiona, a pod zaślepkami pustka. Na pewno było coś robione na podłodze za przednim lewym kołem. Widać grubą warstwę lakieru i bitexu. Mówili, że mógł być spawany. Dowiadywałem się, ale podpięcie pod komputer w servisie Forda to koszt rzędu 300zł. Jeśli chodzi o elementy jezdne to testy wyszły pozytywnie. Amortyzatory mają jeszcze ponad 62% żywotności, hamulce i ABS sprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzisiaj wymieniłem podstawowe sprawy eksploatacyjne: olej, filtry, świece, uszczelkę pod pokrywką zaworów, przeczyściłem silniczek krokowy, regulacja zaworów. Na razie pozostało tylko śmigać i sprawdzić diody w zegarach. Podzielę się informacjami po kolejnym servise Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrowionki
No szkoda, że jednak potwierdziło się, że autko jest po dzwonie. No ale teraz przynajmniej wiadomo, na czym stoisz. Zwracaj szczególną uwagę na blachy, zwłaszcza w tych miejscach, które były naprawiane. Ka nie ma najlepszego zabezpiecznia antykorozyjnego (i jest to delikatnie powiedziane). Bylejaka naprawa blacharsko-lakiernicza (a na to wiele wskazuje) moze szybko dać o sobie znać. W każdym razie, szerokiej drogi i oczywiście zaglądaj często na forum :fcp1
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.