Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2008, 23:30   #1
MINIOS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Postów: 19
Domyślnie MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

Potrzebuje pilnie porady. Mam mondka z 2003 r. po liftingu TDCI 115 KM. Od jakiegos czasu przy wcisniętym sprzęgle słychać pisk PI......Poczytałem forum i pojechałem do kilku mechaników włącznie z ASO diagnoza wysprzęglik. Ale postanowiłem zrobić całe sprzęgło z wysprzęglikiem. Mój mechanik wymienił zestaw ale dalej piszczy, twierdził że luzu na kole dwumasowym jeszcze wielkich nie było. Stwierdził że może dwumasówka jest sucha i wpuści jakiegoś smaru czy coś takiego ?!! Więc sprzegło było ok i 1300 PLN popłyneło, zaraz może dwumasówka i co JESZCZE ..... ? Najłatwiej jest wymienić tylko trzeba wiedzieć co !!!

MINIOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 23:53   #2
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

Cytat:
Napisał MINIOS
...Poczytałem forum i pojechałem do kilku mechaników włącznie z ASO diagnoza wysprzęglik.
Jakbyś to zrobił dokładnie to bys wiedział:
1) że opłaca się zrobić wszystko za jednym razem, oszczędziłeś na naprawie 900zł za dwumasa to teraz dorzucisz jeszcze ok 400 za ponowne zrzucenie skrzyni.
2) Metaliczne dźwięki po wciśnięciu sprzęgła świadczą o kończącym się kole dwumasowym a nie wysprzęgliku, wysprzęglik jakby ci siadał to by biegi ze zgrzytem wchodziły, abo wcale.

Cytat:
Napisał MINIOS
Stwierdził że może dwumasówka jest sucha i wpuści jakiegoś smaru czy coś takiego ?!!
Ot Ci fachowiec który pierwszy raz na oczy dwumasa zobaczył i teorię swoją wygłosił.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2008, 00:11   #3
MINIOS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Re: MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

A to juz wiem dlaczego robić wszystko od razu. Co fachowiec to co innego więc najlepiej wymienić wszystko. Zeby tak zrobić nie trzeba być alfą. Przy dwumasie miało szarpać, hrobotać itd. A przy wysprzęgliku(łożysko oporowe czy to jest to samo ?) piszczeć. Zamieżam utego mechanika za dwumase nic nie dopłacić za wymianę bo to on upierał sie że to tylko sprzęgło ja byłem zdolny i tą dwumasę wymienić jak tzeba.
MINIOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2008, 11:57   #4
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 218
Domyślnie Re: MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

A cóż to za fachowiec, Zenek ze śrubokrętem :fcp18
Twój upór będzie ci potrzebny żeby niedopłacać
Ja miałem panięty wysprzęglik (piszczało), wymieniłem wszystko, jak zobaczyłem swoje stare koło dwumasowe to wyglądało normalnie prawie jak ze sklepu, ale jak mi mój mechanior pokazał jak ma działać a jak działa to dobrze, że wymieniłem
A wysprzęglik to łożysko hydrauliczne, działa na płyne hamulcowym tym samym co hamulce i z tej samej pompy
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2008, 12:42   #5
MINIOS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Re: MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

co masz na myśli mówiąc jak działało zuzyte koło dwumasowe? Czy widziłeś to na rozebranym sprzęgle. Napisz na czym polega taka próba dwumasówki
MINIOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2008, 16:41   #6
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 218
Domyślnie Re: MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

próba to może zadużo powiedziane ale krótko - koło dwumasowe składa się z dwóch kół, jedno większe drugie mniejsze obsadzone w większym połączone ze sobą sprężynkami po obwodzie, nie mogą mieć luzów na boki, tzn. naciskając na boki mniejszego nie powinno być luzów ale mniejsze ma się kręcić w drugim zresztą nie potrafię opisywać jak chcesz zobaczyć jaka jest zasada działania koła dwumasowego wpisz w youtube "kołodwumasowe" a znajdziesz filmy, animaje jak to ma działać
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2008, 19:06   #7
Krzysk mkll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Postów: 38
Domyślnie Re: MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

sprzeglo zrob iles a t wysprzeglik??
__________________
gdyby Bóg lubił przedni naped to chodzilibyśmy na rękach!
Krzysk mkll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 09:54   #8
MINIOS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Re: MK III Sprzęgło-metaliczny dzwięk

wysprzeglik tez wymieniony razem ze sprzęgłem
MINIOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.