Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2005, 22:15   #1
ex-runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2005
Skąd: Wrocek
Model: Focus II
Silnik: 1,6 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Półka przed pasażerem

Cześć!
Autko postało trochę na słońcu i zauważyłem że półeczka za poduszką pasażera na podszybiu zaczęła się "odklejać" od strony poduszki. Czy ktoś tak miał?
Autko nie było bite i w serwisie przy pierwszym gruntownym przeglądzie po zakupie wszystkie testy na kompie przeszło pozytywnie więc nie jest to chyba od wywalonej poduszki?? Nawiasem mówiąc jak sprawdzić "istnienie" poduszki i gdzie jest jej centralka?
zdrów!
ex

__________________
Focus Mk2 1.6 SilverX '07
było
Mondeo Mk1 Ghia Kombi v6 2,5l '95
ex-runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 00:02   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Widziałem taką dziwną nierówność na tej półce w dwóch autach (mkI), może to to samo?
Dwie poduszki - no cóż wierzyłem w napis na półce i na podszybiu, że są dwie. Jak skasowałem auto to rzeczywiście były obie - sprawne (i chyba tylko dlatego żyjemy), ale tej metody nie polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a tak poważnie poszukaj w postach, kto ma microcata i poproś, aby po numerze VIN, Ci odpowiedział ile powinieneś mieć jaśków. Ale druga sprawa to ich sprawność, jeżeli nikt nie grzebał to powinny być ok.

A teraz ja mam pyt. od dawna masz tego V6, ile to Ci pali?
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 07:08   #3
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie

tak na pocieszenie...
mi sie tez odkleiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 09:20   #4
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

nie wiem czy to podobny przypadek. Mi odkleja sie plastikowa tapicerka przy prawych tylnych drzwiach. Tuz obok szyby. Powstal taki denerujacy bąbel. Jak to zlikwidować?
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 09:41   #5
moonship
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2004
Skąd: Dublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie Re: Półka przed pasażerem

Cytat:
Napisał ex-runner
Czy ktoś tak miał?
u mnie to samo, pocieszyles mnie swoim postem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moonship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 20:43   #6
ex-runner
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2005
Skąd: Wrocek
Model: Focus II
Silnik: 1,6 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie

Cześć!
Półkę próbowałem podkleić taśmą dwustronną - bez skutku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ile roboty jest z wymiana uszczelek szyby tylych drzwi - robił to ktoś - jest tam szczelina (ramka szyby nie dociska do drzwi) która świszczy przy szybkiej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. te drzwi były kiedyś robione po stłuczce (szyba cała orYginalna) i ktoś słabo to złożył.


re karex:
co do spalania - mam go od poczatku stycznia i mało raczej jeżdżę - 2,5 tkm (drugie autko w rodzinie plus praca "na miejscu")
ale po mieście zaczynałem od 16 ....przeczytałem postów wiele i jest już kole 14/100 z klima w korkach (termostat, technika jazdy etc)
w trasie to istne "cudo" - potrafi raz zjeść 8 a inna razą nawet 10 (szybkość (90-140)/agersywność).



pozdro
ex


-----------------
dodano 13.05.05
co do spalania hmmmm dzisiaj "stałem" w korku 20 minut - przejechałem 1400 metrów... i tak co parę dni - a spalanie rośnie że hej - unikajcie we wrocku estakady gądów-i ul.klecińskiej,.......... unikajcie w zasadzie całego terenu wykopalisk wrocławskich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Mk2 1.6 SilverX '07
było
Mondeo Mk1 Ghia Kombi v6 2,5l '95
ex-runner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 06:40   #7
curchuck
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2004
Skąd: Niekłonice
Model: volvo xc90, focus 1,8 tdci, chrysler voyager 3,3
Silnik: 2,4
Rocznik: 2005
Postów: 229
Domyślnie

Nie mam pojecia dlaczego tyle wam pala Wasze v6-tki. u mnie przy mocnym wciskaniu gazu pali gora 12,5 l / 100km. Auto jezdzi na benzynie 95 i nie mam gazu.
__________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 LPG 2001 rok chętnie sprzedam
Volvo v40
Wojtek
curchuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 18:52   #8
Olaf
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2004
Postów: 50
Domyślnie

Witam

Dokładnie tak samo mi się odkleja półeczka. Też w MK I, kombi, '95.
Jak komuś się uda naprawić - chętnie powtórzę.
Wydaje mi się, że należy ją jednak najpierw "wyrwać", potem "wyprostować" i dopiero przykleić, bo chyba się od słońca "nadkurczyła". A może od wody - tam chyba jest coś drewno-kartonowego od spodu.

Pozdrawiam
Olaf
Olaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 19:16   #9
ereres
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: MONDEO kombi
Silnik: 1.8 16V 125KM (92KW)
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie

Witam
te "odklejające" się półeczki to normalka w Mondeo. Dzieje sie tak od słońca i temperatury. Szczgólnie w samochodach z czarnym wykończeniem wnętrza a nie szaroniebieskim. Naprawić jest to bardzo trudno, przeważnie próby naprawy kończą się uczkodzeniem tej pólki lub jej zniszczeniem. Wiem, że jest to wkurzające, ale jedyna rada to .... zostawić to tak jak jest lub wymienić cały pulpit z deską rozdzielczą ( wcześniej czy później problem powróci)
Co do poduszki pasażera to najlepiej wymontować schowek, odkręcić płytę nad schowkiem ( tą w dziurze po schowku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i zajrzeć. Powinno byc widać "aluminiowe ustrojstwo" z wielką żółtą naklejką i do którego są podłączone dwa lub jeden przewód z pomarńczową końcówką.
co do centralki poduszek to powinna znajdować się nad pedałami przy kolumnie kierownicy. to taka aluminiowa puszka z naklejoną duuuuża strzałką koloru czarnego.

pozdrawiam

ereres
__________________
kiedyś MONDEO MK1 2.5 V6 24V GHIA 170 KM Kombi LPG - potem wiele innych -
teraz znowu MONDEO MK3 1.8 16V 125 KM kombi i też LPG
ereres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 19:31   #10
Olaf
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2004
Postów: 50
Domyślnie

Ja mam właśnie czarne
;(
Olaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.