Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2008, 19:27   #1
jacenty007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Postów: 24
Domyślnie [MK1] Przegląd? Farsa!

Witam Forumowiczów,

Jako, że dogonił mnie termin obowiązkowego przeglądu technicznego autka pod kątem odnotowania owego faktu w dowodzie rejestracyjnym, pojawiłem się w dotąd mi nieznanym zakładzie zajmującym się tego typy "sprawami". Chciałem to zrobić szybko i bezboleśnie...
Pojechałem na pewniaka i niestety... pieczątki nie dostałem. A zapłacić oczywiście musiałem.
Zastrzegli śmieszne rzeczy - pęknięty przedni zderzak oraz 2 odpryski na szybie.
Stąd moje pytanie do Was - może ktoś z Was zna, jeśli to w ogóle realne, jakiegoś mechaniora w woj. lubuskim, lub dolnośląskim, lub opolskim, lub śląskim, który wbiłby mi pieczątkę do dowodu za... powiedzmy browara?
PS. I jeszcze jedna rzecz - może ktoś z Was zna taniego szklarza na terenie Wrocławia, coby wstawił nową szybkę?

Dzięki z góry za wszelkie sugestie.
Pzdr, Jacek

jacenty007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 19:44   #2
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

no to ładnie przetrzepali. rozumiem że cieknie albo luzy w zawieszeniu albo hamulce. w dodatku wrednie bo skasowali. cholera odprysk to nie pęknięcie, a tymbardziej zderzak. jak nie dynda to co to kogo obchodzi. jak mówię - co do bezpieczeństwa, nawet spaliny zrozumiem że nie puszczą, ale tu wygląda na to, że brudnego też by się czepili. piszę tak bo choć robię przegląd u znajomego to nie chciał przepuścić jak miałem nierównomierne hamowanie i hak nie wbity w papiery. jak cylinderek rozpieracza wymieniłem i hak wykręciłem to mimo że staruszek i się poci olejem to poszło ładnie i sprawnie. nie wymieniaj szyby, ani zderzaka - koniecznie znajdź kogoś kto wbije pieczęć. auto sprawne w końcu
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 19:54   #3
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

Pęknięty zderzak ? Pytanie na ile, bo to jednak bezpieczeństwo.Nie ,że popieram to wk....ce :fcp27 wpierw płacisz , a potem szukaj kolejnego .....i znowu płać.
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 20:00   #4
Sławczes
ford::advanced
 
Avatar Sławczes
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-04-2008
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta/Octavia
Silnik: 1.0 EB-PS/2.0 TDI-DSG
Rocznik: 2016/2024
Postów: 271
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

Cytat:
Napisał jacenty007
PS. I jeszcze jedna rzecz - może ktoś z Was zna taniego szklarza na terenie Wrocławia, coby wstawił nową szybkę?
Co prawda nie wymieniałem już z dwa lata ale jak pamiętam zawsze jechałem na Krakowską 29 (już zapomniałem nazwy)..za pierwszym przystankiem jadąc od centrum w prawo (na przeciwko serwisu opon) i do samego końca...zawsze mieli tanio np.Piklingtona i dobrze robili..wymieniałem z trzy razy...Zadzwoń i zapytaj..Pozdrawiam..
__________________
Pozdrawiam
Sławczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 20:10   #5
edy
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-11-2008
Postów: 51
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

Witam .
Wtrącę słówko to zwykłe naciąganie z odrobiną .........wa?!
Nie powinni tak traktować klientów bo nie będą mieli pracy. A "mikro-wżerów na oponach nie znalezli?" Wyrazy współczucia dla wykonującego a w
szczególności dla portwela twego

Motto- Omijajmy kretynów wcześniej pytając o procedurę przeglądu, czy nie musimy płacić za nic.
edy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 20:16   #6
satanael
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-09-2008
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo/E46
Silnik: 2.2 TDCI/2.0 D
Rocznik: 2004/2004
Postów: 311
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

troche śmiesznie Cie potraktowali bo zderzak możesz mieć pękniety mój znajomy miał kiedyś zdewastowany tylny w mondku bo w drzewko uderzył i przedni pękniięty na pół bo na parkingu mu ktoś rypnął i mimo że z zaczepów wypadł przegląd dostał normalnie...
__________________
Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu.

Mark Twain
satanael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 21:14   #7
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

Cytat:
w dodatku wrednie bo skasowali.
tak już jest od lat wiec nie ma sie co dziwić tylko jak każdy jedzie na pewniaka włąśnie tak jak jacenty007, to niestety nikt nie podbije dowodu w dodatku przy odpryskach na przedniej szybie gdzie przy pierwszej lepszej kontroli policja zatrzyma dowód
Cytat:
Nie powinni tak traktować klientów bo nie będą mieli pracy
edy, zastanów sie co mówisz co myślisz że oni kiedykolwiek splajtują im nie zależy czy ci podbiją czy nie oni podpisują orzeczenie i auto po przeglądzie ma być sprawne jeżeli diagnosta nie wykryje a policja złapie zaraz po przeglądzie to kolo ma już po pracy
a poza tym pomyśl sam czy nie pojedziesz na przegląd przecież co roku robisz no chyba że przesiądziesz sie na miejskie koleje a autko bedzie kwitło na parkingu czy też pod blokiem nie pojedziesz do nich to pojedziesz do innych a to wszystko jest jak jedna wielka rodzina


co do przeglądów to odkąd tylko pamietam zawsze tak było że jak ci nie podbili bo coś tam to dostajesz od nich świstek i musisz usunąć usterke (oczywiście płacąc za przegląd)przyjeżdżasz do nich naprawionym autkiem sprawdzają jeszcze raz czy jest oki i wtedy dopłacasz około 20 zł
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 15:37   #8
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

wczoraj wieczorem robilem przeglad, czepial sie przeroznych pierdol :/ od kawalka tasmy klejacej trzymajcej ta pokrywke reflektora ( ulamany zaczep jeden, dryndalo i mnie wkurzalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) przez sprawdzanie wszystkich nakretek ( a czemu ta inna, a czemu to wymieniane ;/ ) poudawal troche ze ustawia swiatla pomarudzil pomarudzil ale pomimo tego ze mam dwie gasnice juz "niesprawne" to pieczatke dal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za regulacje swiatel oczywiscie swoje doliczyl ;/...
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 15:58   #9
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK1] Przegląd? Farsa!

Cytat:
zastanów sie co mówisz co myślisz
No własnie.... :fcp2 :fcp2
Cytat:
przy odpryskach na przedniej szybie gdzie przy pierwszej lepszej kontroli policja zatrzyma dowód
Pewno że tak...Szansa na to jest jak trafić "szóstke" w totolotka.
Przy wiedzi polskich policjantów to szanse nikłe...
W poprzednim samochodzie śmigałem na niebieskich postojówkach, HID z allegro, nie jedna kotrola drogowa i co? I nic...Raz jedyny poleciał komentarz tylko typu "Coś panu zafarbowało te światełka na niebieskio" wystarczyło przemilczeć i pojechać dalej...Co innego przegląd, wiadomo ze przed bramą się wszystko wyciągało a potem dalej heya.
Wiec szanse że doczepi się do szyby są moim zdaniem bardzo małe...
Cytat:
jeżeli diagnosta nie wykryje a policja złapie zaraz po przeglądzie to kolo ma już po pracy
W takim razie co 3 diagnosta został zwolniony z pracy...Dlatego takie bezrobocie w Polsce.Ciekawe kto się tym zajmuje?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.