Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2009, 21:24   #1
tomalla
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2008
Postów: 8
Talking [tuning] modyfikacja komputera

Czy ktos probowal? Jakie efekty?
Odwazylem sie jak skonczyla sie gwarancja w grudniu '08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie - rewelacja. 3h grzebania i zmiany oprogramowania w serwisie i sie udalo.
z 63KM (bo tyle mial po 2 latach uzytkowania) na 98KM
moment obrotowy z 145Nm na 192Nm.
Co tu duzo mowic:
Zmniejszylo sie zuzycie paliwa, predkosc max niewiele wzrosla (wczesniej 155 z bolami, teraz 170 bez wiekszych oporow, 180 z bolem), no i ten moment obrotowy, na ktorym najbardziej mi zalezalo... cos pieknego.
Maksymalny moment obrotowy przy 2640 obr/min | maksymalna moc przy 4120 obr/min.

Teraz przy manewrach wyprzedzania od 80km/h do 130km/h na IV biegu idealnie - szybko przyspiesza.

W testach z fabrycznym peugeot 206 1.9HDI oraz toyota yaris 1.5D moja fuzja wypada swietnie. Z peugeot wartosci wrecz zblizone (na trasie przyspieszenie, vmax) a yarisek... slabiej wypadl... wiec... indywidualnie kazdy moze ocenic czy co takiego chce czy tez nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie rozpisujmy sie jakie moga byc skutki uboczne, nie oceniajmy w tym temacie czy dobrze czy zle. Poprostu napiszcie, kto co osiagnal przez modyfikacje oprogramowania.

Co do negatywnych spraw... jezeli ktos ma niesprawna listwe, wtryski... to szybciej sie zuzyje i bedzie do wymiany, ale jezeli tam smiga elegancko to bedzie dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Modyfikacja w moim przypadku podniosla cisnienie w silniku itd itp... Ale.. jest elegancko

tomalla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2009, 23:49   #2
Fjuzek
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-04-2007
Skąd: Gdynia
Model: Był Fusion 1.4 TDCI 2004r.
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 61
Domyślnie Odp: [tuning] modyfikacja komputera

1,5 roku temu też "podkręciłem" swoje autko po czym dostało dużego kopa i polecam ale przy takim podniesieniu osiągów jakie przedstawiłeś nie wierzę, że autko zaczęło mniej palić. Nie wierzę choć wierzyłem przez jakieś 3 pierwsze tankowania. Później zdałem sobie sprawę, że po prostu bardzo chciałem żeby mniej paliło i nieświadomie robiłem wszystko, żeby tak było. Chyba każdy ulega trochę takiej autosugestii, może po to żeby udowodnić samemu sobie, że było warto wydać te trochę kasy. Mój samochód jest słabiej podkręcony od twojego, a spalanie w mieście nieznacznie ale jednak wzrosło. Jasne, że trafne są argumenty o mniejszym spalaniu typu: mniej spalisz bo mniej czasu musisz dusić silnik żeby wyprzedzić inne auto, ale bez przesady. No chyba, że firmie, która Ci to robiła udało się rzeczywiście stworzyć cudowny program (bez sarkazmu).
Umyślnie chipowałem autko tak żeby wycyrklować fajny wzrost mocy z oszczędnością na paliwie. Miałeś dużo szczęścia, że skończyło się na jednej wizycie. Ja jeździłem na poprawki 3 razy , bo najpierw nie podobało mi się spalanie, potem osiągi auta, a na końcu dym z rury. Dałem spokój kiedy wszystko było okay. Robiłem to w V-techu. Byli cierpliwi, nie żałowali czasu i zależało im żeby klient był zadowolony.
Napisałem "z dystansem" co myślę o chiptuningu ale podsumowując jestem BARDZO zadowolony z niego w moim aucie i nie żałuję wydanej kasy. Znacznie więcej przyjemności z jazdy.
Cytat:
Nie rozpisujmy sie jakie moga byc skutki uboczne, nie oceniajmy w tym temacie czy dobrze czy zle.
Sorry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fjuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 18:22   #3
jokrzycho
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-09-2004
Skąd: Karczew
Model: SEAT Toledo III
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: [tuning] modyfikacja komputera

Czołem,
może niedokładnie w temacie, ale ja zrobiłem tuning "mechaniczny". Wyrzuciłem rurę dolotową powietrza do filtra, a żeby wyciszyć, wstawiłem kawałeczek o długości ok. 15 cm. Po tym zabiegu silnik zrobił się żwawszy, bo lepiej "oddycha". Fabryczny dolot trochę jednak przydławia. Nie mierzyłem na hamowni, ale mam wrażenie, że silnik jest ciut mocniejszy
__________________
jokrzycho, FFu"100" 1.4 TDCi
jokrzycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 20:37   #4
kodi1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: slask
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: [tuning] modyfikacja komputera

Agdzie robiles te nowa mape i ile to kosztowalo i ile czasu potrzeba popswiecic nie ukrywam ze jestem zainteresowany taka zmiana oprogramowania podaj adres
kodi1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.