Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2009, 10:45   #1
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Question Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Witam,
Mam pytanie, gdzie seryjnie jest montowany czujnik parkowania w Focusach II, ponieważ obserwując inne auta na mieście widzę że niektóre mają czujniki w tylnym zderzaku a niektóre w plastikowej listwie między zderzakiem a klapa bagażnika. Więc które są z fabryki?


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 06-01-2011 o 09:48 Powód: Dostosowanie tematu do regulaminu
alo68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 14:10   #2
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

plastikowa listwa, specjalna z przetłoczeniami.

Przynajmniej do liftu tak było
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2009, 08:32   #3
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

W moim (5 drzwiowy HB) wygląda na to, że jest przewidziane jest miejsce w gumowej listwie na zderzaku. Gdy spojrzy się na zderzak od spodu widać 4 jakby tuleje wykonane dokładnie w miejscach gdzie powinny być zamontowane czujniki. Są one na wysokości gumowej listwy. Ja dałem niżej, gdyż bałem się, że jak podczas wiercenie trafię na ściankę tej tulei to będę miał kłopot z montażem czujnika. Ponadto auto mam ciemne, czujniki czarne więc bardzo nie szpecą. Na jasnym pewnie montowałbym w listwie lub malował.
Sam montaż (przynajmniej czujników Valeo) wykonywany z kanału jest banalnie prosty, szczególnie w wersji tylko z buzzerem.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2009, 10:21   #4
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

Ford Focus Wagon 2009

Czujniki montowane przez ASO, w miejscach fabrycznych.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Fabryka stosuje podkładki kątowe w każdym Fordzie przez co są one idealnie w kącie prostym, ja mam poprawione i czujnik jakby wystaje z boku, teraz jest w kącie prostym, na początku był w zderzaku i łapał ziemię non stop.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1200757.JPG (56.1 KB, 2715 wyświetleń)
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 21:51   #5
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

Ok dzięki za odpowiedzi. W takim razie u mnie 5-drzwiowy HB poprzedni właściciel musiał je dołożyć bo są zamontowane w zderzaku jakieś 4-5 centymetrów pod plastikową listwą. Ale działają dobrze i w pełni zadowolony często z nich korzystam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alo68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 22:24   #6
tdj
ford::average
 
Avatar tdj
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 65
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

odswiezam temat

Gdzie zamontowac w HB przed FL, na czarnej plastikowej listwie zaraz pod klapa ( tak jak tu: http://img685.yfrog.com/img685/4766/focus47.jpg )

czy na plastikowej czarnej listwie na samym dole?



Czy w przypadku czujnika bez lcd ( tylko sygnal dzwiekowy) trzeba zdejmowac zderzak?
tdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 22:36   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

Ciekawe gdzie w zderzaku jest gumowa(kolega tak napisał) listwa bo ciężko znależć-zdjęcia obrazują tak jak fabryka przykazała reszta to improwizacja czujników uniwersalnch-które żle osadzone z reguły działają gorzej od fabrycznych
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 00:33   #8
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

1. Ja mam montowane nie oryginalne czujniki w ASO przez poprzedniego właściciela i działają super. Nie widzę sensu wydawanie 2000zł za coś co z powodzeniem można mieć za....150zł:-) Takie same czujniki wrzuciłem tacie do Palio i są OK.

2. Montaż. Ja w kombi tę listwe pod zderzakiem mam skierowaną do góry, zatem tam czujniki spisują się super. Są lekko skierowane do góry, przez co nie łapią niskiej trawy i innych badziewiów.
W przypadku HB jak widzę listwa pod zderzakiem jest chyba skierowana w dół, zatem albo musiałbyś mieć specjalne tulejki/podkładki do wyrównania położenia czujników, albo montuj jak na zdjęciu i spokój.

Zderzaka nie trzeba ściągać, bo w Foce jest tam kupa miejsca i nie jest tam nic wstawione - w sumie ten zderzak to ściam :-) Trochę gimnastyki i powienieneś przewody z powodzeniem poprowadzić.

PS. Swoją drogą, to czy przypadkiem temat wątka nie jest niezgodny z regulaminem. Nie tak dawno taki jeden poleciał w syp :-P i ja jeszcze oberwałem.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 11:22   #9
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 361
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył

Cytat:
odswiezam temat

Gdzie zamontowac w HB przed FL, na czarnej plastikowej listwie zaraz pod klapa ( tak jak tu: http://img685.yfrog.com/img685/4766/focus47.jpg )

czy na plastikowej czarnej listwie na samym dole?



Czy w przypadku czujnika bez lcd ( tylko sygnal dzwiekowy) trzeba zdejmowac zderzak?
Czy ktoś montował tak jak na zdjęciu np Valeo i może się pochwalić jak to wygląda w naturze? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 07:14   #10
Apeswu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2012
Model: Ford Focus Mk II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 38
Domyślnie Odp: Czujnik Parkowania tył - miejsce oryginalnego montażu

Co prawda nie oryginalne tylko Valeo ale w tym temacie umieściłem fotkę jak to wgląda

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Fiesta IV 1.3 --> Mondeo Mk2 1.8 TD --> Focus Mk2 FL 1.8 TDCI
Apeswu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.