Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2009, 12:59   #1
AdamK19801
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Skąd: podlaskie
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Jaki olej?

Witam,

Mam pytanie czy ktoś z obecnych może wie jaki olej jest wymieniany w Focusie 1,6 Zetec 99 rok produkcji. Do tej pory samochód był serwisowany w ASO od tego roku juz nie. Byłem wczoraj w okręgowej stacji kontroli pojazdów i sie pytałem o olej jakoi jest wymieniany podczas przeglądów . Mechanik mnie sie spytal jaki byl wczesniej wlewany polsyntetyczny czy syntetyczny... ja tego nie wiem nie mam wpisanje w ksiazce jaki to byl olej. Czy ktos wie jaki to moze byc rodzaj oleju? pozdrawiam

AdamK19801 jest offline  
Stary 22-05-2009, 16:59   #2
pwanic
ford::beginner
 
Avatar pwanic
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Focus, KA
Silnik: 1.8 TDDi, 1.3 E
Rocznik: 2003, 1997
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jaki olej?

Jeśli był serwisowany w ASO to na 99% był zalewany olejem Ford Formula E 5W30 (półsyntetyk). Olej ten został właśnie wycofany z produkcji i zastąpiony syntetycznym Formula F tej samej klasy lepkości. Stary olej można jeszcze kupić ale myśle że z powodzeniem możesz zalać go nowym ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Było sporo o tym na forum, także o stosowaniu olejów innych firm.....Szukaj...
pwanic jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.