Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2009, 19:07   #1
hybryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo MK4 <Hatchback><Panther Black><GoldX>17"<
Silnik: 2.0 Duratec He 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Witam,

Wydawalo mi sie, ze na oficjalnej stronie forda widzialem taka reklame - "mondeo z kratka". Teraz chyba zniknela, nie wiem moze mi sie przewidzialo ?

Ale od poczatku. Kratka, min dlatego odwiedzilem Forda - jako jeden z pierwszych salonow. Pan oczywiscie zapewnil, ze istnieje mozliwosc wykupienia opcji homologacji ciezarowej i nie ma z tym zadnego problemu. W drugim salonie Forda rowniez mi to zaproponowano, oczywiscie nic nie wspominajac o tym, ze Ford nie posiada jeszcze takiej homologacji na Mondeo 5dr !

Doszlo do zlozenia zamowienia no i zaczely sie schody. Ponoc do 15 maja Ford mial otrzymac homologacje, niestety do dzis jej nie otrzymal. Na dzien dzisiejszy dealer nie ma pojecia kiedy zapadnie decyzja przyznania homologacji. Samochod mialem miec od reki, a teraz dealer mowi cos o 14 czerwca i nie jest w ogole pewien czy do tego czasu homologacja zostanie przyznana.

Panowie to sa jakies jaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzedalem swoj stary samochod, jestem wlasciwie bez auta, nie mam "czym" pracowac. Nie wiem czy nie szukac juz innego auta ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

hybryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 21:53   #2
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Cóż mogę powiedzieć.
Witaj w klubie
Ja auta na szczęście nie sprzedałem ale ta sytuacja mnie drażni.Jak można oferować coś czego się nie posiada ?
Ale na marginesie też zaczołem szukać czegoś innego ale wszyscy tak samo mają ale nie
mają !
Tylko że ja max termin mam do 30-06-2009.
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 22:13   #3
hybryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo MK4 <Hatchback><Panther Black><GoldX>17"<
Silnik: 2.0 Duratec He 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Zagladnalem na forum Kuga, no i okazalo sie, ze tam nasi forumowi koledzy czekaja na kratke jeszcze dluzej ! Podobnie jak w przypadku Mondeo rowniez nie wiedza dokladnie kiedy homologacja zostanie przyznana.

Bylem prawie pewien, ze maja homologacje chociaz na tego Suvika, zawsze to jakas alternatywa, a tak to juz nie mam pojecia. Tymbardziej, ze nie mam za bardzo srodkow na to by wybrac auto powyzej 80 kzl. Z wielkim bolem moglbym te kwote naciagnac troche wyzej, ale nadal nie widze alternatywy na rynku. A kolejnego "Francuza" nie kupie !
hybryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 22:26   #4
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Cytat:
Napisał hybryd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Panowie to sa jakies jaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzedalem swoj stary samochod, jestem wlasciwie bez auta, nie mam "czym" pracowac. Nie wiem czy nie szukac juz innego auta ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaja jak berety! Ja się już nauczyłem, że najpierw kupuję a potem sprzedaję - inaczej zostajesz z ręką w nocnikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie jest fajnie, ja już nie wierzę, że moje auto w ogóle poszło do produkcji... Mam termin odbioru czerwiec 2009. W umowie jak wół stoi, że jeśli auto nie zostanie dostarczone wg specyfikacji (czyli z homologacją) to diler ma 6 tygodni na "spóźnienie" a potem mogę żądać rozwiązania umowy i zwrotu zaliczki...

W moim przypadku wychodzi na 10 sierpnia. Dlatego wstrzymałem sprzedaż obecnego samochoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podziękować tylko wszystkim polskim rządom, tym czerwonym/białym/zielonym/lewicowym/prawicowym/nijakim za ciągłe udupianie przedsiębiorców i robienie z nich idiotów... no bo jesteśmy bogaczami (wg telewizyjnych krzykaczy) więc nie ma co "oszukiwać na vat i podatkach" tylko debilnie przepłacać i walić do kasy państwa ile wlezie, żeby nieroby miały na zasiłki...

Sorki, ale się wkurzyłem...
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 22:50   #5
hybryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo MK4 <Hatchback><Panther Black><GoldX>17"<
Silnik: 2.0 Duratec He 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Poprzedniego auta pozbylem sie szybko, bo byla okazja na sprzedaz. Nie chcialem ryzykowac by przed sprzedaza uleglo uszkodzeniu (w miescie roznie bywa).

Nie jest tak zle, jakies auta zawsze sa pod reka. Mam jeszcze jedno auto, no ale to auto mojej kobiety (tez musi czyms jezdzic). W firmie moge jeszcze pozyczyc "cos" na jakis czas.

Tak, czy inaczej nie jest to komfortowa sytuacja.
hybryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 11:51   #6
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Panowie dzisiaj usłyszałem iz nawet jesli ford dostanie homologacje to aby dostać zwrot potrzebne jest badanie w okręgowej stacji kontroli czy spełnia jakies tam wymogi w sprawie VAT.
czy to prawda ? bo to byłby szczyt
Jutro pojade do US i sie dowiem bo może nasze czekanie jest bezcelowe ?
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 12:29   #7
Quidam
ford::average
 
Avatar Quidam
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Cytat:
Napisał radzio_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie dzisiaj usłyszałem iz nawet jesli ford dostanie homologacje to aby dostać zwrot potrzebne jest badanie w okręgowej stacji kontroli czy spełnia jakies tam wymogi w sprawie VAT.
czy to prawda ? bo to byłby szczyt
Jutro pojade do US i sie dowiem bo może nasze czekanie jest bezcelowe ?

Ale w czym problem , jedziesz na stacje , Pan sprawdza że auto jest "cięzarowe" i po sprawie .........

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Quidam ; 26-05-2009 o 12:54
Quidam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 14:20   #8
bietka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: mazury
Model: mondeo titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Ale czy na dzień dzisiejszy nadal przestrzeń bagazowa nie musi być większa od pasażerskiej?
Również czekam na ustawę Vat.Paranoja totalna.
bietka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 15:55   #9
Quidam
ford::average
 
Avatar Quidam
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

Cytat:
Napisał bietka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czy na dzień dzisiejszy nadal przestrzeń bagazowa nie musi być większa od pasażerskiej?
Również czekam na ustawę Vat.Paranoja totalna.
minister finansów wyjaśnia, że prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu paliwa, najmu, dzierżawy i leasingu przysługuje w stosunku do samochodów, które mają homologację na samochód ciężarowy i dopuszczalną ładowność powyżej 500 kg (w tym pojazdów z przestrzenią ładunkową oddzieloną od pasażerskiej tzw. kratką).


# art.86 ust.3 ustawy z dnia 11 kwietnia 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) - dopuszczalna masa całkowita pow. 3,5 t. + wyjątki (tzw. wzór Lisaka), albo
# art. 25 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 z późn. zm.) - dopuszczalna ładowność pow. 500 kg (tzw. samochody z kratką).

Ostatnio edytowane przez Quidam ; 26-05-2009 o 15:59
Quidam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 17:02   #10
hybryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo MK4 <Hatchback><Panther Black><GoldX>17"<
Silnik: 2.0 Duratec He 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: wersja 5dr - co z homologacją ciężarową ?

A czy ktos wie dlaczego Ford czeka nadal na kratke do mondka ?
Terminy sie przesuwaja/wydluzaja, nikt nie jest w stanie okreslic kiedy bedzie.

Dzis bedac w innym salonie specjalnie sie o to zapytalem. Pytam wiec Pana sprzedawce, ktore samochody mozna zakupic z kratka. Na to on wymienia min Mondeo. Pytam dalej, czy homologacja zostala juz przyznana - "tak, oczywiscie".
W takim razie ja pytam Pana czy moge kupic samochod od reki, jakikolwiek Mondeo 5dr z kratka. Na to Pan odpowiada, "oj nie, nie mozna, trzeba czekac".
To ja sie pytam na co, jesli juz sam powiedzial, ze homologacje przyznali. Na to Pan odpowiedzial: "jest jedna firma, ktora zaklada kratki i to do niej musza splynac wszystkie auta" - czyzby nowa teoria ?
W kazdym badz razie jak zapytalem kiedy otrzymama auto. Pan odpowiedzial pytajaco "moze 15 czerwca, a moze koniec czerwca ?"

No to jak Ford ma taka osluge klienta, to ja dziekuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Quidam
Czy Mondeo spelnia wymagania ladownosci o ktorych wspomniales ?
hybryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.