Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2009, 20:57   #1
pawelmondeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Niesamowicie dymi

Witam wszystkich, mam taki problem, posiadam mondeo 1.8 16v na gazie i problem polega na tym że bardzo kopci, przy obecnych temperaturach na dworze (okolo 0 stopni) to nawet jak jade na 5 biegu 100km/h to w lusterku widze dużo dymu, bez różnicy czy to benzyna czy gaz.
Wiem że to może być para wodna ale aż tyle? Przecież jak się silnik rozgrzeje to powinno już być dobrze a nie jest. Ostatnio przejechałem dystans około 300 km bez postoju i dymi jak wcześniej.
Kolor tego dymu jest bialy, uprzedzam pytania- uszczelka pod głowicą jest cała, borygo nie ubywa.
Silnik olej bierze ale niewiele 1l/5000 km, mam znajomego który ma poloneza, ten polonez spala olej w hurtowych ilościach a kopci 10 razy mniej niż to moje mondeo
Bardzo prosze o pomoc bo już mnie denerwuje jak ruszam ze skrzyżowania a za mną nic nie widać tylko biały dym.

Dodam jeszcze że przewody, świece, wszystkie filtry są nowe


Ostatnio edytowane przez pawelmondeo ; 16-10-2009 o 12:40
pawelmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 17:54   #2
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

To mi wygląda na uszkodzony termostat.
Prawdopodobnie jest zapieczony i przepuszcza na duży obieg chłodzący lub po prostu otwiera się zbyt wcześnie i powoduje to,że silnik jest ciągle niedogrzany.
Spróbuj go wymienić ,wydaje mi sie że powinno pomóc.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 19:03   #3
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

wygląda właśnie jak para... przyłóż rękę do wydechu i zobacz czy jest to woda czy plyn

po za tym auta z instalacją LPG zawsze wiecej "parują" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 13:34   #4
pawelmondeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

Nie no płyn to być nie może bo nic nie ubywa a to kopcenie to już na wiosne w marcu zauważyłem tylko potem przyszło lato, zrobiło się ciepło i było dobrze aż do teraz.
Co do termostatu to też nie wiem na 100% ale jak silnik jest w pełni nagrzany to wskazówka stoi pionowo czyli chyba normalnie.
A co myślicie o wtryskach? Mocy też nie ma normalnej, troche jest słaby
pawelmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 15:10   #5
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

Witam !
Gazownia produkuje więcej pary. Brak katalizatora również. Po prostu różnica temperatur.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 15:15   #6
artur1234
ford::advanced
 
Avatar artur1234
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Łęczna-Lublin
Model: mondeo mk1
Silnik: 1600 Pb+Lpg
Rocznik: 1994
Postów: 332
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

ja u siebie mam to samo... Zrobi sie wilgotniej i odrazu bialy dym... A nie mam kata i na gazie jezdze i temp jest tez normalna... Wiec ja to uznaje za normalne zjawisko dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciesz sie ze na niebiesko nie dymiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec????????
artur1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 17:24   #7
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

dokładnie.. dopóki było gorąco to nie było tego widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 19:58   #8
pawelmondeo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1995
Postów: 9
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

Wiem że na gazie jest więcej pary niż na benzynie, wiem też że w zimie jest ją widać a w lecie nie ale mówie wam że to moje "parowanie" jest bardzo nietypowe
Dzisiaj jechałem rano, odcinek jakieś 130 km i tak z ciekawości rozglądałem się po innych jak tam kopcą, niestety nie znalazłem żadnego innego samochodu który tak kopci jak mój.
A przecież ja to auto mam od dłuższego czasu, od zawsze jest na gazie i od zawsze bez katalizatora i kiedyś kopcił normalnie jak stał na wolnych obrotach to pare wodną było widać a po ruszeniu był spokój, teraz na każdym biegu widać za mną dym, tak jakby mnie ktoś podpalił
Naprawde nie jestem przewrażliwiony na tym punkcie
Dzisiaj po południu go odpaliłem i obserwowałem, jak się nagrzał to z tłumika leciał taki siwo-biały dym oraz skroplona woda. Zrobiłem ostatnio z 1000 km i stan oleju praktycznie bez zmian, borygo też jest tyle ile było.
A co do tego termostatu to jak by był wadliwy to pewnie nagrzewałby się cały silnik razem z chłodnicą, dobrze myśle?
To muszą wtedy być te weże co idą od silnika do chłodnicy ciepłe od samego początku? I który wąż idzie od termostatu do chłodnicy ten dolny czy górny?
pawelmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 20:41   #9
artur1234
ford::advanced
 
Avatar artur1234
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Łęczna-Lublin
Model: mondeo mk1
Silnik: 1600 Pb+Lpg
Rocznik: 1994
Postów: 332
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

pewnie masz jeszcze zwykly gaz na mikserze i pewnie za bogata mieszanke ustawiona... Moze tu jest przyczyna...
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec????????
artur1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 21:26   #10
vae
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 24
Domyślnie Odp: Niesamowicie dymi

"I który wąż idzie od termostatu do chłodnicy ten dolny czy górny? "

GórnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A z tym "kopceniem" , to miałem podobnie choć silnik nie był zagazowany ale to dlatego ,że notorycznie był niedogrzewany , nawet przy stówce widziałem obłoczki pary ( zawiewało na tylną szybę jak to w kombi) , Tatuś w Opelku ma podobnie. Wizyta w "serwisie" aby sprawdzić i ustawić mieszankę na gazie na pewno nie zaszkodzi.Powiem szczerze, że w ostatnich dniach widziałem wiele takich pojazdów.
Nie ma powodu do niepokoju.
vae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.