Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2005, 19:05   #1
gladi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2005
Postów: 20
Domyślnie dziwne szarpania przy prędkości pow. 140km/h

Witam wszystkich forumowiczów
mam problem w moim mondeo a mianowicie przy prędkości pow. 140 km samochodem zaczyna szarpać. dzieje się to gdy chcę przyspieszyć dociskając pedał gazu do dechy (skrzynia automatyczna) w celu zredukowania biegu na mniejszy. samochód dalej przyspiesza ale z szarpaniem. dzieje się to nie za kazdym razem. czasami podobnie szarpie jak gwałtownie chcę ruszyć z miejsca.
dane auta-
MONDEO GHIA SKRZYNIA AUTOMATYCZNA
ROK PRODUKCJI-1997
PRZEBIEG-117 TYS. KM
OSTATNI SERVIS W FORDZIE-3000 KM TEMU (WYMIANA PASKA ROZRZĄDU, PŁYNÓW EKSPLOATACYJNYCH ITD.)
SILNIK-ZETEC 2.0L 16V BENZYNA

gladi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2005, 19:12   #2
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Miałem to samo w Fiacie gdy przekroczyłem prędkość 120 km/h auto szarpało i dławiło sie, tyle że u mnie tak było za każdym razem, pomogła wymiana pompy paliwa z której jak rozebrałem ją to pół kilu syfu wyciągnołem, może u Ciebie jest to samo.

Pozdrawiam Jurek
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2005, 18:59   #3
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie odp

moim zdaniem cos jest nie tak z ukladem zasilania
ja sprawdzilbym na poczatek filtr paliwa
od tego sam bym zaczal poszukiwania
__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2005, 19:03   #4
gladi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2005
Postów: 20
Domyślnie

witam
filtr paliwa był wymieniany w sierpniu podczas przegladu serwisowego a przejechałem od serwisu ok 3000 km. dzięki wezmę to pod uwage oczewiscie
gladi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2005, 20:53   #5
pyton
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2005
Skąd: Wrocław
Postów: 199
Domyślnie

Wiesz powiem Ci że ja to miałem po jakiś 8 tys kilometrów od zmiany pompy paliwa ale wiesz jak jest jedno tankowanie lewego paliwa i już masz po pompie filtr mimo wszystko nie wszystko przefiltruje szczególnie jak jest już wyekspleatowany.

Pozdrawiam Jurek
__________________
Pozdrawiam Jerzyk
MKI 1,6 16v
Uniden 520 PRO XL + AT 71 MAGNUM
pyton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2005, 07:54   #6
mariusx
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-07-2004
Postów: 246
Domyślnie

Zrob test z jazda bez przepływomierza powietrza, wyciagnij wtyczkę znajdujacą sie na tym czujniku, taka prostokątną. Sprawdź czy bedzie poprawa. Poza tym sprawdź cewkę zapłonową.
__________________
MkI/94/115PS zetec+spryskiwacze świateł
mariusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2005, 08:18   #7
gladi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2005
Postów: 20
Domyślnie

witam
takich rzeczy nie mogę sprawdzać ponieważ nie znam się na tym co najwyzej olej bagnetem mogę sprawdzić. chyba najlepiej będzie jak pójdę do salonu forda, ale dzieki za rady
pozdrawiam wszystkich
gladi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2005, 10:37   #8
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie

e no bez jaj od czego sa koledzy z forum???
fakt w serwisie podlacza do kompa i w ciagu 5 min beda wiedziec co autku dolega tyle ze bedzie to duzo kosztowac
poszukaj na forum wiadomosci o przeplywomierzu moze rzeczywiscie to jego wina
sam czyscilem go i to jest dziecinnie proste
wystarczy tylko malutki pedzelek (taki jakim maluja dzieci obrazki) troszeczke benzyny ekstrakcyjnej i checi
najlepiej jesli zdejmiesz pokrywe z filtra powietrza jest ona na 8 zatrzaskach potem musisz odpiac dwie wtyczki (tam wlasnie jest przeplywomierz) jest to taka metalowa rura musisz zdjac opaski po jednej i drugiej stronie owej rury
nastepnie wyjmujesz ja i czyscisz pedzelkiem
najwazniejszy jest malutki otwor w ktorym znajduja sie dwa druciki
druciki te rowniez bardzo dokladnie i delikatnie czyscimy
potem zakladamy przeplywomierz (zwroc uwage na strzalke w ktorym kierunku musi przeplywac powietrze tj od filtra do kolektora) zakladasz opaski pokrywe filtra powietrza i dwie wtyczki. tyle filozofii
to naprawde nie jest trudne a zaoszczedzic mozna na serwisie( o ile nic przypadkiem innego nie zepsujesz) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2005, 12:04   #9
olok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2005
Model: MK3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie

Ja obstawiam kable wysokiego. Miałem też tak kiedyś i po wymianie ustało.Było przebicie a wiadomo im większa prędkość tym większa częstotliwość napięć na kablach.
Podobno najczęściej pada 1 i 4 bo na nich napięcie jest podawane dwa razy częściej.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2005, 18:28   #10
gladi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2005
Postów: 20
Domyślnie

nie wiem olok czy jak kupie tekable wysokiego napięcia czy je wymienie. to są te które widać na głowicy silnika z taka puszką i czterema wejsciami???
gladi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.