Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2005, 12:35   #1
Diushy
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 06-12-2005
Model: Focus Mk3 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Skrzypiące zawieszenie w MKI

Witam!
Dośc długo mond którym jeżdżę cierpi na doleglowość która bardzo mnie denerwuje. Mianowicie skrzypi zawieszenie, wydaje mi się ze tylne, jak się energicznie parkuje lub jedzie po dołkach kiedy auto się buja na resorach słychać skrzypienie. Podobno jest to tzw, efekt "skrzypiącego tapczanu". I tu pojawia siępytanie do wszechwiędzących forumowiczów z prośbą o pomoc i ustalenie przyczyny tej przypadłości, oraz wskazówki co i jak wymienić by ten ODRZUTOWIEC ponownie zasuwał jak nowo narodzony !!! Z góry dziekuję za odpowiedzi i porady , POZDRAWIAM (wszystkich fordomaniaków-i nie tylko) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Diushy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2005, 08:25   #2
Jupiter2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: KOŁO
Postów: 146
Domyślnie

witam, u mnie tez cos z tylu jakby na dziurach walilo, nie mocno ale slychac ze nie jest to jak byc powinno, z przodu tez nie jest dobrze, jak wjade np. w studzienke to takie jakby walniecie slychac, ale juz dowiedzialem sie ze to lacznik stabilizatora, ok 35 zl sztuka, wymienie je i mam nadzieje ze troche lepiej bedzie. A jak jestesmy przy temacie to mam pytanie, CZY jak zaloze wygluszenie pod maske i pod silnik to bedzie duza roznica w halasie w kabinie? przytlumi sie dzwiek silnika??? bo rano jak odpalam to troche glosno chodzi, cos jakby klekocze w silniku, stuka, ale jak sie rozgrzeje to jest cicho dosc. Kolega ma rok mlodszego (96) i tez 1.8 to jego chodzi b.cichutko, ale ma wygluszenie pod maska i pod silnikiem.
Jupiter2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2005, 21:06   #3
mariusx
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-07-2004
Postów: 246
Domyślnie

odnosnie skrzypienia w tylnym zawieszeniu, ja wlazłem pod autko z wd40 i co mogłem to potraktowałem tym specyfikiem, pomogło.
__________________
MkI/94/115PS zetec+spryskiwacze świateł
mariusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2005, 17:54   #4
sniezka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2005
Skąd: Czestochowa
Postów: 39
Domyślnie skrzypiace zawieszenie

Nie wiem jak to u Was bedzie ale u mnie zaczeło sie pozna jesienią jak sie chlodno i wilgotno zrobilo za oknem stasznie skrzypialo na dzurach a nawet jak mocniej hamowalem i przod dociskalo do ziemi.
Okazalo sie ze najbardziej skrzypialo na styku GUMA - METAL na tulejech gumowych na stabilizatorze przednim .
Ja to naprawilem mieszanką WD 40 i oleju ,
Potrzebna też bedzie strzykawka i igła - najlepiej grubsza i tępa i jak najdłuższa .
__________________
Życie to coś takiego co Cię zaskakuje kiedy masz inne plany
sniezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2005, 11:57   #5
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Witam wszystkich
Cytat:
Napisał sniezka
Ja to naprawilem mieszanką WD 40 i oleju
Nie chcę się mądrować ale WD 40 to odrdzewiacz i jeżeli już to nadaje się na połączenia
metal-metal
Do połączeń Metal-guma ,metal plastik,plastik-plastik itd powinno się stosować smarowidła na bazie silikonów lub środków na bazie teflonu (jeszcze lepiej). Wiem bo akurat grywam w paintball
i giwery w których jest masa oringów gumowych,silikonowych,neoprenowych itd stykającychg się z metalem. smaruje się takimi właśnie środkami. Za WD40 na polu paintballowym -lincz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WD40 może (nie musi) rozpuszczać niektóre tworzywa i gumki.

Pozdrowionka
PS
Wszystkie inne uszczelki (drzwi,klapy itd) też polecam smarować w/w specyfikami
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.