Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2009, 18:32   #11
matejko82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ratujcie, brak mocy - co może powodować wyłączenie turbiny?

Dzięki wielkie za odpowiedzi! Byłem dziś u mechanika (wreszcie znalazłem czas), ten podłączył auto pod kompa, przeczyścił przepływomierz powietrza i auto wróciło do dawnej formyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam!!!!!!!!!

matejko82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 18:48   #12
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Ratujcie, brak mocy - co może powodować wyłączenie turbiny?

Teraz dopiero zobaczyłem Twój wątek i właściwie (nie żebym się mądrzył po fakcie) od razu do głowy przyszedł mi przepływomierz. Mniejsza o to, teraz zainteresowało mnie jedno.
Cytat:
Napisał matejko82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeczyścił przepływomierz powietrza
Możesz mi powiedzieć jak on to zrobił? U mnie falują czasem obroty gdy jest temp. poniżej zera i dojeżdżam do skrzyżowania na luzie. Wnoszę, że to od przepływki, jednak jest ona na tyle delikatna, że boję się przy niej na ślepo eksperymentować.
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 18:43   #13
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Ratujcie, brak mocy - co może powodować wyłączenie turbiny?

Cytat:
Napisał matejko82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich i proszę o pomoc!!! Przypadek jest następujący. Ford Focus 1.8 TDCi 2002r. Od kilku dni zauważyłem dość mocny spadek mocy. Pojawił się praktycznie z dnia na dzień. Jednego dnia wszystko OK, następnego auto jedzie jak typowy wolnossący deasel. Auto nie kopci, nawet na zimnym silniku, silnik chodzi równo, ale z jakichś względów zgubił gdzieś trochę mocy. Mam wrażenie, jakby turbina się nie włączała, bo do tych 1800-2000 obrotów idzie tak jak szedł, a potem, gdy turbina powinna zaczynać dawać moc, to nic się nie dzieje, tylko dalej idzie jak wolnossący. Denerwujące strasznie, no i trochę bez tej mocy słabo z wyprzedzaniem. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Dodam, że 3 miesiące temu wymieniałem turbinę, bo poprzednia padła na amen, wymieniałem filtr paliwa, powietrza. Dlatego wnoszę, że sama turbina jest sprawna, tylko coś ją wyłącza. Możliwe to? Acha, paliwo też sprawdzone, na jednym baku jeździł dobrze i nagle muł totalny. Pomocy!!! Co to może ewentualnie być? I jakie koszty? Bo po wymianie turbiny budżet mocno nadszarpnięty... Acha, rury do intercoolera sprawdziłem, szczelne.
Witam
Na początek sprawdz zestaw zaworków elektryczno-pneumatycznych które znajdują się na głowicy silnika lekko za silnikiem to te do których są podłączone liczne wężyki szczególnie starannie trzeba obadać zawór pierwszy z prawej ten od strony skrzyni biegów do pierwszego krućca licząc od przodu samochodu jest podłaczony wężyk sterowania turbiny, mój znajomy miał pecha ten kruciec sie odłamał i turbo nie działało znajomy oglądał silnik wiele razy ale tego nie zauważył dopiero w serwisie to wykryli niestety cena jest wysoka dlatego warto poszukać uzywanego.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2009, 13:03   #14
maciek011
ford::beginner
 
Avatar maciek011
 
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ratujcie, brak mocy - co może powodować wyłączenie turbiny?

Witam,
Panowie podpowiedzcie czy warto jechać z tym problemem do ASO czy do innego mechanika? Mam podobny problem z zanikiem mocy ale u mnie dzieje się to głównie na zimnym silniku i max przez kilka sekund pózniej wszystko wraca do normy.

Pzdr
maciek011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.