Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2010, 14:08   #11
rico1986
ford::beginner
 
Avatar rico1986
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk2 GHIA
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

Mam już zamówiony górny czujnik... nie musi mi dobrze pokazywać wskaźnik, grunt, żeby nie palił jak smok i żeby wentylatory będą się włączały...

Usterka czujnika wykluczona, po spięciu na krótko wskazóweczka ochoczo poszła na czerwone pole.... czyli prawdopodobnie oba czujniki padły??

__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne...

Ostatnio edytowane przez rico1986 ; 24-02-2010 o 14:49
rico1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 14:16   #12
pietryn084
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: Zamość
Model: ford mondeo mk1
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 1993
Postów: 48
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

Mam identyczny problem także czekam na końcowy efekt bo też mi się nie załącza wentylator dodam tylko że jak jest silnik gorący to po zgaszeniu i włączeniu wentylatora włącza się wiatrak na moment i zaraz gaśnie czy to ten czujnik jest padnięty ?????
Dodam że wczoraj wymieniłem ten czujnik od dołu co idzie na deskę i dalej jest jak wyżej tyle że wskazówka ni dochodzi do N i dalej a wcześniej przed N tylko i być może to ten z góry czujnik

Ostatnio edytowane przez pietryn084 ; 24-02-2010 o 14:25
pietryn084 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 20:53   #13
rico1986
ford::beginner
 
Avatar rico1986
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk2 GHIA
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

Czujnik górny wymieniony, płyn się nie zagotował podczas grzania na postoju bo... hura! oba wentylatory w ruch... Historia ta ma połowiczny happyend, gdyż nie obawiam się już, że silnik się zagotuje (sprawny czujnik odpowiadający za wentylatory), że będzie niedogrzany (wymieniony termostat), wskaźnik temperatury jest sprawny (pięknie mknie poza czerwone pole po spięciu na krótko), ale niestety wskazówka dalej pokazuje to, na co ma w danej chwili ochotę (na postoju wentylatory w ruch, wskazówka przed polem białym na początku skali, w czasie jazdy raz poniżej skali, raz na pozycji między N a R). Jak odwiedzi mnie przypływ gotówki, poszukam dolnego czujnika na jakimś gratowisku, chyba że nówka będzie miała ludzką cenę.
Dzięki za wszystkie wskazówki! jesteście Wielcy!!
Pozdrawiam!!
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne...
rico1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 21:02   #14
dragus2020
ford::beginner
 
Avatar dragus2020
 
Zarejestrowany: 24-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 34
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

ja juz rok tam latam ze mi tylko pokazuje do litery N i mi to nie przeszkadza robicie problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
dragus2020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 21:31   #15
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,102
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

Cytat:
Napisał rico1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i klops... wymieniłem termostat, to i przy okazji cały płyn chłodniczy... efekty są następujące:
1. jak grzałem silnik na otwartym zbiorniku wyrównawczym celem odpowietrzenia układu - płyn się zagotował, wentylator się nie włączył, a na wskaźniku temperatury cieczy chłodzącej wskazówka delikatnie wychodziła poza literkę N...
Po pierwsze sprawdź, czy wskaźnik jest dobry, by to zrobić zdejmij wtyczkę z czujnika temperatury, tego pod termostatem i zewrzyj styki we wtyczce. Po włączeniu zapłonu wskazówka temperatury powinna się wychylić do końca w prawo. Jeżeli wskazówka wychyli się do końca, a przy gorącym płynie w układzie chłodzenia nie wychyla się w okolice środka skali, to uszkodzony jest czujnik.
By sprawdzić działanie wentylatorów, przy pracującym silniku zdejmij wtyczkę z górnego czujnika, tego od komputera, powinno to spowodować włączenie wentylatorów najpierw na pierwszy bieg, a po kilku sekundach na drugi.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 21:37   #16
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,102
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

Widzę, że się spóźniłem z moimi radami, ale przynajmniej mogę Ci powiedzieć, że dolny czujnik kosztuje w sklepie około 25-30 zł. Przy wymianie uważaj, by go nie ukręcić przy dokręcaniu, więc rób to delikatnie.
Powodzenia.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 09:49   #17
rico1986
ford::beginner
 
Avatar rico1986
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk2 GHIA
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

Dzięki za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może ma ktoś wskazówki jak sie do niego dobrać?? bo widziałem, że dojście nieciekawe do dolnego jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne...
rico1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 20:26   #18
pietryn084
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: Zamość
Model: ford mondeo mk1
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 1993
Postów: 48
Domyślnie Odp: Nie osiąga optymalnej temperatury

Wymień ten czujnik od dołu wymieniłem koszt to 35 zł zapłaciłem i jest już po problemie i kup nowy a nie ze szrotu na szrocie sobie liczą 20 - 15 zł także się nie opłaca...
No i dojście nieciekawe zaopatrz się trochę w płyn do chłodnicy bo na pewno ci trochę zejdzie.
Ściągasz gruby wąż od chłodnicy i tędy ci pocieknie płyn i jak ściągniesz ten przewód gumowy to już powinieneś wykręcić powoli pójdzie ja dałem rade sam.
Jak już wykręcisz nie zapomnij na nowy czujnik założyć trochę teflonu żeby nie przeciekał ci płyn no i po sprawie.

Ostatnio edytowane przez pietryn084 ; 27-02-2010 o 20:30
pietryn084 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.