Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2011, 23:02   #71
BIAŁY77
ford::beginner
 
Avatar BIAŁY77
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Puławy
Model: FORD GALAXY
Silnik: 2.3 16V
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Cytat:
Napisał wojteklan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Straszny ten kumpel z drogówki ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do 3500 ciągniesz co chcesz na B, na tej samej możesz na legalu ciągnąć 3500+750 lekką. Wszystko napisano, są jasne przepisy.
W sumie tak było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nowelizacja 2011:
kategoria B uprawnia do kierowania:
- pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5t, z wyjątkiem.....
- zespołem takich pojazdów oraz z przyczepy lekkiej
- zespołem w.w pojazdów oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250kg.

Masa DMC przyczepy, może przekraczać DMC samochodu, wystarczy przeczytać całość przepisów, nie wyrywki - opisany problem nie dotyczy Galaxy. Poza tematem

Zadaj koledze podchwytliwe pytanie. Gdzie mają być zamontowane tablice rejestracyjne na samochodzie? Powiedz też o tym co napisałem, przyczepy - człowiek uczy się przez całe życie.
Cytat:
Napisał wojteklan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co mam myśleć o producencie?

Przykład fabryczna - Niewiadów, przyczepa lekka, DMC720, w standardzie - hamulec najazdowy.

Tutaj limitem jest cena, większość samochodów pozwala na holowanie przyczepy do 750kg, bez hamulca, więc po co hamulec - przyczepka będzie dużo tańsza (myślenie producenta i klienta kupującego jak najtańszy produkt). Porównaj cenę osi z/bez hamulca oraz urządzenia najazdowego. Z hamulcem lepiej, w niczym nie przeszkadza.
widze ze bardzo czisz o co chodzi z tym hamulcem najazdowym, montuje sie go w przyczepach o dmc niz 750 i to juz nie jest przyczepka lekka tak jak masz to w lawetach itp i na taka przyczepke potrzebujesz juz kategorje E

BIAŁY77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:08   #72
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Widzę, że problem nie polega na tym, jak kto interpretuje ustawę tylko na tym, kto jakie punkty bierze pod uwagę a niestety trzeba dostosować się do wszystkich a w szczególności tych najbardziej rygorystycznych punktów ustawy a nie tylko do tych, które komuś najbardziej odpowiadają a według mnie najbardziej rygorystyczny punkt mówi, że z kat B można ciągnąć przyczepkę lekką, ale dla pojazdu o DMC np.3500kg. najbardziej rygorystycznym punktem był by punkt mówiący o tym, że zestaw nie może przekroczyć 3500kg.

Może ktoś spyta się prawnika jak należy te przepisy ( interpretować ) jestem przekonany, że powie to samo, co ja.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:16   #73
BIAŁY77
ford::beginner
 
Avatar BIAŁY77
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Puławy
Model: FORD GALAXY
Silnik: 2.3 16V
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

możesz autkiem typu bus do 3,5t i do tego możesz ciągnąć przyczepkę lekką do 750kg i wtedy całość ma 4250 i z kategorią B możesz tak jechać
BIAŁY77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:18   #74
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Na B można ciągnąc przyczepę nie tylko lekką. Przecież to jest w przepisach. Jak macie auto o DMC 2000 kg to możecie ciągnąć np lawetę z DMC 1500 kg i na niej lekkie auto do tony, bo laweta waży najczęściej w granicach 500 kg. Dlatego właśnie rejestruje się lawety na DMC 1500kg mimo, że w rzeczywistości mogą mieć 2500 kg.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:23   #75
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Cytat:
Napisał BIAŁY77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz autkiem typu bus do 3,5t i do tego możesz ciągnąć przyczepkę lekką do 750kg i wtedy całość ma 4250 i z kategorią B możesz tak jechać
Naprawdę nie rozumie tego jak bym nie patrzył to wszędzie pisze do 3500kg, więc dla mnie 4250kg jest wzięte nie wiem skąd.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:24   #76
BIAŁY77
ford::beginner
 
Avatar BIAŁY77
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Puławy
Model: FORD GALAXY
Silnik: 2.3 16V
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

i tu się mylisz bo laweta nie jest już jako przyczepka lekka i musisz mieć kategorie E do takiego zestawu
BIAŁY77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:27   #77
mmw
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: Łódź
Model: Galaxy V6 Ghia
Silnik: 2.8 automat LPG
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Jeżu malusieńki. Ręce opadają. Zapewniam Cię kolego, że się nie mylę. Co Ty z tą przyczepą lekką? Gdzie masz napisane, że na B możesz ciągnąć przyczepę lekką tylko? O lekkiej jest wspomniane w przypadku gdy chcesz ciągnąć na B mimo, że łączne DMC przekracza 3500 kg. Przecież te wszystkie przepisy były cytowane, a Ty ciągle nic nie kumasz z tego. Masakra jakaś. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:31   #78
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Masa czy dmc nie kfalifikuje czy potrzeba E czy nie. E jest potrzebne gdy ciagniemy zestaw powyżej 3.5 z przyczepa nie będąca lekką.
Cytat:
Napisał BIAŁY77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz autkiem typu bus do 3,5t i do tego możesz ciągnąć przyczepkę lekką do 750kg i wtedy całość ma 4250 i z kategorią B możesz tak jechać
dokładnie tak

Cytat:
Na B można ciągnąc przyczepę nie tylko lekką. Przecież to jest w przepisach. Jak macie auto o DMC 2000 kg to możecie ciągnąć np lawetę z DMC 1500 kg i na niej lekkie auto do tony, bo laweta waży najczęściej w granicach 500 kg. Dlatego właśnie rejestruje się lawety na DMC 1500kg mimo, że w rzeczywistości mogą mieć 2500 kg.
Tez prawda
Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
, kto jakie punkty bierze pod uwagę a niestety trzeba dostosować się do wszystkich a w szczególności tych najbardziej rygorystycznych punktów ustawy a nie tylko do tych, które komuś najbardziej odpowiadają a według mnie najbardziej rygorystyczny punkt mówi, że z kat B można ciągnąć przyczepkę lekką, ale dla pojazdu o DMC np.3500kg.
mylisz sie, czyli źle interpretujesz. Nie ma mniej lub bardziej rygorystycznych punktów(bo bylo by to bez sensu). Ustawa zezwala na B do 3,5t oraz ustawa zezwala na 3.5t+ 750kg na B równorzędnie.

Natomiast jak auto będziesz miał 3400kg i przyczepę 850kg to na taki zestaw będziesz juz musiał mieć prawo jazdy B+E mimo ze całość będzie do 4250kg.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:34   #79
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Pojecie ze na B tylko lekką, było jakies 15 lat temu, i zostało dawno znowelizowane. Owszem jest pare innych obostrzeń ale jak je spełnia auto, hak i warunki dop pojazdów do ruchu, to dasz rade majac 2000kg DMC ciagnac przyczepe o DMC 1500kg
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 00:14   #80
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: holowanie przyczepy

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma mniej lub bardziej rygorystycznych punktów(bo bylo by to bez sensu). Ustawa zezwala na B do 3,5t oraz ustawa zezwala na 3.5t+ 750kg na B równorzędnie.
Kurcze nie jestem jeszcze pewien, ale zaczynam się skłaniać ku temu, że Masz racje.

Jutro idę do prawnika dam mu 50dych to może powie tak jak ja hi hi hi.

A tak serio to faktycznie pójdę do niego jest w gminie za darmo liczę na to, że wyjaśni mi to, dlaczego jest tak a nie inaczej.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.