Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2011, 18:15   #11
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

zacznij od drzwi kierowcy, to w nich jest najważniejsza część.

a co sie dzieje, jak operujesz drzwiami pasażera?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 18:24   #12
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?

Centralny od środka w ogóle nie działa, ani jak nacisnę na drzwiach kierowcy ani na drzwiach pasażera ,non stop kolor to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak było cieplej działało hehe


może to wina modułu GEM ?

Może coś takiego zrobić ??

"III.Test GEM-u

aby uruchomić test należy:
-zapłon na 0
-zaciągnąć ręczny
-wrzucić luz lub automat na „P”
-zapiąć pas kierowcy (tylko niektóre wersje)
-zamknąć drzwi (ale nie centralny)
Aktywacja testu:
-zapłon na on
-zapłon na off
-naciskamy i trzymamy przycisk grzania tylnej szyby
-włączamy zapłon
-puszczamy przycisk ogrzewania tylnej szyby
Jesli GEM wejdzie w tryb testu to usłyszymy dźwięk i błysną kierunki

Sprawdzamy sygnale wejściowy do GEM:
dzwignie wycieraczek ustawiamy w pozycji off po czym naciskamy układ który chcemy sprawdzić np. światła, centralny, spryskiwacze itp., itd.
Gdy dany układ daje sygnał wejściowy to system potwierdza to dźwiękiem oraz kierunkami."

Tylko nie rozumiem o co chodzi w punkcie ostatnim , że naciskamy układ który chcemy sprawdzić?? Jak nacisnąć centralny , zamknąć drzwi kierowcy i wcisnąć od środka przycisk zamykania ?

Tylko w sumie , jak powiedziałem było cieplej to działało to chyba GEM nie ma nic do rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dobra może mały SUM UP:
-Ryglowanie wszystkich drzwi nie działa od środka tzn. centralka nie działa od środka
-Zamykanie drzwi z kluczyka powoduje zamknięcie tylko drzwi kierowcy ,jak przekręcę drugi raz (czyli podwójne ryglowanie) zamyka się wszystko
-Naciśnięcie kłódki(raz) na pilocie powoduje zamykanie drzwi tylko od strony prawej tzn, drzwi prawe się zamykają a lewe są nadal otwarte , jak nacisnę kłódkę x2 to wszystko się zamyka pięknie
-Klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota, jak się naciśnie przycisk w samochodzie to tylko lampka się zapala i jak się puści to od razu gaśnie
-Przycisk na klapie bagażnika też nie działa


Może trzeba wymienić zamek kierowcy ?? Jak dokonać jego demontażu ??

Ostatnio edytowane przez m_g ; 27-10-2011 o 20:53
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2011, 14:46   #13
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Mały up. Z centralnym zamkiem sobie poradził gazownik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Miał też forda i coś napuścił do zamka kierowcy wysuszył i napuścił , ja poprawiłem "isolem" i wszystko działa pięknie , każdy bajer działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 10:04   #14
mad
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Model: Passat
Silnik: Delta Machine
Rocznik: 25.07.2013.
Postów: 184
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Znaczy co zalał ustrojstwo przez dziurkę od klucza?
mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 10:14   #15
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

nie wiem ,głębiej nie wnikałem bo się cieszyłem jak małe dziecko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A tam gdzie ja psikałem to nie w dziurkę od klucza tylko w zamek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do środka

Ostatnio edytowane przez m_g ; 30-10-2011 o 10:19
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 12:18   #16
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Kolego czyli konkretnie co i jak ?

Rozbrałeś plastyki i wlałeś na zemek WD40 czy przez dziurkę od kluczyka ? Ew. jakiego to cuda użyłeś ?
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 13:26   #17
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Gazownik jakiego cuda użył to nie wiem , powiedział że mu jakiś specyfik po poprzednim mondeo został I wlał i w zamek i w ten zamek ten u dołu drzwi ,tylko zdjąć tą gumową częścią i wstrzykiwał ,a ja poprawiłem ISOLEM tylko ISOLEM to ja spryskałem wszystko i i zamki i wszystkie styki w drzwiach tylnych i gdzie się dało xD, nie wiem czy to to pomogło ,ale jak dzisiaj umyłem samochód to bałem się , że znowu chodzić nie będzie a działa dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 20:57   #18
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Kolego, obawiam się, że twoje rozwiązanie to na króciutką metę albo nawet przypadkowo nic nie zrobiłeś.
Ja po zakupie mojego mondka miałem podobne objawy. Głównie to, że sam się zamykał a przy np. jeździe po jakimś czasie się odblokowywał i działało wszystko ok. Szybko wskoczyłem na forum i wyczytałem, że to „przypadłość” forda z tym centralnym. Na jednym z nich dowiedziałem się, o innych różnych przypadkach ale dotyczyły jednego. Błędnie działającego zamka. O dziwo w moim przypadku się potwierdza, ponieważ zakupiłem to autko w grudniu było już zimno. I takie przypadłości mają miejsce głównie gdy jest chłodno. U mnie wystarczy, że temperatura spadnie poniżej 10oC i gdy wyłączam alarm odblokowują się wszystkie drzwi po czym zamykają się od razu z powrotem (u niektórych efekt odwrotny – chyba gorszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Ja w trakcie trzeciego sezonu już się do tego przyzwyczaiłem i czytając twoje efekty przypominają mi moje. Po wyłączeniu alarmu, centralny ponownie mi się zamyka. Otwieram zamek z przycisku pilota i tak wchodzę do auta. Bagażnik gdybym chciał otworzyć to też muszę z pilota. Gdybym po krótkim czasie wyłączył auto i wyszedł to po włączeniu alarmu nie słychać charakterystycznego zamykania centralnego. Po jakimś czasie włącza mi się wtedy alarm. Nauczyłem się robić tak, że zamykam drzwi z pilota podwójnym zamkiem i wtedy dopiero włączam alarm. Jeżeli jak wcześniej opisałem, otwieram drzwi po wyłączeniu alarmu i otwarciu centralnego z pilota kluczyka, wsiądę i jadę po jakimś czasie albo słyszę styk „próbę otwarcia drzwi” (ale oczywiście są otwarte) lub jeżeli w trakcie ponownie się zamkną to się otwierają. Nagle mogę alarmem otwierać i zamykać razem z centralnym a bagażnik działa też z klapy lub przycisku na konsoli.
Podejrzewam, że twoja „przypadłość” powróci wraz z nadejściem chłodniejszych dni ponieważ jak piszesz po serwisie to właśnie się ociepliło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Początkowo bardzo mnie to denerwowało i wyczytałem jak tę awarię usunąć. Znalazłem, w którymś poście, (dokładna instrukcja) jak tę „przypadłość” usunąć. Należy dostać się do takiego modułu w drzwiach kierowcy. Krok po kroku ze zdjęciami opisane jak się dostać do niego, co zdemontować, no i krok którego nie osiągnąłem jak ten moduł ze stykami rozebrać. Na zdjęciach jest pokazane aby go rozłożyć na dwie części aby wyczyścić w środku styki i posmarować jakąś pastą. Potem przy zakładaniu należało owinąć ten moduł folią np. stretch aby ściekająca woda ze szyby dostająca się przez uszczelkę, która kapie właśnie na ten moduł nie dostała się do wnętrza. Nie wiem, czy to faktycznie działa, choć ludzie opisywali, że tak z tą różnicą, gdy doszedłem do rozebrania tego modułu na dwie części z mojego wynikało, że to jest monolit. Nie rozbieralna część. Na zdjęciu pokazane które zaczepy trzeba przycisnąć aby to rozebrać lecz u mnie ich nie było. Tak próbowałem przez jakiś czas analizując zdjęcia i mój moduł i dałem sobie spokój gdy zaczynało się robić ciemno. Nie powróciłem już do ponownego demontażu a na tę „przypadłość” już się przyzwyczaiłem i mam zakodowane, aby nie zostawiać w środku kluczy, nawet w stacyjce przy zapłonie, ponieważ mam jeden kpl kluczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 18:31   #19
Scur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2011
Skąd: WGM
Model: Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

A ja mam pytanie, bo mam ten sam problem do którego już przywykłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zatrzasnąłem już kluczyki dwa razy. Ale tez wtedy mam problem z szybami tzn ze podnoszą mi sie przyciskiem, ale nie ma "auto podnoszenia" po lewej stronie, i tak samo z pilota. I czy to też ten modół GEM?

I czy mógłby ktos podesłać link w razie co jak się dostać to tego modułu i co tam trzeba zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Scur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 16:26   #20
dydek79
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 19-09-2011
Skąd: kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

poczytajcie to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dydek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.