Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2016, 19:59   #211
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Jeśli nie narzekasz na pracę skrzyni biegów i spełnia ona twoje oczekiwania, pracuje płynnie to nic nie musisz robić.

Ogranie nowego softu (a jeśli nigdy tego nie robiłeś to na pewno jest nowszy) wzykle porawia pracę skrzyni.
Czasem wyeliminowane są poszarpywania, zmieniają się obroty przy jakich przełączane są begi itp.
Adaptacja poprawia płynność przełączania.

__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 20:02   #212
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Jak na razie nie narzekam bo wcześniej nie miałem automatu, auto nie dawno kupiłem. Wydaje mi się że po wymianie oleju troszkę lepiej chodzi skrzynia ale sam nie wiem. Co do softu tak jak pisałem nie wiem czy coś było robione i nie mam jak to sprawdzić bo auto sprowadzane.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 19:37   #213
kris_one
ford::average
 
Avatar kris_one
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Kombi ST Line
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Wczoraj moje Mondeo MK4 '11 przebieg 141k km wylądowało na lawecie w ASO.
Generalnie autem dało się jeździć, jednak doradca serwisowy stwierdził, że lepiej wezwać lawetę, aby nic więcej się nie uszkodziło.
Objawy:
- przy otwartym szyberdachu, słyszalne stuknięcie/ pisko-stuknięcie (nie wiem jak to opisać) podczas zmiany niskich biegów w górę 1-2-3, objaw pojawił się w zeszłym tygodniu, około czwartku, byłem umówiony na dziś w ASO na diagnostykę.
- w niedzielę - pojawiły się nowe objawy - przy płynnym, spokojnym ruszaniu autem zaczęło "rzucać/trząść" po zmianie z pierwszego na drugi bieg - zdarzenie jednokrotne
- podczas zmiany z 1 na 2 bieg nie wskoczył od razu a dopiero w momencie, kiedy obroty sięgnęły ok 4000, nie mogłem praktycznie nic zrobić, jak tylko trzymać pedał gazu, gdyż włączałem się na drogę szybkiego ruchu.

Auto stoi drugi dzień w ASO, z tego co mi wiadomo na godzinę 15 nic przy nim nie robili. Diagnostyka i naprawa wg serwisu mają być pokryte przez Gwarancję 12.

Zobaczymy, jak się to potoczy.
kris_one jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2016, 19:58   #214
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Ok kolega straszy aż mi się ciepło zrobiło jak to przeczytałem.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 21:06   #215
gofer85
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Witam, to ja dorzucę swoje "3 grosze". Mam sprowadzany MK4 FL Ecoboost 203km, to mój pierwszy automat i puki co przejechałem ok. 23k km. Wymiana oleju w skrzyni po 115k km (oczywiście oryginalny Motorcraft). Skrzynia chodzi dobrze i moim zdaniem szybko (czytałem, że DSG jest szybsze ale nie miałem okazji porównać). Dwie moje uwagi do zachowania skrzyni:

1. przy przechodzeniu 1-2 często szarpie - mam wrażenie, że objaw ustępuje po dłuższej jeździe

2. Miałem raz przygodę, że po uruchomieniu silnika włączyłęm sekwencję i nie mogłęm ruszyć - gaz mogłem nawet w podłogę a samochodem tylko lekko szarpnęło do przodu i obroty prawie się nie podniosły. Zmieniłem na "D" i to samo. Po zgaszeniu silnika i ponownym zapłonie wszystko wróciło do normy i puki co problem się nie powtórzył ale po tym jak usłyszałem w ASO ile kosztuje regeneracja lub nowa skrzynia (odpowiednio 20k i 28k zł) to ciśnienie mi się podniosło.

Jeżeli skrzynia jest rozgrzana to zmienia biegi praktycznie niewyczuwalnie nawet przy mocnym dociśnięciu gazu. Moim zdaniem tryb "D" za szybko zmienia biegi co niepotrzebnie zwiększa spalnie dlatego jężdżę na trybie sekwencji gdzie sam mam kontrolę nad zmianą biegów.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jestem bardzo ciekaw wyników diagnozy. Takie skrzynie niestety są drogie w serwisowaniu jeżeli coś już się zepsuje a po tamtej przygodzie, obawia się powtórki.
gofer85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 21:56   #216
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,164
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Na szarpanie pomaga adaptacja skrzyni, kilka razy robiłem to z powodzeniem
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 22:59   #217
kris_one
ford::average
 
Avatar kris_one
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Kombi ST Line
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

U mnie dzisiaj telefon z ASO.
"Przejechaliśmy autem 70 km i żadnych problemów ze skrzynią nie stwierdzono. Może Pan podjechać na jazdę próbną".
Pojechałem - przejechałem chwilę z doradcą - dosłownie 200m od ASO jest parking MAKRO. Tam spokojnie kilka razu ruszyłem, zatrzymałem auto i ewidentnie słychać "dźwięk (którego być nie powinno)" przy zmianie 1-2-3. Powrót do ASO, jeszcze jeden przejazd z dyrektorem technicznym, który jeździł autem. Jak poprzednio podjazd na parking, i przekazanie o co chodzi.
Niestety w trakcie jazdy nie było problemów z niedzieli z szarpaniem i obrotami, ale w sumie przejechałem z 2km więc to nie musiało wystąpić. Samochód został w ASO do dalszej weryfikacji.
Będę informował na bieżąco jak wygląda sprawa.

Koszty na dzień dzisiejszy:
- przedłużenie wynajmu Nissana Quashaquai o 1 dobę, który na 2 doby był gratis (Ford pomoc) - jutro muszę mieć dostępne auto - 160 PLN netto.

Ostatnio edytowane przez kris_one ; 23-03-2016 o 23:02
kris_one jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 05:24   #218
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak możesz odblokuj skrzynkę :-)
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2016, 21:40   #219
kris_one
ford::average
 
Avatar kris_one
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Kombi ST Line
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

Ciąg dalszy ....
Panowie stwierdzili, że będą demontować półosie, przeguby i jeszcze nie wiadomo co.
"Doradca serwisowy" (dla mnie osoba kompletnie pozbawiona kompetencji) stwierdził, że rezerwuje dwa dni pracy mechanika, ale muszę się liczyć z ewentualnymi kosztami, jeśli znajdą coś do wymiany. Na moje pytanie, co jeśli wystawią mi fakturę na 2-3k PLN a po wyjeździe w aucie się nic nie zmieni, szanowny Pan nie odpowiedział...
Po tym, auto z serwisu zabrałem.

W poniedziałek jestem umówiony w Multeximie w Katowicach.
Dzisiaj odczytałem błędy Forscanem i mam błąd P0715 opisywany już tutaj.

Podsumowując w mojej ocenie ASO Szumilas w Sosnowcu nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany oleju. Co prawda uważam, że jest tam jeden kompetentny człowiek, jednak reszta pozostawia wiele do życzenia...

CDN.
kris_one jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 10:49   #220
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - Powershift

To standardowa zagrywka aso: "będziemy szukać do skutku za pana pieniądze" nie chcą przyjąć w zleceniu "naprawy" tylko "wymiana i diagnostyka" zero odpowiedzialności z ich strony za nietrafną diagnozę.
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.