Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2012, 14:30   #1
marcin179
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo mk3
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Unhappy szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Panowie mam mondeo mk3 2.0 tddi od jakiegoś czasu skubie autem w trakcie jazdy jest to dość dokuczliwe a po zatym przy wciśnięciu gazu zdecydowanie za mocno kopci i jest słabszy. Bardzo proszę o jakąś pomoc.

marcin179 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 14:34   #2
djmatheo
ford::average
 
Avatar djmatheo
 
Zarejestrowany: 08-10-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 112
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Kolego, a przeszukales dobrze forum?? Tematow zwiazanych z tym problemem bylo duzo, wiec poszukaj a znajdziesz odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
djmatheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 15:02   #3
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Szarpanie autem podczas jazdy to temat obszerny jak kosmosGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na serio w TDDi najszęsciej to albo pompka paliwa w baku albo padł tranzystor na sterowniku pompy paliwa. Najprędzej obstawiałbym pompkę paliwa. Radzę poszukać na forum.

Pozdrawiam, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 15:17   #4
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Ja raczej obstawiałbym na EGR i rury dolotowe.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 15:45   #5
marcin179
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo mk3
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Bardzo wam dziękuję za pomoc, przewody powietrza przy turbinie już oglądałem i wyglądają dość dobrze. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z pompką paliwa przy baku ale wskazówka poziomu paliwa mi się zawiesiła i jak pokazuje połowę to znaczy że w baku susza.
marcin179 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 22:20   #6
pabloo_82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2011
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Koledzy u mnie w mondeo tddi na zimnym strasznie kopci na szaro, trzęsie silnikiem,taka powiedzmy często opisywana przez forumowiczów czkawka, tak jakby palił na trzy gary. Świece żarowe bym wykluczył bo gdyby było z nimi coś nie tak to faktycznie ta nierówna praca silnika ustałaby w ciągu kilkunastu sekund, a tak nie jest. Trzęsie nim do póty do póki się nie zagrzeje, pózniej wraca do normy, czasami tak czknie nie wyczuwalnie ale pracuje równo. Może podzielcie się doświadczeniami, może odświeżmy troszkę ten kłopotliwy dla nas temat? Tak na marginesie powiem zawór EGR dziś i polecam to również innym którzy maja objawy falujących obrotów na zimnym lub tez lekką utratą mocy. Warto przeczyścić nawet jak nic się nie dzieje, odkręcicie a sami się przekonacie! Czekam na odpowiedzi... Pzdr.


















e
pabloo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2012, 23:42   #7
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na serio w TDDi najszęsciej to albo pompka paliwa w baku albo padł tranzystor na sterowniku pompy paliwa.
Chodzi o pompkę paliwa w baku albo o tranzystor sterownika pompy CR?
Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 20:53   #8
pabloo_82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2011
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem na zimnym po odpaleniu

Koledzy u mnie w mondeo tddi na zimnym strasznie kopci na szaro, trzęsie silnikiem,taka powiedzmy często opisywana przez forumowiczów czkawka, tak jakby palił na trzy gary. Świece żarowe bym wykluczył bo gdyby było z nimi coś nie tak to faktycznie ta nierówna praca silnika ustałaby w ciągu kilkunastu sekund, a tak nie jest. Trzęsie nim do póty do póki się nie zagrzeje, pózniej wraca do normy, czasami tak czknie nie wyczuwalnie ale pracuje równo. Może podzielcie się doświadczeniami, może odświeżmy troszkę ten kłopotliwy dla nas temat? Tak na marginesie powiem zawór EGR dziś i polecam to również innym którzy maja objawy falujących obrotów na zimnym lub tez lekką utratą mocy. Warto przeczyścić nawet jak nic się nie dzieje, odkręcicie a sami się przekonacie! Czekam na odpowiedzi... Pzdr.
pabloo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 21:41   #9
maniuki
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-09-2012
Skąd: Węgorzewo
Model: MK III Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: szarpie silnikiem w trakcie jazdy

Witam

U mnie jest następujący/podobny problem Mondeo 2002 TDDI 115KM; zimny odpalam jest OK, polatam troszkę i po 30 kilometrach zaczyna się zabawa.
Jadę na 3 biegu obroty 1,8 - 1,9 (jest ok) zaczynam przyspieszać obroty wskakują na 2,1-2,2 i w tym momencie zaczyna się poszarpywanie. Porównać to można do tego gdy jedziemy zbyt małą prędkością na zbyt wysokim biegu, a skazówka obrotomierza przesuwa się skokami zamiast płynnie. Przeskok na 4 bieg obroty spadają do 1,7-1,9 (jest OK) przyspieszanie i to co wyżej.
Zgaszę samochód postoi odpocznie i na jakiś czas jest super

Czy miał ktoś podobny problem lub może mnie ukierunkować.

Dziękuję
maniuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.