View Single Post
Stary 10-03-2019, 11:19   #1439
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Ostatnio nie było na nic czasu, ale nastąpił pewien progres Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki determinacji kolegi Polarny udało się namierzyć ramki CAN w których przesyłana jest informacja o nagrzewnicy PTC.
Ja ostatnio nie miałem czasu aby to analizować tym bardziej, że nie miałem nagrzewnicy u siebie (teraz być może się to zmieni).
A to oznacza, że w sofcie pojawi się nowa dodatkowa kontrolka związana w PTC.
Chcę wykorzystać resztki chłodnych dni by móc się jeszcze pocieszyć tej zimy kontrolką nagrzewnicy u siebie.

Ponieważ jestem estetą to co do samej kontrolki mam dylemat jeśli chodzi o jej kształt i kolorystykę.
Wstępnie przygotowałem dwa warianty ikony.
Wyglądać by to mogło tak podczas zmiany mocy.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tutaj już konkretnie na zegarach wersja pierwsza

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oraz wersja druga

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pierwotnie myślałem o tych falujących strzałkach, bo tak fabrycznie prezentowane jest ogrzewanie.
Jednak coś mi nie do końca się to komponowało z całością.
Powstała więc koncepcja numer dwa. Ta chyba trochę bardziej mi się podoba.
Ale pozostał by jeszcze problem kolorystyki.
Czy zachować ją tylko w odcieniach szarości, czy też dorzucić odrobine jaskrawszego akcentu co by się w bardziej oczy rzucało, że pracuje?
Z czerwienią, choć ładnie wygląda to chyba był bym ostrożny, bo to kolor zarezerwowany dla sytuacji awaryjnych.
Wydaje mi się że, pomarańcz też się rzuca w oczy, a jest bardziej neutralny.

No i pozostaje jeszcze jedno pytanie.
Czy w momencie kiedy nagrzewnica nie pracuje kontrolka ma być cały czas widoczna i pokazywać 0% mocy, czy tez być wygaszona a pojawiać się dopiero jak zacznie pracować.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ptc ico.jpg (16.2 KB, 341 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ptc vis1.jpg (30.9 KB, 339 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ptc vis2.jpg (31.1 KB, 338 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ptc vis3.jpg (30.9 KB, 335 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ptc vis4.jpg (30.7 KB, 335 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 10-03-2019 o 11:21
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem