View Single Post
Stary 16-10-2018, 00:15   #1
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Diagnostyka TPMS - testy

Witam.
Ponieważ jak zapewne niektórzy wiedzą dłubię w różnych zakamarkach swojego samochodu kiedyś w końcu dotarłem i do TPMS.
Dla nie wtajemniczonych skrót ten rozwija się jako Tyre Pressure Monitoring System czyli system monitorowania ciśnienia w oponach.
Ponieważ robiłem rożne patche (convers+), testy i inne eksperymenty związane z tym systemem, wielokrotnie wymieniałem tez same czujniki testując różne modele natrafiałem na problem braku narzędzia do wybudzania oraz diagnostyki TPMS.
Wbrew pozorom lokalni "gumiarze" na hasło aktywacja czujników zwykle robili dziwne miny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wydawało by się, ze w dzisiejszych czasach kiedy czujniki są już prawie standardem taki sprzed powinien być obowiązkowym wyposarzeniem każdego, nawet najmniejszego warsztatu.
Moje doświadczenia pokazały, że tak jednak nie jest. Oczywiście z pewnością wiele warsztatów takim sprzętem dysponuje, jednak być może moje szczęście sprawiło iż ciężko mi było na takie trafiać.
Trochę zirytowany takim stanem rzeczy zacząłem śledzić co w ogóle na rynku jest dostępne i jakie ma możliwości.

No i nie dawno, trochę przypadkiem, w moje rączki wpadł taki oto sprzęt.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Po wyjęciu z pudełka okazało się, że urządzenie jest sporych rozmiarów. Większe nie myślałem.
Prawdopodobnie jest to za sprawą gumowej osłony, która znacznie zwiększa gabaryt.
Aby chwycić urządzenie, trzeba szeroko otworzyć doń. Na szczęście w mojej opinii nie jest na tyle duże aby uznać je za nieporęczne.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W miarę wolnego czasu będę starał się w tym wątku przybliżyć możliwości urządzenia.

cdn ....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_1110 mini.jpg (60.1 KB, 1271 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1159 mini.jpg (57.4 KB, 1261 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1111 mini.jpg (57.6 KB, 1225 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 16-10-2018 o 00:31
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem