Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2010, 08:22   #1301
artur8932
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2010
Skąd: Suwalki
Model: Galaxy 1
Silnik: 1.9 d
Rocznik: 97
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich, ja mam pytanie trochę z innej beczki. U mnie nie ma dogrzewacza i tu pojawia się pytanie. Czy w wersjach gdzie nie były montowane trzeba coś przerabiać w instalacji aby takowy zamontować? Zaczynają się przymrozki i dobrze by było gdyby silnik był podgrzany ponieważ nie posiadam garażu tylko zastanawiam się czy nie będzie problemu z podłączeniem tzn czy są wszystkie kostki itp?

artur8932 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 20:11   #1302
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał gizmolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,przeczytałem prawie wszystko tutaj i na elektrodzie.Jednak cos mi umkneło.Kupiłem sharana sprawdziłem dogrzewacz, spalony, wymieniłem,przy okazji zobaczyłem z kolegą dodatkowy sterownik na pompke.Kupiłem pompke i mini zegarek.Okazało się że poprzedni wł.rozbudował do niezależnego ogrz.i odcioł sterowanie radiowe jak spalił sie dogrzewacz.Dosłownie odcioł z wiązki, założylismy wszystko i chula tylko..Zwróciłem uwagę że niebardzo mi grzeje środek.Mam klimatronik wyswietla mi sie HE obieg jest sprawdziłem wyłącza mi sie przy 77 stopniach.Jak odpale silnik momentalnie dmucha gorące.Niewiem co dalej.Jak ustawić cieplejsze grzanie na HE klimatroniku?Przepraszam za rozpisanie.Jestem z warszaw,y może ktos sprawdzi?Zapłace.Pozdrawiam
Sprawdż czy na wężach do przedniej nagrzewnicy nie ma elektrozaworu.

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do wszystkich ale kierowane do Stefano przede wszystkim .
Mam do rozebrania piecyk d4wsc czy jakoś tak jest to dołożone ogrzewanie do samochodu występuje błąd F15 serwis twierdzi że jest padnięty sterownik ( ale u mnie też rozpoznali sterownik a trzeba było szczotki w pompce wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) pytanie czy jeśli okaże się że to sterownik można podmienić na d5w... czy to będzie działało kolega taki po prostu ma .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrwa to jakiś czas bo będę musiał sprawdzic wtyczki do sterownika obydwu modeli, bo jak rozumie chcesz zamienic sterownik z D4WS / postojowewe / na 5DWZ / dogrzewacz / ? czy o końcówce takiej samej WS czy WSC jaki tam miałeś wczesniej.???
A jeszcze wazne; napisz czy to jest D5WSC czy D5WS, jaki masz? Pierwszy jest trochę pękaty, wiekszy o tą czarną obudowę plastykową, z pomką paliwa i wody, drugi goły jak dogrzewacz D5WZ.

Cytat:
Napisał artur8932 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, ja mam pytanie trochę z innej beczki. U mnie nie ma dogrzewacza i tu pojawia się pytanie. Czy w wersjach gdzie nie były montowane trzeba coś przerabiać w instalacji aby takowy zamontować? Zaczynają się przymrozki i dobrze by było gdyby silnik był podgrzany ponieważ nie posiadam garażu tylko zastanawiam się czy nie będzie problemu z podłączeniem tzn czy są wszystkie kostki itp?
Musisz sprawdzic czy pod autem masz gniazdo 8-mio pinowe do piercyka, wychodzi z progu pod tylnym lewym siedzeniem, a jak nie ma to trzeba mu to zrobić. Ale łatwiej wtedy wykonać instalację pod ogrzewanie postojowe, bo i tak trzeba ciągnąć w progu nowe przewody, a i jeszcze pomki, sprawdż czy masz przy baku pomkę paliwa. bo może u ciebie ktoś tylko wymontował piecyk przed sprzedażą.

Cytat:
Napisał mimi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Sorki jeżeli źle wpisuje moje pytanko ale jakoś nie mogę tego indziej wsadzić.
W mim dogrzewaczu wyskakuje błąd 1409 – przerwanie płomienia

Robiłem test VAG-iem i nadmuch jak i pompka paliwa są sprawne, pompka dodatkowa obiegu cieczy też pracuje.
Podczas testu silnika wyskakuje błąd 17664 – czujnik temp. płynu chłodzącego, podejrzewam że to właśnie jest powodem wyłączania, czy ktoś wie gdzie ten czujnik się znajduje ewentualnie jakieś jego dane. Oprócz tego kodu występuje jeszcze błąd 1492 – nieznany kod błędu/brak osprzęty,
Uszkodzenie czujnika temperatury w silniku nic nie ma do piecyka, jesli masz błąd 01409 w ogrzewaniu, to może byc niesprawna pomka paliwa, przytkany przewód paliwowy do piecyka, za mały stan paliwa w zbiorniku, lub najdorsze uszkodzony sterownik pieca.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 08-10-2010 o 21:10
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 21:27   #1303
Benito
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: Łódź
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

dzis udało mi sie odpalic dogrzewacz... ale
no właśnie kopci jak diabli... co to moze byc?
Benito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 22:15   #1304
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Benito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzis udało mi sie odpalic dogrzewacz... ale
no właśnie kopci jak diabli... co to moze byc?
Zabrudzenie na sitku (uszkodzone sitki), albo samo przejdzie za jakiś niedługi czas albo musisz wymienić sitko koszt 30 zeta na ale.....drogo i ok 1-1.5 godz roboty z przerwą na piwoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
#################################
"jak rozumie chcesz zamienic sterownik z D4WS / postojowewe / na 5DWZ / dogrzewacz / ? czy o końcówce takiej samej WS czy WSC jaki tam miałeś wczesniej.???"
po niedzieli dopiero będę u kumpla i pospisuję dokładnie co on tam ma.

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 08-10-2010 o 22:19
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 23:03   #1305
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Benito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzis udało mi sie odpalic dogrzewacz... ale
no właśnie kopci jak diabli... co to moze byc?
Albo masz zawalony ropą tlumik, jak odpala to niech trochę pochodzi gdzes na uboczu, moze przepali, jak mu nie przejdzie to jak pisze kolega wyzej - sitko.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 23:18   #1306
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..............

po niedzieli dopiero będę u kumpla i pospisuję dokładnie co on tam ma.
D5WSC ma takie same wyprowadzenia jak D4WSC, na sterownik, jak i we wtyczce zasilajacej piec, nie wiem jak jest z WS, jutro postaram sie rozpoznać.
Pozdr./
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 18:49   #1307
pawei09
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: iława
Model: galaxy mk1
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam dzisiaj termometr wskazywał zero a dogrzewacz się nie załączył po przejechaniu ok, 10 km zaczyna się robić ciepło trochę długo zastanawiam się czy to działa jak to sprawdzić
Pozdrawiam
pawei09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 19:39   #1308
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał pawei09 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam dzisiaj termometr wskazywał zero a dogrzewacz się nie załączył po przejechaniu ok, 10 km zaczyna się robić ciepło trochę długo zastanawiam się czy to działa jak to sprawdzić
Pozdrawiam
Na początek poszukaj czujnika na podszybiu i go zewrzyj, a jak to nic nie da to poczytaj od strony 107 do 111.

Albo to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez waldor4 ; 09-10-2010 o 19:48
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 16:25   #1309
ferdek1962
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 172
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam wszystkich chetnych mi pomóc Proszę nie śmiać sie ze mnie ale zadam byc może głupie pytanie dla znawców Czy do silnika 2.0 DOHC benzyna+LPG 98r. można założyc jakiś dogrzewacz Jeśli tak to jaki podejdzie Dodam że nie mam komputera pokładowego Jaki ewentualnie może być koszt takiego dogrzewacza +cena załozenia Pozdrawiam
ferdek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 19:37   #1310
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

jasne,ze mozesz zainstalowac sobie dogrzewacz do autka z silnikiem benzynowym. wiem,ze Webasto produkuje takie urzadzenia, ale poczekajmy na naszego "guru" Stefano on na codzien naprawia i montuje takie rzeczy niech sie wypowie i cos poleci.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.