Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2014, 08:43   #111
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Do wymiany licznika potrzeba ściągnąć górną osłonę kolumny kierowniczej,jest na wcisk niema ani jednej śruby,następnie odkręcasz 2 śrubki i praktycznie licznik jest juz twój.Licznik jeśli masz diesla to powinien pochodzić także z diesla.Ja np. zakupiłem licznik od s-maxa od pojemności wyższej niż ja mam bo od 2,2 i wszystko pięknie działa.Kupując go patrzyłem tylko na datę jego produkcji by była zbliżona do daty produkcji mojego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 08:47   #112
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

No to fajnie, a jeszcze powiedz mi czy w takim przypadku istnieje jakaś ewentualna możliwość aby zmienić w tym liczniku tą kopię centralnej konfiguracji? Co tam wogóle w niej się znajduje? Jest sens wogóle tym się przejmować?
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 08:49   #113
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Mnie coś rzęzi przy 1300-1500 obr po dodaniu gazu właśnie w okolicach licznika lub tej górnej osłony kolumny.
Mówisz że ona jest na wcisk? Próbowałem się do niej dobrać ,ale nie wiedziałem jak...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 08:50   #114
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest sens wogóle tym się przejmować?
Można to zrobić przy okazji czegoś tam,na pewno specjalnie nie ma takiej potrzeby,tym bardziej,że przy pomocy programu ELMConfig jesteś w stanie po swoim numerze VIN odtworzyć swoja oryginalna konfigurację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 08:53   #115
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można to zrobić przy okazji czegoś tam,na pewno specjalnie nie ma takiej potrzeby,tym bardziej,że przy pomocy programu ELMConfig jesteś w stanie po swoim numerze VIN odtworzyć swoja oryginalna konfigurację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No tak ale jeszcze trzeba mieć sprzęt i się znać. U mnie ani tego ani tego nie ma. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeszcze jedno, czy nie będzie wiązało się to z aktualizacją oprogramowania? Bo mam wirusa.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 09:01   #116
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Nie trzeba uaktualniać oprogramowania PCM.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 09:11   #117
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No tak ale jeszcze trzeba mieć sprzęt i się znać. U mnie ani tego ani tego nie ma. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgrywamy kopie CCC z IPC i wgrywamy do BCM w zegarach . Jak tak to żaden problem .Podjedziesz i działamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 09:14   #118
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Można także zgrać oryginał z BCM i zapisać w IPC i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 09:17   #119
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgrywamy kopie CCC z IPC i wgrywamy do BCM w zegarach . Jak tak to żaden problem .Podjedziesz i działamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To fajnie jakby co to się odezwę. Do Bydgoszczy mam rzut beretem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 11:23   #120
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgrywamy kopie CCC z IPC i wgrywamy do BCM w zegarach . Jak tak to żaden problem ...
Fajnie to opisałeś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak zupełnie "od czapy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy wymianie licznika niczego nie zgrywamy, wymieniamy licznik i ODCZYTUJEMY konfigurację z BCM a ZAPISUJEMY ją do IPC. Jak było to wielokrotnie wskazywane nic to nie daje (w IPC jest tylko kopia zapasowa konfiguracji samochodu), ale warto to zrobić.
Byle dobrze, a nie tak jak to napisałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
converse+ , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.