Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2015, 17:11   #1471
panerai_47
ford::average
 
Avatar panerai_47
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Skoda Octavia 3FL Style kombi
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

w mk4 nie musisz wyłączać bo działa z dużym opóźnieniem, i przycisk do wyłączenia jest nad radiem, szybko dostępny. w mk5 czy w c-max tez można wyłączyć ale trzeba wejść menu i trochę pogrzebać zanim go wyłączysz.
szybka reakcja kontroli trakcji mnie zaskoczyła, a sytuacja na drodze była dosyć gorąca. Ja w gaz a samochód 0,5 metra do przodu i stop, trochę się spociłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po tym zdarzeniu, już nie dałem się zaskoczyć kontroli trakcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siebek, w mk5 działa bardzo szybko kontrola trakcji chyba, że Ty masz inny soft i Tobie działa tak jak w moim c-max, czyli z dużym opóźnieniem. No właśnie jestem ciekaw jak to jest na śniegu w nowym mk5, pewnie trzeba ja mieć wyłączoną aby w ogóle ruszyć.


Ostatnio edytowane przez panerai_47 ; 07-12-2015 o 18:32
panerai_47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 18:11   #1472
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dzisiaj stałem na lodzie na podporządkowanej i też chciałem włączyć się do ruchu. Ruszałem delikatnie ale zdecydowanie, pomieliło trochę kołami i ruszyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W kopnym śniegu nawet specjalnie dodawałem więcej gazu żeby zarzuciło i kontrola trakcji włącza się z wyraźnym opóźnieniem. Tak jak pisałem - pod tym względem nie czuję różnicy między Mk4 a Mk5.
Pewnie jest różnica w softach...
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 18:42   #1473
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

U mnie nie ma problemu ruszyć z piskiem. Ale też spotkałem się z opiniami, że te nowsze są bardziej "bezpieczne" i ESP włącza się wcześniej. Bez sensu....
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 19:21   #1474
Arteles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał panerai_47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie jestem wielkoludem mam 176 cm wzrostu waga 80 kg. zobaczymy może jak zrobię więcej km to mój organizm się przystosuje do nowych czyt. innych siedzeń. Pewnie przez tydzień przejadę ok 2-3 tys km. Jutro mam trasę ok 500 km.
jeszcze jedna uwaga co do mk5, mam wrażenie lepszego, czyt. równego rozłożenia masy w samochodzie, w mk4 miałem odczucie, że przód był bardziej obciążony.
Żona ma golfa VI w wersji highline, i w nim fotele sa genialne. Świetne trzymanie boczne jak i optymalna długość siedziska.
Na tak "niewygodne" fotele w MK5 jest jedna rada. Trzeba tę trasę zrobić SUPERBem poprzedniej generacji. Jak wytrzymasz miesiąc i wrócisz do MK5 bedziesz zachwycony tak jak ja byłem:-)
Arteles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 19:27   #1475
panerai_47
ford::average
 
Avatar panerai_47
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Skoda Octavia 3FL Style kombi
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Arteles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tak "niewygodne" fotele w MK5 jest jedna rada. Trzeba tę trasę zrobić SUPERBem poprzedniej generacji. Jak wytrzymasz miesiąc i wrócisz do MK5 bedziesz zachwycony tak jak ja byłem:-)
mi dzisiaj pomógł mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w stosunku do niego mk5 ma mega wygodne fotele.
Ale tak naprawdę nie sa takie złe. jednak wyżej cenię siedzenia w moim cmax. IMO
Podsumowując nowy mk5 jest świetnym samochodem. nawet w wersji trend (chyba gold) jest bardzo wygodny, świtenie wykonany z dobrych materiałów. mk5 wersja trend to tak naprawdę tytanium, w stosunku do trend mk4.

Ostatnio edytowane przez panerai_47 ; 07-12-2015 o 19:30
panerai_47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 20:59   #1476
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha... no to masz dosc dziwne upodobania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiekszosc ludzi raczej woli aby ich swiatla aut z tylu nie oslepialy.
Jeszcze bym zrozumial jakbys chcial wylaczac te funkcje na chwile, w wybranych momentach. Ale na stale? Mnie by te swiatla przeszkadzaly (a moze sobie tego nie uswiadamiasz)
20 lat prowadzę i pierwszy raz mam samochód z takim lusterkiem. Zakładam że jestem świadomy tego o czym pisze. Poza tym nigdzie nie napisalem o wyłączaniu na stałe.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Też mi sie wydaje że ten sensor jest pod taflą lustra. Ciekawy jestem jak jest duży, czy jest tylko jeden czy kilka i gdzie dokładnie się znajduje.

Ostatnio edytowane przez tomsiw ; 07-12-2015 o 21:03
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 23:43   #1477
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ jest już konfigurator Vignale, dzisiaj skonfigurowałem z ciekawości auto (sedan) w podobnym wyposażeniu jakie mam w tej chwili. Wyszło mi niecałe 167 k PLN. Czyli ok. 13 k PLN więcej niż katalogowo kosztował mój TitaniumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak bym do swojego zamawiał skórę to cena wyszłaby jeszcze bardziej zbliżona. Jak bym teraz zamawiał to poważnie bym się zastanowił czy nie wybrać Vignale. Za te pieniądze mam piękną, prawdziwą skórę łącznie z obszyciem deski, grubsze szyby, system wygłuszający szumy, oczywiście inny, fajny design wewnątrz i na zewnątrz, teoretycznie dokładniejszą kontrolę przy i po produkcji, myjnię gratis i podwózkę z i na przegląd.
Można się śmiać, że to żadne premium ale po rabatach (jeśli są podobne do zwykłego Mondeo) to za nawet niecałe 140 k PLN mamy naprawdę wypasione, piękne auto. Moim zdaniem propozycja jest warta głębokiego rozważenia bo ceny jak za to co dostajemy są bardzo interesujące.
Dodać jeszcze 9 k i mamy AWD a za 6 k Bi turbo 210 KM.
Odbiór mojej hybrydy to marzec 2016. Ostatecznie wybrałem totalnie max wersje. Razem zapłacę 145 tysi po rabatach. Pytałem dziś we wszystkich salonach Ford Store o Vignale i żeby był tak samo skonfigurowany to najlepiej wycenili w Chorzowie na 165 tyś. Czy te auto jest warte dopłaty 20 tys? Ja pooglądałem sobie takie samochód właśnie w Chorzowie. Zapowiadano, że będzie miał inne wygodniejsze fotele. Nie ma. Skóra moim zdaniem jest taka jak w zwykłym mondku, ma jedynie wzorek w "plastry miodu" i przeszycie na konturach. Deska faktycznie jest przeciągnięta skórą ale......dlaczego podłokietnik na drzwiach w okolicach przełączników do szyb nadal ma zwykły chamski plastik? Już nawet w S-Max jest to obszyte jakimś chociaż skajem. Dlaczego dół drzwi i konsola środkowa jest taka smutno szara (tak jak w zwykłym titanium). Przecież nawet ubogie wersje gold mogą mieć te elementy jasne (do jasnej tapicerki) Taki detal a wizualnie "podnosi" wartość auta. Dlaczego w tak niby prestiżowej wersji nadal każą płacić za navi? Inna sprawa, że wyposażenie dodatkowe do Vignale w katalogu jest jakieś dziwne. Wydaje mi się że HYBRYDA Vignale nie może mieć tylnej kanapy ogrzewanej a ja będę taką mieć w pakiecie Luxury Seat. No chyba że jednak się zdziwięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mnie ten Vignale nie przekonuje, chociaż jakby był dostępny w ruby red to pewnie bym wziął dla zasadyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 19:31   #1478
Jon1915
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 16-10-2015
Skąd: Kalisz
Model: Kuga Mk3
Silnik: 1.9
Rocznik: 2020
Postów: 33
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Witam, mozecie napisac jak szybko dziala ogrzewanie siedzen, u mnie siedzenia skora cieple po ok 20 minutach.Jest jakis paten na skrzypiacy fotel kierowcy?
Mam jeszcze problem z NAVI po wlaczeniu ekran jest czarny mapa sie nie wyswietla, dopiero wylaczenie silnika otworzenie drzwi, ponowny start navi dziala normalnie.Moze ktos mial podobny problem.Mondeo z pazdziernika przejechane 4000
Jon1915 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 20:29   #1479
panerai_47
ford::average
 
Avatar panerai_47
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Skoda Octavia 3FL Style kombi
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

jon1915, pewnie problemy z wiązkami elektrycznymi. ale znaleźć przyczynę, jak się żadne błędy nie wyświetlają, to szukanie igły w stogu siana. atakuj serwis, w końcu masz gwarancję. u mnie np. po uruchomieniu silnika nie działa podświetlenie przycisków na kierownicy, dopiero zgaszenie i ponowne odpalenie, ten problem rozwiązuje
to ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panerai_47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 22:19   #1480
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Boję się, że to jedne z tych 100 punktów, które są sprawdzane w Vignale. Trochę żałosne... :-(
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.