Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2017, 11:47   #21
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Może niesprawny układ regulacji biegu jałowego?
Silniczek krokowy albo cuś?

kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 14:04   #22
ben-87
ford::beginner
 
Imię: Ben
Zarejestrowany: 13-07-2016
Skąd: Wlkp
Model: Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 43
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Sprawdzę w poniedziałek, mógłby ktoś zerknąć u siebie jakie są obroty przy klimie na maxa i na luzie? Ja mam w okolicy 800...
ben-87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 15:20   #23
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Mi się utrzymują około 700-750 (chyba, dam Ci znać dokładnie za jakiś czas).
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 16:41   #24
Yudaina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2016
Skąd: WWA/POZ
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

U mnie było 900-950 z minimalną zmianą w dół po wyłączeniu A/C (na zimnym silniku).

Jeżeli to 1.6 to ten sam silnik co mój, to to gaśnięcie ewidentnie nie halo, mulić z A/C, OK ale nie gasnąć.
Yudaina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 16:57   #25
ben-87
ford::beginner
 
Imię: Ben
Zarejestrowany: 13-07-2016
Skąd: Wlkp
Model: Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 43
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Tak to 1.6, 120hp. Muliło zawsze na klimie, jednak dopiero od niedawna gaśnie. Dziś jeździłem tylko na dmuchawie bez klimy i problem zniknął zupełnie. Z tego co wiem to kompresor nie działa cały czas tylko włącza się jeśli potrzeba, dlatego raz zamula raz nie, raz gaśnie raz nie...
ben-87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 20:38   #26
ben-87
ford::beginner
 
Imię: Ben
Zarejestrowany: 13-07-2016
Skąd: Wlkp
Model: Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 43
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

...

Bump:

Bump:
ben-87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 10:28   #27
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Kolego, wydaje mi się, choć mogę się mylić, że sprężarka ma pracować cały czas. Wyłącza się jedynie wtedy, gdy czujnik wysokiego lub niskiego ciśnienia w układzie wykryje nieprawidłowości (zbyt wysokie, lub niskie ciśnienie).
Może trzeba by sprawdzić te czujniki, bo może być tak, że gdzieś jest ograniczona przepływowość czynnika (np przypchany zawór rozprężny) lub jest go za dużo, przez to sprężarka wytwarza zbyt wysokie ciśnienie, a niedziałający czujnik wysokiego ciśnienia jej nie wyłącza i temu samochód Ci muli i gaśnie.

U mnie było tak, że po 10 km klima przestawała chłodzić. Okazało się, że winne było wytarte sprzęgiełko. Pomogło wyjęcie podkładki dystansowej spod tarczy.
Po tym zabiegu kilkakrotnie obserwowałem sprężarkę i nie zdarzyło się żeby przy włączonej klimie sprężarka się wyłączyła. Czy to w trasie, czy po krótkim dystansie, czy na postoju, na niskich, czy wysokich obrotach pracuje ciągle i klima działa dobrze.

Ostatnio edytowane przez kolos87 ; 11-06-2017 o 13:14
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 11:41   #28
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Cytat:
Napisał kolos87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, wydaje mi się, choć mogę się mylić, że sprężarka ma pracować cały czas.
Po tym zabiegu kilkakrotnie obserwowałem sprężarkę i nie zdarzyło się żeby przy włączonej klimie się wyłączyła. .
Patrząc na sprężarkę cały czas się kręci, ale pracuje cyklicznie - nie ciągle. Jeżeli się wyłącza i przestaje chodzić to są ubytki w czynniku poniżej dopuszczalnej granicy. Natomiast jeżeli jest czynnik, ale jest go mało może chodzić prawie cały czas a i tak w chałupie ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak było sprzęgło uszkodzone to nie było w stanie uciągnąć obciążenia ze sprężarki.
A klimatyzacja jest sporym obciążeniem dla samochodu. Nie na darmo się mówi że ogrzewanie masz za darmo a za klimatyzacje dopłacasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd

Ostatnio edytowane przez madamsz ; 11-06-2017 o 11:44
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 12:43   #29
ben-87
ford::beginner
 
Imię: Ben
Zarejestrowany: 13-07-2016
Skąd: Wlkp
Model: Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 43
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Nie wiem już sam co to może być. Teraz dwa dni jeździłem i nic się nie działo...
ben-87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 13:10   #30
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie przy włączonej klimie

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bez złośliwości ale nie rozumiem co masz na myśli pisząc:

"Patrząc na sprężarkę cały czas się kręci, ale pracuje cyklicznie - nie ciągle."

Kiedy silnik pracuje, a klimatyzacja jest wyłączona, to sprężarka ani się nie kręci, ani nie pracuje. Kręci się tylko koło pasowe na łożysku umocowanym na obudowie sprężarki.

Natomiast kiedy klimatyzacja jest załączona, to sprzęgło przenosi moment obrotowy na wał sprężarki, która kręci się, a przez co pracuje.
Nie ma fizycznej możliwości aby załączona sprężarka klimatyzacji kręciła się ale nie pracowała, albo pracowała cyklicznie. W sprężarce nie ma żadnych mechanizmów które umożliwiałyby taką jej pracę.

Jednym zdaniem: sprężarka się kręci = pracuje, sprężarka się NIE kręci = NIE pracuje
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.