Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2017, 11:39   #31
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

W mojej wersji mk7 2.2 85km (chyba 63kw) jest zwykła turbina bez zmiennej geometrii. Czy się mylę?

firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 16:13   #32
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej wersji mk7 2.2 85km (chyba 63kw) jest zwykła turbina bez zmiennej geometrii. Czy się mylę?
Pisałeś o silniczku (nastawniku) pracy turbo i odczytach jego pracy.
Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Silniczek (nastawnik) pracy turbo może być wadliwy i w niskim zakresie obrotów turbo głupieje.
--------------------------------


Turbina bez ruchomej geometrii łopatek (czyli z zaworem Wastegate) jest sterowana przez ciśnieniową gruszkę z membraną w krótkim ciśnieniowym sprzężeniu zwrotnym - działa to samoczynnie i nie można odczytać położenia zaworu, gruszka nie ma żadnego czujnika.

Jaką masz turbinę - nie wiem, osprzęt w silnikach 2,2 był często zmieniany. Ale jeżeki masz elktrosiłownik na turbinie, to masz turbinę VGT (z ruchomymi łopatkami).
Tu w linku z Allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest pokazany silnik 2,2 85KM i ma zawór upustowy. Nie wiem w takim razie dlaczego pisałeś o silniczku-nastawniku...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-10-2017 o 16:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 18:59   #33
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

85/110 kM. turbina na gruszce bez zmiennej geo.
Ja mam 110kM 2006 rok.
Czujnik od turbo na dolocie częściej stary, potem dałem nowy. Co do szarpania bez zmian , czujnik sprawny.

Ogolnie mówiąc problem poszarpywania nie tyczy się tylko transita ale wszystkich Fordow w różnych rocznika ch i silnikach. Ile ludzi tyle opinii co pomogło co nie pomogło itd.

Jedynie co na 100% pomaga to zmiana mapy w kompie np przy podnoszeniu mocy. Ja swoim byłem nawet na drogowej hamowni sprawdzić jaka została mu moc. Robiłem dwie próby.... Na klimatyzacji i bez. Pokazał 110kM z klimatyzacją i 114kM bez klimy. Na wykresie też jest widoczny moment poszarpywania.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg received_1646570788739543.jpg (16.6 KB, 23 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg received_1646571002072855.jpg (8.7 KB, 16 wyświetleń)
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 21:24   #34
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Czyli wypada mi podnieść moc z 85 na 110 KM... I będzie po problemie...
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 10:13   #35
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Bez problemu można iść na 145 kM w tym silniku.
Nie masz dwumasy, turbo na stałej geometrii. Masz chyba Dpf bo to rocznik 2010.
Ja robiłem u Grześka ( Heko) w gcstuning w Mondeo mk3 jak jeszcze go miałem. Z transitem też tam podjade ale to w późniejszym czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 13:19   #36
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałeś o silniczku (nastawniku) pracy turbo i odczytach jego pracy.

--------------------------------


Turbina bez ruchomej geometrii łopatek (czyli z zaworem Wastegate) jest sterowana przez ciśnieniową gruszkę z membraną w krótkim ciśnieniowym sprzężeniu zwrotnym - działa to samoczynnie i nie można odczytać położenia zaworu, gruszka nie ma żadnego czujnika.

Jaką masz turbinę - nie wiem, osprzęt w silnikach 2,2 był często zmieniany. Ale jeżeki masz elktrosiłownik na turbinie, to masz turbinę VGT (z ruchomymi łopatkami).
Tu w linku z Allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest pokazany silnik 2,2 85KM i ma zawór upustowy. Nie wiem w takim razie dlaczego pisałeś o silniczku-nastawniku...
Turbinę mam sterowaną elektrosiłownikiem. Natomiast z wiedzy, którą posiadam turbinę mam na sztywnej geometrii.

Bump:
Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez problemu można iść na 145 kM w tym silniku.
Nie masz dwumasy, turbo na stałej geometrii. Masz chyba Dpf bo to rocznik 2010.
Ja robiłem u Grześka ( Heko) w gcstuning w Mondeo mk3 jak jeszcze go miałem. Z transitem też tam podjade ale to w późniejszym czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nad opcją z ASO Ford podniesienia mocy do 110 km przez nowy soft. Jeżeli ma to wyeliminować szarpanie zaryzykuję...
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 14:12   #37
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbinę mam sterowaną elektrosiłownikiem. Natomiast z wiedzy, którą posiadam turbinę mam na sztywnej geometrii.
To jest (raczej) niemożliwe - turbiny z nieruchomą geometrią mają albo zawór upustowy sterowany ciśnieniową gruchą, połączoną krótkim wężykiem z wylotowym kanałem sprężarki, albo... nic nie mają.
Jeżeli jest turbina z ruchomymi łopatkami, to albo mają podciśnieniową gruchę sterowaną elektrozaworem plus PCM, albo elektrosiłownik z silniczkiem krokowym plus PCM.

Na pierwszym zdjęciu turbina z zaworem upustowym, na drugim ruchoma geometria z elektrosiłownikiem - obydwie z Transita 2,2 tdci.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wastegate.jpg (87.5 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg VGT.jpg (87.4 KB, 19 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-10-2017 o 14:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 15:40   #38
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest (raczej) niemożliwe - turbiny z nieruchomą geometrią mają albo zawór upustowy sterowany ciśnieniową gruchą, połączoną krótkim wężykiem z wylotowym kanałem sprężarki, albo... nic nie mają.
Jeżeli jest turbina z ruchomymi łopatkami, to albo mają podciśnieniową gruchę sterowaną elektrozaworem plus PCM, albo elektrosiłownik z silniczkiem krokowym plus PCM.

Na pierwszym zdjęciu turbina z zaworem upustowym, na drugim ruchoma geometria z elektrosiłownikiem - obydwie z Transita 2,2 tdci.
Mam tę drugą. Sądziłem tylko, że Transit, który ma 2.2 litra pojemności i moc tylko 85 KM nie może mieć turbiny ze zmienną geometrią...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 19:55   #39
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądziłem tylko, że Transit, który ma 2.2 litra pojemności i moc tylko 85 KM nie może mieć turbiny ze zmienną geometrią...
W Transicie tdci... wszystko jest możliwe.
Tak naprawdę to w zależności od rocznika i od tego na jaki rynek szedł samochód, zmieniał się osprzęt silnika.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 17:16   #40
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Mój mechanik mocno zaangażował się w rozwiązanie przyczyn szarpania. Dzisiaj auto było na wymianie oleju i filtrów więc było trochę czasu aby przejrzeć dolot i turbinę. Dolot jest OK, żadnych nieszczelności.
Natomiast co do turbiny okazało się że jest duży luz na dźwigni łączącej silniczek (nastawnik) z kierownicą spalin. Rozebrany tez został sam nastawnik i tam żadnych luzów mechanizmu nie stwierdzono. Jutro będę wiedział dokładnie gdzie jest ten luz, czy na dźwigni, czy gdzieś w kierownicy spalin. Mechanik poinformował mnie tylko, że aby to zlikwidować trzeba zdemontować turbinę. Może faktycznie jest to przyczyna szarpania przy niskich obrotach silnika...

Ostatnio edytowane przez firlej ; 24-10-2017 o 14:07
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.