Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2014, 19:48   #41
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Cytat:
Napisał arielzet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jakiś myk na wyciągnięcie tego przełącznika z deski?

Musisz zdjąc dolny boczek, aby dostac się do tych skrzydełek. Odkręcasz torx i ciągniesz do siebie, jest tam kilka blaszanych zatrzasków.

radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2014, 19:49   #42
karski
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Leon 5F
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2019
Postów: 134
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Niedawno próbowałem wyjąć swój bez rozbierania tego kawałka plastiku deski pod przełącznikiem, ale jedyne co mi się udało, to prawie zdjąłem przedni panel z tego przełącznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także mi się wydaje, że najlepszym sposobem jest zdjęcie tego kawałka deski rozdzielczej i wypchnięcie przełącznika - raptem to jedna śrubka koło wtyczki komputera i kilka zaczepów plastikowych. Chociaż przyznam się, że tego nie próbowałem, bo nie wiem jak dobrze ten plastik złapać by nie połamać zaczepów po wykręceniu śrubki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2014, 20:26   #43
pawelny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Cytat:
Napisał arielzet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jakiś myk na wyciągnięcie tego przełącznika z deski?
Ja najpierw wyjąłem kratkę nawiewu (trzeba wsunąć w zaczepy 2 małe, płaskie śrubokręty), wtedy robi się w miarę przyzwoity dostęp do przełącznika.
pawelny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2014, 20:27   #44
arielzet
ford::average
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Ruda Śląska, Zabrze
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie

Dzięki chłopaki za wskazówki. Pozdrawiam


==============
Wysłane z iPhone'a
arielzet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 13:14   #45
Smugg69
ford::average
 
Avatar Smugg69
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Cytat:
Napisał karski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedawno próbowałem wyjąć swój bez rozbierania tego kawałka plastiku deski pod przełącznikiem, ale jedyne co mi się udało, to prawie zdjąłem przedni panel z tego przełącznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak samo jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na początku wziąłem dwa płaskie i sztywne noże i wsadzałem na górze i dole przełącznika kolejno po lewej i prawej stronie. Namęczyłem się, naszarpałem, ale wyszło bez uszkodzeń...Akurat nie miałem TORXa pod ręką.

Następnym razem zdjąłem tą plastikową osłonkę, najlepsza metoda. Po odkręceniu jednej śrubki trzeba ją pociągnąć od dolnej krawędzi, zaczepy puszczą, odginasz uszczelkę koło drzwi i plastik wychodzi. Max 5-10 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smugg69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2014, 11:37   #46
arielzet
ford::average
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Ruda Śląska, Zabrze
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie

Właśnie wrocilem z montazu halogenow i po wymianie przełącznika swiatel. Dzięki Waszym wskazówkom wymiana przełącznika to kwestia 5-10min roboty. Tak jak pisaliscie 1 srubka torx i wyjecie z zatrzaskow. Potem kwestia zlapania tych "skrzydełek" i wycisniecie przełącznika z deski. Z montażem to już kwestia wcisniecia przełącznika. Dodam zdjęcie jak wyglada zdjeta ta cześć deski

ImageUploadedByTapatalk1399027039.253742.jpg

Pozdrawiam


==============
Wysłane z iPhone'a
arielzet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 11:42   #47
kulka_1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2013
Model: Focus mk2 Ghia
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT (115KM)
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Witam,

wiem, że temat ciut przebrzmiały, ale pozwolę sobie podłączyć się do niego nie zakładając nowego. Mam problem z przełącznikiem świateł w mojej Foczce. Najpierw przestała działać regulacja wysokości świateł a teraz padł przełącznik trybu. W momencie włączenia świateł mijania - zegary się podświetlają a na zegarach wyskakują 2 diodki z żaróweczkami. Ni z tego ni z owego gaśnie podświetlenie zegarów i całego panelu - i gasną diodki na zegarach. Światła przednie (mijania) się świecą nadal natomiast gasną tylne ;/.
Przyczyną ewidentnie jest włącznik. Kable idące do kostki wydają się ok, a jak się dotknie przełącznika to podświetlenie powraca.
Mam przełącznik ze ściemniaczem - zał.1.i czy mogę go zamienić na któryś z przykładowo podanych (w zał. 2 i 3). Wiem że to są wersje do anglików - jednak moje pytanie jest takie - czy wystarczy je tylko podłączyć (zamienić z moim) i będą chodziły bez problemu czy coś trzeba będzie dostosowywać.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam
kulka_1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg moj_przelacznik.jpg (21.9 KB, 95 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg przykladowy.jpg (23.5 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg przykladowy anglik.jpg (13.0 KB, 87 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kulka_1979 ; 30-01-2016 o 11:58
kulka_1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 06:59   #48
igor1906
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: KCH/KOS
Model: FFIIfl
Silnik: 1.6TDCi 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Witajcie,
a co w kwestii jeżeli się pospieszylem i zakupiłem komplet halogenów z ramkami oraz przełącznik a nie upewniłem się czy kostki halogenów są na miejscu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. okazało się że wiązki halogenów niestety nie posiadam, czy istnieje możliwość w łatwy sposób jej dołożenia czy to gra nie warta świeczki i lepiej dołożyć dzienne?
igor1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 15:27   #49
Gasior83
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK2, Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI 1.8 TDCI
Rocznik: 2007 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Skąd jesteś? Może ktoś co montował by zobaczył czy 100% nie ma. Też patrzyłem i " nie miałem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gasior83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 18:52   #50
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Wymiana PRZEŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

Trochę powrócę z pytaniem o przełącznik z "anglika". Podejdzie bez problemu, czy nie ma sensu się nawet bawić i poszukać z wersji europejskiej?
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.