Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2014, 20:51   #21
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie

Podobnych tematów bylo sporo. Skoro bledy są nielogiczne i fizyczna "naprawa" nic nie zmienia to czas sprawdzić wiązkę elektryczna silnika. Często parcieje i się przepala a komputer właśnie tak to sygnalizuje

jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 00:27   #22
Karol S
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-06-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI (140)-180km@heko
Rocznik: 2010 FL
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam.

Mam nastepujacy problem, gdy sam przyciskiem wylacze esp zamiast zoltej kontrolki od esp zapala sie zolta kontrolka silnika... Moze mial ktos podobny problem ? Przy wylaczeniu na conversie pojawia sie uklad esc wylaczony tylko martwi mnie rodzaj kontrolki... Mam najnowsza wersje conversa - 1507 ale kontrolki zaswiecaja sie na panelu powyzej conversa. Gdy jade normalnie z wlaczonym esp nie pala sie zadne kontrolki lecz nie jestem pewien ze esp dziala, poniewaz przy mocniejszym przyspieszaniu na deszczu uklad esp nie wlacza sie i kola boksuja...

Ostatnio edytowane przez Karol S ; 30-09-2014 o 00:33
Karol S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 10:47   #23
MirekB
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Świdnica
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam.
Trafiłem na to szanowne forum, ponieważ zacząłem mieć problem z moją kugą, jak koledzy.
Do mechanika jeszcze nie trafiłem, dopiero się wybieram.
W moim przypadku problem z usterką silnika + kontrolką ESP pojawia się po przejechaniu 400-600 km (prędkość ok. 130-140 km/h). Wygłądało ta tak, że oba błędy pojawiały się jednocześnie. Po postoju około 30 minut wszystko wracało do normy, aby znowu pojawiły się komunikaty. Jak na laika odnoszę wrażenie, że coś się przegrzewa.
Dodam jeszcze,że kiedy włączyłem pomoc przy ruszaniu pod górę, dodatkowo pojawia się też błąd, że pomocy już nie ma. Następuje jakaś reakcja łańcuchowa usterek.
Po otworzeniu maski, znalazłem w środku skrzydełko jakiegoś ptaka (zostawiła je tam jakaś kuna albo coś podobnego). Zastanawiam się czy ona nie zrobiła jakichś szkód.
MirekB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 08:14   #24
sebek86
ford::amateur
 
Imię: Sebek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: WSC
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 140 KM Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam, odświeżam temat. U mnie sytuacja następująca: wczoraj podczas jazdy po mieście, na krótkim odcinku zaczęła migać lampka ESP, ale zgasła. Dziś rano po odpaleniu auta i przejechaniu ok kilometra lampka ESP znowu zaczęła migać a na conversie komunikat o uszkodzeniu silnika po czym ESP zapaliło się na stałe. Przejechałem jeszcze z 500 metrów po czym zaparkowalem auto z obawy przed grubszą awarią. Z przodu słychać było dziwny głuchy dźwięk jakby układu kierowniczego, maglownica czy coś.. takie głuche " łuuuu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Pytania są dwa, czy mogę spróbować z tym jechać choćby do mechanika, i czy może mieć to związek z tym, że jest pęknięta przepustnica (w sprawie jej wymiany jestem umówiony) ? Problem ten stwierdzony raptem 4 dni temu podczas serwisu w ASO. podłączenie pod kompa w ASO nie wykazało problemów z DPG o czym sporo zostało już tu napisane.
sebek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 12:57   #25
kuba es
ford::average
 
Imię: kuba
Zarejestrowany: 14-09-2016
Skąd: Toruń
Model: mondeło
Silnik: dwa zeło
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Panie! Panowie!

Od jakiegoś czasu zapalają mi się kontrolki ESP + usterka silnika, czasami ESP i ABS.. silnik przechodzi w tryb awaryjny po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy... po podłączeniu pod komputer (FORSCAN) pojawiają się błędy w ABS - podejrzewam że wiązka przy kole się przetarła. Pytanie brzmi która? Czy któryś z programów pokaże mi która wiązka??

Dzięki z góry!
kuba es jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 08:32   #26
wojt124
ford::amateur
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: trojmiasto
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam

Odświeżam temat u mnie od jakiegoś czasu występowała usterka awarii silnika oraz zapalała się kontrolka ESP samochód tracił moc turbo się nie załączało brak mocy.Po ponownym uruchomieniu silnika usterka nie występowała ale auto było jakieś przymulone w zakresie powyżej 2000 tyś obr.
Po wizycie w ASO i podpięciu do kompa okazało się że padł mi czujnik podciśnienia turbiny.
Czujnik oraz wężyki do turbo wymienione komplet samochód ma znowu moc odżyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. usterka nie występuję.

Pozdrawiam
wojt124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 08:57   #27
Maciek425t
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-08-2020
Skąd: stargard
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam ,

mam problem z moim mondeo mk4 2.0 TDCi. Podczas jazdy zapala mi się kontrolka ESP i auto gaśnie. Po jakimś czasie auto zapala i wszystko jest dobrze, ale po przejechaniu kilku dziesieciu kilometrów problem powraca. Kolega mi doradził zebym przeczyśćił przepustnice, ale to nie pomogło. Może miał ktoś z Was taki problem ?
Maciek425t jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 09:06   #28
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,344
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Tak, setki jak nie tysiące kierowców Mondeo. Każdy mniej lub bardziej rozgarnięty wie że w nowych samochodach bez diagnostyki komputerowej możesz jedynie...




... wymienić samochód na inny.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 09:54   #29
Svedrus
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-09-2018
Skąd: Śmigiel
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Ja miałem taki problem 2 razy w którym czasie. Pokazywało błąd odnoście instalacji wtrysku. W pierwszym przypadku to był przepalona cewka we wtrysku a w drugim luźna wtyczka na innym wtrysku. Docislem i spielem trytytka i jest git. Domniemam że przy pierwszym przypadku było to samo ale szybciej wtrysk siadł niż zdarzylrm wymienić wtyczkę.
Svedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 04:40   #30
Sylwester 77
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 22-04-2021
Skąd: Boguszów-Gorce
Model: Ford Mondeo Mk 4
Silnik: 2
Rocznik: 2009
Postów: 3
Question Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witaj mam podobne objawy mondeo 2009 2.0 TDCi ,czy udało ci się rozwiązać problem jak tak to co było przyczyną?

Bump: Witaj mam podobne objawy mondeo 2009 2.0 TDCi ,czy udało ci się rozwiązać problem jak tak to co było przyczyną?

Bump:
Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, setki jak nie tysiące kierowców Mondeo. Każdy mniej lub bardziej rozgarnięty wie że w nowych samochodach bez diagnostyki komputerowej możesz jedynie...




... wymienić samochód na inny.
Witaj samochód był w warsztacie mechanik stwierdził problem z doładowaniem turbiny ponoć ją sprawdził,posprawdzał czujniki wymienił EGR i się poddał,nie jestem mechanikiem powierzam auto do warsztatu z nadzieją na to że będzie ok płacę auto nie sprawne więc nie dziw się że szukam pomocy wszędzie,jak chcesz mogę Ci je przywieźć może poradzisz?
Sylwester 77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.