Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2022, 16:26   #161
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dorzucę trzy grosze. Ja kupiłem 4 lata temu kompletą klapę która dała mi możliwość montażu kamery oraz klapy elektrycznej. Rozważ takie podejście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby był jeszcze ktoś kto mi pomoże z montażem, a przed wszystkim z częścią software'ową, to bym był skłonny tak zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście nie za darmo, wiadomo.

Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2022, 17:06   #162
am123
ford::beginner
 
Imię: A
Zarejestrowany: 03-04-2019
Model: Mondeo mk5
Silnik: Hybrid EU
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Najlepiej byłoby ustrzelić kamerkę z blendą i kablem jako komplet, "wyciągniętą w całości z dawcy".

Sama kamerka wygląda że jest (nie szukałem pozostałych), tytuły aukcji z allegro:
499 pln: KAMERA COFANIA FORD MONDEO MK5 ES7T-19G490-CB
450 pln: Kamera Cofania Mondeo MK5 Fusion sedan
299 pln: KAMERA COFANIA FORD KUGA MK2 GJ5T-19G490-AC

trzeba by popatrzeć na różnice w ich mocowaniu t.j. czy z Kugi podejdzie do Mondeo... Podobno oryginał Forda jest dużo lepszy (po zmroku) niż uniwersalne, nawet jeśli mają podświetlanie led-ami.

----------------

Ciekawy jest jednak temat: czy ktoś robił podłączenie rejestratora video do tylnej kamerki t.j. tak żeby rejestrowało przód + tył na bazie oryginalnej/Ford-owskiej kamerki tylnej ?

Przypuszczam że to zadziała (z dokładnością do wsparcia formatu NTSC przez rejestrator dla kamerek pochodzących z USA/Fusion-a), ale nie zaszkodzi zapytać czy nie wyłącza się linia zasilania gdy auto jedzie do przodu itp...

Najwygodniej byłoby włączyć się równolegle do APIM-a z przodu pojazdu (bez ciągnięcia kabli do tyłu).

Może istnieje jakaś sprawdzona konfiguracja... (?)

Ostatnio edytowane przez am123 ; 28-01-2022 o 17:13
am123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2022, 15:09   #163
ConstantinePL
ford::beginner
 
Avatar ConstantinePL
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-12-2016
Skąd: DJE
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Mam pytanie odnośnie wiązki. Akurat w wersji keyless, elektryczna klapa.
Również przymierzam się do montażu oryginalnej kamery. Sama kamerę z czarną blenda i krótka wiazka mam. Pytanie mam odnośnie tej na całą klapę.
Czy ktoś doszedł może od którego roku Ford zmienił te wiązki jeśli chodzi o piny do swiatel z tyłu i podświetlenia tablicy? Ktoś tutaj już wspomniał że w nowych wiązkach oświetlenie jest rozdzielone na 3 piny natomiast w starych było wszystko na jednym.
Moje auto jest z września 2016 i zastanawiam się czy istaniej jakiś sposób dojścia jaka mam obecnie wiązkę (oczywiście pomijając demontaż obecnej i sprawdzenie) aby dobrać taką która nie będzie wymagała żadnych modyfikacji. Akurat mam do wyboru wiazki z 16,17 i 2018 roku.
ConstantinePL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2022, 19:52   #164
szorti1990
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-02-2020
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost AT
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Możesz po prostu zostawić jak jest wiązkę w klapie, kupić wiązkę w klapę najnowszą od polifta i podłączyć wyłącznie kostki zielone odpowiedzialne za kamerę (oryginalna będzie realizować co to teraz czyli światła i zamek a nowa ułożona równolegle tylko kamerę). Resztę nieużywanych kostek w nowej wiązce upnij opaskami i tyle. Będziesz mieć dwie wiązki obok siebie bez żadnego cięcia - pod plastikową tapicerką i tak nic nie będzie widać.
szorti1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2022, 20:51   #165
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał ConstantinePL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś doszedł może od którego roku Ford zmienił te wiązki
wystarczy przeczytać temat od początku , zwracając uwagę z jakiego roku jest auto ( w sygnaturze ) userzy podawali nr wiązek , i chyba podstawowa informacja , której nie podałeś jakie masz nadwozie ???

w klapie jest 3 wiązki :

1 . wiązka pomiędzy nadwoziem a klapą z tzw.słoniem
2 . wiązka pomiędzy 1 a 3
3 . wiązka z podświetleniem tablicy

Cytat:
Napisał szorti1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Resztę nieużywanych kostek w nowej wiązce upnij opaskami i tyle.
sory ale dla mnie to jest wyjście nie do przyjęcia delikatnie mówiąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 12:59   #166
ConstantinePL
ford::beginner
 
Avatar ConstantinePL
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-12-2016
Skąd: DJE
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał szorti1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz po prostu zostawić jak jest wiązkę w klapie, kupić wiązkę w klapę najnowszą od polifta i podłączyć wyłącznie kostki zielone odpowiedzialne za kamerę (oryginalna będzie realizować co to teraz czyli światła i zamek a nowa ułożona równolegle tylko kamerę). Resztę nieużywanych kostek w nowej wiązce upnij opaskami i tyle. Będziesz mieć dwie wiązki obok siebie bez żadnego cięcia - pod plastikową tapicerką i tak nic nie będzie widać.
Tylko, że ja mam kombi. Kostka do kostki. Taki patent chyba przeszedł by w sedanie ,gdzie zielona kostka pod kamerę jest luzem. Kupiłem wiązkę z tego samego roku co moje auto. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie . Teraz tylko czekać na w miarę dobrą pogodę na zabawę 🙂
ConstantinePL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 13:36   #167
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Ja bym polecał dołożenie brakujących kabelków według schematu dla kamery. Wiązki jednak potrafią się sporo różnić :/
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 14:20   #168
szorti1990
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-02-2020
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost AT
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:

sory ale dla mnie to jest wyjście nie do przyjęcia delikatnie mówiąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż, wszystkim nie dogodzisz. Nie każdy chce mieć ciętą wiązkę. Ewentualnie można się bawić w wyplątanie kabli odpowiedzialnych tylko za kamerę. Obecnie nie da się kupić wiązki w klapę aby pasowała złączami do lamp przedliftowych.
szorti1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2022, 05:25   #169
ConstantinePL
ford::beginner
 
Avatar ConstantinePL
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-12-2016
Skąd: DJE
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał szorti1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż, wszystkim nie dogodzisz. Nie każdy chce mieć ciętą wiązkę. Ewentualnie można się bawić w wyplątanie kabli odpowiedzialnych tylko za kamerę. Obecnie nie da się kupić wiązki w klapę aby pasowała złączami do lamp przedliftowych.
Jak się kupuje w ASO to rzeczywiście tak jak mówisz. Jak podałem im dwa numery VIN - jeden to moje Mondeo w wersji bez kamery i jeden VIN z wersji ST (oczywiście z kamerą) wyszło im, że posiadamy identyczna wiązkę...

DG9T-17N400-GR

Ostatnio edytowane przez ConstantinePL ; 11-02-2022 o 05:30
ConstantinePL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2022, 11:47   #170
sliver001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2013
Model: Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150@180KM
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodaję garść informacji pomocnych przy ewentualnym dołożeniu "chińskiej" kamery cofania w MK5 kombi.

Zadanie nie jest szczególnie trudne, ale wymaga modyfikacji fabrycznej wiązki klapy - dodanie okablowania do podłączenia kamery "chińskiej".

Całość sygnałów kamery cofania w MK5 kombi umieszczona jest na "siwej" wtyczce wiązki klapy.
Poniższe zdjęcie pokazuje widok "siwej" wtyczki wiązki klapy od strony przewodów - czyli "za słoniem pod podsufitką".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozostawiłem jedynie przewody z sygnałami kamery. Resztę zdemontowałem.

4 - VPWR - zasilanie "po zapłonie".
15 - GND
17 - LIN ( w przypadku "chińskiej" kamery nie podłączamy)
18 - Video+ (wewnętrzny przewód sygnału video kamery chińskiej)
19 - Video- (ekran sygnału video kamery chińskiej)
20 - ekran (dla "chińczyka" możemy połączyć z GND).

Oczywiście dołożenie chińskiej kamery wymaga pinów pasujących do "siwej" wtyczki. Komplet dla "chińczyka" to 5 pinów.
Ponieważ jedna wiązka klapy MK5 kombi się mi pocięła, to mam trochę takich pinów.

Zainteresowani mogą skontaktować się na PW.
Jestem na etapie dokładania chińskiej kamery do Mondeo Mk5 2018r. Titanium kombi ale po zdemontowaniu podsufitowki okazało się że u mnie nie ma dodatkowych żył od kamery w siwej wtyczce. Szukałem też jakiejś wolnej wtyczki w bagażniku z lewej strony ale też nic nie znalazłem. CzyzbyvFord przyoszczedzil i będę musiał ciągnąć kable aż do Synca3?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220514_115951.jpg (97.0 KB, 72 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220514_115701.jpg (79.7 KB, 83 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez sliver001 ; 14-05-2022 o 11:50
sliver001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.