Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2022, 22:18   #1
the2l
ford::average
 
Avatar the2l
 
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: ⠀
Silnik: ⠀
Rocznik: ⠀
Postów: 65
Domyślnie DW10C - Wyprogramowanie zaworu EGR - zaślepienie, odłączenie wtyczki?

Witam.

Mam wyprogramowany EGR. Czy jezeli jest wyprogramowany to zawor jest caly czas w pozycji zamknietej? Czy trzeba go zaslepic lub odlaczyc wtyczke?

the2l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2022, 23:17   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,551
Domyślnie Odp: DW10C - Wyprogramowanie zaworu EGR - zaślepienie, odłączenie wtyczki?

Cytat:
Napisał the2l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jezeli jest wyprogramowany to zawor jest caly czas w pozycji zamknietej? Czy trzeba go zaslepic lub odlaczyc wtyczke?
Powinien być zamknięty, jeśli jest szczelny to jest w pozycji zamkniętej ale jeżeli coś popuszcza to należy zaślepić/umyć. Podłączony musi być zawsze.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2022, 23:41   #3
the2l
ford::average
 
Avatar the2l
 
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: ⠀
Silnik: ⠀
Rocznik: ⠀
Postów: 65
Domyślnie Odp: DW10C - Wyprogramowanie zaworu EGR - zaślepienie, odłączenie wtyczki?

Dlaczego podlaczony musi byc zawsze? Rozumiem, ze jezeli jest wyprogramowany to sterownik nie podaje mu zadnego napiecia czyli nie ma zadnej reakcji w jego dzialaniu.
the2l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2022, 15:21   #4
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: DW10C - Wyprogramowanie zaworu EGR - zaślepienie, odłączenie wtyczki?

Nie musi być podłączony jak został wywalony z programu poprawnie, jak został tylko zamknięty w mapie egr to musi być podpięty. W obu przypadkach powinien być zaślepiony.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2022, 10:11   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: DW10C - Wyprogramowanie zaworu EGR - zaślepienie, odłączenie wtyczki?

jak przeglądałem chipy na rosyjskiej stronie adact to przy każdym egr off każą odpiąć wtyczkę (o zaślepianiu ani słowa, ja bym zaślepił dla pewności) przy dpf off każą odpiąć czujnik różnicowy
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2022, 14:33   #6
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: DW10C - Wyprogramowanie zaworu EGR - zaślepienie, odłączenie wtyczki?

nie odpinac wtyczki, silnik korzysta z pozycji zaworu, najlepiej wyprogramowac podnoszac prog temp dzialania lub wartosc cisnieniaa atm na jakies absurdalne nigdy nie osiagalne wartosci. dzieki czemu silnik zachowuje sie tak jak przy zamknietym i wie o tym ze jest zamkniety. dzieki temu dpf wypala sie tak jak w zime u mnie co 800km srednio
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2022, 18:21   #7
the2l
ford::average
 
Avatar the2l
 
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: ⠀
Silnik: ⠀
Rocznik: ⠀
Postów: 65
Domyślnie Odp: DW10C - Wyprogramowanie zaworu EGR - zaślepienie, odłączenie wtyczki?

Nie mam DPF oraz EGR zaslepiony i wyprogramowany - gosc ktory to robil powiedzial zeby wtyczke wypiac, bo jak beda problemy z masa lub jakakolwiek instalacja elektryczna to zeby to wyeliminowac. Nie wiem ja nie widze roznicy w jezdzie z podpieta a wypieta.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
the2l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.