Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2022, 08:06   #2771
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,810
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obwód samochodu nie jest do końca zamknięty
Co prawda w MK3, ale podobnie mam. Jak się robi zimno, to drzwi kierowcy po otwarciu otwierają centralny zamek, ale nie włącza się oświetlenie wewnętrzne, komunikat na licznikach i nie gaśnie radio. W zamku chyba są osobne styki na te funkcje. Pomaga domknięcie drzwi do połowy i ponowne otwarcie. Zbieram się do wymiany zamka już drugi rok.

tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2022, 09:59   #2772
Rafi22
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Kliny
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBlue - 95 KM, M6
Rocznik: 2020
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

Witam. Zauważyłem, że czasami samochód delikatnie szarpie na 3/4 biegu w okolicach 1500obrotów. Jest to lekkie ale wyczuwalne. Już wcześniej były "podobne" kłopoty, ale wcześniejsze serwisy rozwiązały problem. Teraz znowu się pojawił. Czy ktoś ma podobnie? Samochód ma 85tys km przebiegu. Dodam, że miałem wymienianą sondę lambda a później nowy filtr DPF.
Rafi22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2022, 14:00   #2773
raphau
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bartn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3.5 roku, 60kkm i wyglada ten fragment u mnie dosc zle, zauwazylem ze cos jest nie tak juz po okresie gwarancji i rozwazalem opcje pojscia do ASO z wymiana z tytulu wady fabrycznej
U mnie rdza na tłumiku końcowym wyszła jakoś po dwóch latach? Zgłosiłem do ASO we wrocławiu i odrzucili, bo "rdza idzie od zewnątrz do wewnątrz i gwarancja tego nie pokrywa"

Tak to wyglądało w chwili zgłoszenia (zdjęcie w załączniku)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg tłumik.jpg (97.0 KB, 122 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez raphau ; 12-12-2022 o 14:03
raphau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2022, 14:49   #2774
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

chciałbym mieć takie problemy xD

Dzisiaj oddałem w końcu swojego śmiecia na wymianę skrzyni biegów, powinni to ogarnąć do końca tygodnia.

Przy okazji zgłosiłem im błędy U0428 i U0429, którymi sypie ABS i PSCM, ale najpewniej się nimi nie zajmą, "bo to trzeba wymienić skrzynię, skasować i zobaczyć"... Więc będzie dalej bujanie się...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2022, 10:52   #2775
bartn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2022
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBoost 182 M6
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał raphau Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie rdza na tłumiku końcowym wyszła jakoś po dwóch latach? Zgłosiłem do ASO we wrocławiu i odrzucili, bo "rdza idzie od zewnątrz do wewnątrz i gwarancja tego nie pokrywa"

Tak to wyglądało w chwili zgłoszenia (zdjęcie w załączniku)
Mam dokladnie tak samo. Polecam zajrzec glebiej, bo zaraz za GPF u mnie juz rura jest porzadnie przezarta. Zauwazylem to dosc pozno, wiec uznalem ze nie bede walczyc z ASO. A w sumie to na polskie warunki to niestety chyba standard ze ruda bedzie pozerac stal z wydechu.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałbym mieć takie problemy xD

Dzisiaj oddałem w końcu swojego śmiecia na wymianę skrzyni biegów, powinni to ogarnąć do końca tygodnia.

Przy okazji zgłosiłem im błędy U0428 i U0429, którymi sypie ABS i PSCM, ale najpewniej się nimi nie zajmą, "bo to trzeba wymienić skrzynię, skasować i zobaczyć"... Więc będzie dalej bujanie się...
To prawda, gnicie ukladu wydechowego to maly problem w porownaniu do Twoich, Jak czytam forum to czasem mam wrazenie, ze wygralem loterie fabryczna, ze z autem sie nic powaznego nie dzieje po paru latach.

Ostatnio edytowane przez bartn ; 20-12-2022 o 11:06
bartn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2022, 11:34   #2776
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

BTW, skrzynia wymieniona.
No zmienia biegi znacznie lepiej, chociaż nadal pod względem kultury pracy raczej nie jest w czołówce na rynku. Lag przy przełączaniu między D i R bez zmian.

No ale żeby nie było za łatwo, po wymianie momentami dość wyraźnie słychać prawy przegub zewnętrzny. Do tego luz na EPS robi się coraz bardziej wyraźny, stuka przy każdym szybszym ruchu kierownicą, a do tego ciągle wracają błędy U0428 i U0429.

To be continued. Jeszcze max 13 miesięcy z tą kupą szrotu, a potem nigdy więcej Forda.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2022, 12:15   #2777
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,491
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
13 miesięcy
W tym tempie to kolega wymieni cały samochód ... Tylko stara karoseria zostanie. Może skończą się problemy i będzie okazją do kupna auta, w którym wszystko zostało wymienione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak na poważnie, to nie wiem czy polski oddział Forda tyle rzeczy byłby skory wymienić za darmoszkę....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2022, 12:23   #2778
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

Tego nikt nie robi za darmoszkę, wszystko opłaca leasingodawca (auto służbowe). Chociaż za wymianę skrzyni całe 30% zapłacił Ford.

Ale racja, niedużo brakuje, żeby zostało wymienione już wszystko, co się może zepsuć. Poza przegubami i kolumną kierowniczą, z grubszych rzeczy to tylko wtryskiwacze. One się mają dość średnio (auto lubi sobie poszarpywać na niskich obrotach), ale póki silnik działa to nawet o tym nie wspominam, bo te klauny w ASO jeszcze znowu coś przy okazji zepsują.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2022, 19:26   #2779
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

W sumie jest apdejt. To nie przegub było słychać, tylko rozsypało się łożysko prawego przedniego koła.

Całe 4 dni między naprawami, takiego cyrku jeszcze w życiu nie widziałem. Polecam Focusa MK4 całym sercem, jak wam się trafi to będzie ok, a jak nie, to nie!
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2022, 06:45   #2780
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Zalety, wady i usterki

Czego spodziewałeś się po fordzie? Tak samo jest z KIA (Kękę)
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.