Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2014, 14:56   #581
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

To oczywiście jak najbardziej mogę zrobić. Chodziło mi o zorientowanie się jak dużo (o ile w ogóle) takich samochodów jeździ.

__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2014, 10:34   #582
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Aby nie zakładać nowego wątku, mam pytanie o kalibrację wskazania rezerwy paliwa.
Podmieniłem licznik na Convers, Orion wgrał swój soft i zauważyłem, że ikona rezerwy paliwa zapala mi się przy 3/4 baku. Wskazania zasięgu prawidłowe czyli ponad 500km. Nie przypuszczam, że jest to wina softu Oriona bo już ktoś by o tym napisał, prędzej podejrzewam sam licznik.
I stąd moje pytanie, czy można skalibrować w jakiś sposób moment pojawiania się ikonki rezerwy paliwa. Robi się to softwarowo czy jest jakiś PR do regulacji ?
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 01:14   #583
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
zauważyłem, że ikona rezerwy paliwa zapala mi się przy 3/4 baku. Wskazania zasięgu prawidłowe czyli ponad 500km
Kiedyś ktoś wspominał mi o podobnym problemie po wgraniu fabrycznej wersji 1007. Potem dał znać, że po opróżnieniu zbiornika i ponownym zatankowaniu do pełna wszystko wróciło do normy. Czy tankowałeś się już po update?

Jeszcze tylko proforma wrzuciłem najciekawsze ikonki tempomatu po ostatnich poprawkach bo decyzja została już podjęta.
Wygrała 13tka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W ferworze walki zapomniałem zrobić zdjęcie pracującego licznika z nią, ale wygląda naprawdę zacnie w połączeniu z pozostałymi.

A wracając do pojedynczego PDC to porobiłem parę eksperymentów.
Normalnie kiedy mamy przednie i tylnie czujniki parkowania przyciskiem możemy sobie włączać i wyłączać PA kiedy chcemy.
Włącza się również samo kiedy wrzucimy wsteczny. Kiedy w konfiguracji przełączymy na tylko tylnie czujniki, przycisk od PA (ciekawostka) przestaje działać.
PA włącza się tylko i wyłącznie na wstecznym. Po zrzuceniu wstecznego automatycznie się wyłącza.
Przycisk w zasadzie do niczego nie służy (poza LED sygnalizująca włączenie). Wciskanie w dowolnym momencie nie powoduje żadnej akcji.

Przy okazji chciałem się zapytać jak wizualizować brak przednich czujników.
Albo nie malować z przodu nic, albo takie wykreskowane słupki (na zdjeciu) zaczerpnięte z chińskiej wersji.
Chociaż przy ilości samochodów posiadających tylko tylne czujniki to w zasadzie nie ma znaczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC05313.jpg (93.9 KB, 298 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC05310.jpg (92.2 KB, 306 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 11-11-2014 o 01:43
orion512 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 15:09   #584
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

może jestem szczególarzem ale strzałka z cieniem wygląda lepiej widać to na przykładzie ikony 7 (bez) i 13 (z) cieniem.

Zrobiłem też ikony dla PTC w oparciu o parametry wielkości ikony tempomatu oraz dodatkowo ze wskaźnikiem.

Ostatnio edytowane przez dobo_28 ; 11-11-2014 o 17:00
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 17:07   #585
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś ktoś wspominał mi o podobnym problemie po wgraniu fabrycznej wersji 1007. Potem dał znać, że po opróżnieniu zbiornika i ponownym zatankowaniu do pełna wszystko wróciło do normy. Czy tankowałeś się już po update?
zapalanie się rezerwy zauważyłem na drugi dzień bo miałem dużo w baku. Z ciekawości po dwóch dniach dotankowałem do pełna i czekałem na efekt. I fakt, jak miałem około 3/4 baku znów zapikało i zapaliła się ikona rezerwy. Teraz zobaczę co będzie jak wyjeżdżę prawie cały bak (komputer pokaże zasięg 0) i zatankuję do pełna. Na pewno dam znać.
A tak na marginesie to nikt mi nie odpowiedział jak można ustawić moment zapalania się tej kontrolki.
A kolejne spostrzeżenia, to brak świecenia kontrolki świec żarowych (nawet nie mignie) i gaśnięcie ostrzeżenia o hamulcu ((i)) po zapaleniu silnika dopiero jak ruszę.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 17:46   #586
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Orion a jak tam prace nad PTC? W zasadzie to tylko na to czekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 18:02   #587
armator
ford::average
 
Avatar armator
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: 3miasto kaszubskie
Model: S-Max Vignale
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
A kolejne spostrzeżenia, to brak świecenia kontrolki świec żarowych (nawet nie mignie)
Z tego co kojarzę to świece pokazuje jak masz (zaznaczone bądź odznaczone menu pomocnicze) mówiąc jaśniej jeśli masz animacje przy rozruchu to i świeca też powinna się pokazać.
armator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 19:15   #588
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

akurat odwrotnie, jak masz animacje to zanim się zanimuje swieca zgasnie, wiec żeby zobaczyć swiece trzeba wylaczyc menu pomocnicze
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 19:18   #589
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akurat odwrotnie, jak masz animacje to zanim się zanimuje swieca zgasnie, wiec żeby zobaczyć swiece trzeba wylaczyc menu pomocnicze
Troche jasniej?? Ze niby jak komp sie budzi to swiece juz grzeja i dlatego nic nie widze na wyswietlaczu?? Pytam powaznie, bo jeszcze nigdy nie widzialem, zeby swiece sie grzaly...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 19:22   #590
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

dokładnie, zanim przeminą te animacje z kwadratami i napisem "menu" to świeca już zgaśnie (przynajmniej kontrolka) - jak nie ma ciężkich mrozów to ikona pali się tylko chwilę. Wyłączenie "ekranu pomocniczego" powoduje, że po przekręceniu kluczyka od razu widzimy ikony i wtedy można "załapać się" na kontrolkę grzania świec
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.