Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2011, 23:14   #1
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

Witam, mam taki kłopot, czasem coś mi piszczy pod deską rozdzielczą, nie wiem co to może być, to taki dźwięk jakby ktoś zwierał przewody, jakby otulina się przetarła i robiła zwarcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spokojnie, nic się nie pali i nie dymi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko to jest taki cichy dźwięk do tego podobny, nie wiem czy to nie czasem nagrzewnica? Bo to chyba tak w mrozy tylko hałasuje, co dziwne przestaje hałasować poniżej 50-60km/h. Jak odpalę, przejadę kilka km i to słychać, później albo przestaje albo i nie, jadę tak dobre kilkanaście kilometrów i to mnie strasznie irytuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak rozkręcę nagrzewnicę na wyższy bieg to nie słychać, tylko nie wiem czy nie zagłuszam tego dźwięku czy to właśnie ta nieszczęsna nagrzewnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś ma podobnie?
PS. Ktoś rozbierał deskę rozdzielczą? Bo chyba tam zajrzę.
Pozdrawiam

emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2011, 15:32   #2
piwko2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: okolice Ostrowa wlkp.
Model: Fiesta MK6 FL Senso
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

Powiem Ci tak. Ja mam model po modernizacji z 2007 roku i też czasem słyszę jakieś dziwne skrzypienie itp. Czasem coś w desce trzeszczy, czasem w drzwiach skrzypi a nie raz z tyłu auta jak by półka piszczała.
Wydaje mi się niestety że jest to urok tego samochodu i czytałem kiedyś na angielskim forum Forda że to auto skrzypi także Anglikom.
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że będą się takie rzeczy działy w samochodzie który ma cztery lata i niewielki przebieg, tym bardziej że deska wydaje się być dobrze spasowana i wykonana z przyzwoitych materiałów.
piwko2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 21:31   #3
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

Dzisiaj mi kolejne piski doszły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja już wymiękam, ten samochód cały gra : / Podbitka też skrzypi. Plastiki na słupku B też zaczynają, ja nie wiem jak to wszystko jest spasowane i przykręcone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 17:14   #4
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

duża liczba takich dźwięków może świadczyć o tym, że sporo elementów było demontowanych i ponownie niedbale zamontowanych.
A z jakiego powodu, cóż to chyba jasne...
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 21:08   #5
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

bo to auto moze być składane z 4 innych
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 07:00   #6
Darium
ford::average
 
Avatar Darium
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.3 KAT 51kW
Rocznik: 22.11.2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

Przy dużym mrozie zdarza się że na dużych wybojach coś za skrzypi, ale jak te autka mają nie skrzypieć skoro muszą po taaaaakich dziurach jeździć?
Cytat:
PS. Ktoś rozbierał deskę rozdzielczą? Bo chyba tam zajrzę.
Pozdrawiam
Całej nie ściągałem ale życzę powodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko zarezerwuj dwa dni, 6 godzin na demontaż a resztę na poskładanie tego z powrotemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Auto jest symbolem wolności, niezależności,
ale Fiesta to coś więcej
Darium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 18:09   #7
piwko2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: okolice Ostrowa wlkp.
Model: Fiesta MK6 FL Senso
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

Szczerze wiem że moje auto jest powypadkowe, ale jest ono po lekkim dzwonie i wiem co brałem, gdyż przed zakupem widziałem je w stanie przed naprawą.
Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale na początku nic nie skrzypiało w tym samochodzie. Niedługo będzie rok, jak jeździ po polskich drogach i czasem coś zaskrzypi.
piwko2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 18:44   #8
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Dźiwne dzwięki spod deski rozdzielczej - piszczenie

Auto nie jest z dwóch, dachowania nie miało, teraz jest cieplej i już nie piszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie moja wina że są takie twarde plastiki, a co do konsoli, to ja już sam z 2 razy ją rozbierałem bo musiałem rozkodować radio a raz mi coś wpadło za tunel środkowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I też się przydało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z dziurami to prawda.
A tak jak przeglądam forum to mi nie jednemu auto skrzypi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.