Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2018, 21:53   #351
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
ALTOX WBUS-5
Price: $300
Ewentualnie we Wtyczkolandii za 800zł...
Cytat:
Chce zastąpić moduł z pilotem na coś z GSM ale nie oryginał bo drogo.
To już jest tanio? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 18:41   #352
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Price: $300
Ewentualnie we Wtyczkolandii za 800zł...

To już jest tanio? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn nie widziałem niczego innego co można bezpośrednio podłączyć bez przeróbek. Oryginały thermo call raczej drogie.
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 20:49   #353
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Jeżeli masz już sterowanie z pilota to wymiana na Thermo Call jest cenowo porównywalna (zakładając że sprzedajesz obecny moduł Telestart T91R) z dołożeniem Altoxa. Plusem Altoxa jest moduł GPS.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 10:39   #354
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Ja jestem już na finiszu. Pozostało mi podpięcie wody. Mam węże wodne od wersji benzynowej i musze dokonac modyfikacji.

Mała prośba do właścicieli dizelków. Czy możecie cyknąc fotki skąd, jak, którędy przebiegają węże wodne. Wiem teoretycznie skąd gdzie ma iśc. Chciałbym jednak zrobic wszystko jak nabliżej fabryki. Myślę, że przyda się to nie tylko mi.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 06:50   #355
kwachu
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 Kombi Automat Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 143PS
Rocznik: 06.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Chciałbym wrócić do tematu który wcześniej poruszałem tutaj odnośnie pieca z miedzylifta AG9N-18K463-AD i auta przedliftowego.
Dopiero teraz instaluje to webasto, wcześnie tylko podpinałem na krótko sam piec.
Pojawił się problem z pompa paliwa, która to po uruchomieniu grzania nie działa (sama pompa jest sprawna po podaniu jej 12V działa)
Po podpięciu całego układu forscan nie pokazuje żadnych błędów samodiagnostyka też przechodzi bez błędów. A w momencie uruchomienia piecyk szumi pompa wody pracuje a paliwa nie... chwile piecyk poszumi i wywala błąd że wykryto płomień przed paliwem cos takiego dokładnie nie pamiętam.
Co ciekawe jak odepnę pompę paliwa to wywala błąd że przerwa/zwarcie w układnie pompy paliwa... więc pompę widzi tylko czemu jej nie uruchamia?
Czy to może być kwestia że piec jest z miedzylifta i ma inny soft? i czy można go przesoftować na przedlifta? Czy może to jakaś usterka elektroniki?
Dodam że piec to Thermo Top V
__________________
ZROBIONE: USB, HLA, ACC, ALARM, TPMS, Lusterka i fotel z pamięcią, 143hp->175hp, NX DVD PL i C+
W TRAKCIE: Keyless entry, Webasto, Xenon

Ostatnio edytowane przez kwachu ; 28-11-2018 o 09:46
kwachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 22:02   #356
hors_e
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2008
Skąd: Słupsk
Model: S-Max, Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007 i 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Witam. Mam s-maxa z grudnia 2007r 2.0 tdci z oryginalnym dogrzewaczem na paliwo. Czy istnieje możliwość dołożenia sterownika pilota? Jeśli tak to jaki koszt i jaką centralkę kupić i jak wpiąć w układ? Pozdrawiam
hors_e jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 21:15   #357
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cześć poszukuję pomocy w skompletowaniu i uruchomieniu webasta do Galaxy 2.0 TDCI z 2007 roku. Byłby ktoś chętny mi pomóc?

Interesuje mnie wersja do sterowania z licznika, bądź z pilotem bądź jakakolwiek inna umożliwiającą odpalenie poranne i dogrzanie auta
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 21:23   #358
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Pogadaj z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 22:23   #359
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć poszukuję pomocy w skompletowaniu i uruchomieniu webasta do Galaxy 2.0 TDCI z 2007 roku. Byłby ktoś chętny mi pomóc?
Interesuje mnie wersja do sterowania z licznika, bądź z pilotem bądź jakakolwiek inna umożliwiającą odpalenie poranne i dogrzanie auta
Tu masz kompletną instalację do diesla
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wizualnie na aukcji wygląda całkiem dobrze, ale ktoś na forum twierdził, że "na żywo" już jest gorzej. Szukając części można oczywiście pominąć kosz z czujnikiem paliwa w zbiorniku bo w tym co masz wystarczy odciąć zaślepkę i włożyć oryginalną rurkę plastikową za kilkanaście złotych z ASO. Przy dieslu można również wpiąć się z paliwem w innym miejscu niż fabryka (z tego co wiem niektórzy wpinali się chyba w przewody powrotne/przelewowe). Ja dokładałem webasto w benzynie i z oczywistych powodów nie kombinowałem przy paliwie tylko zrobiłem tak jak było fabrycznie, ale wiązało się to niestety ze zrzuceniem zbiornika paliwa. Z wężami wodnymi również można zrobić inaczej niż było fabrycznie.
Sterowanie z poziomu licznika będzie możliwe jeżeli masz licznik typu 2 lub 3, czyli z dużym czerwonym wyświetlaczem lub convers+.
Zdalnego sterowania fabrycznie w przedliftach nie było, ale oczywiście można to sobie zrobić dokładając odpowiedni moduł. Ja go dołożyłem i sobie chwalę.
Sprawy mechaniczne nie będą dla Ciebie żadnym problemem, ale jeśli chodzi o elektrykę to trzeba się trochę "naszarpać" żeby dołożyć odpowiednie piny w EJB żeby było tak jak z fabryki. Jeżeli chcesz w przyszłości diagnozować piec i pozostałe elementy systemu webasto dedykowanym oprogramowaniem (np. Webasto Thermo Test 3) to od razu warto wyprowadzić sobie z pieca dodatkowe złącze W-BUS (fabrycznie w poliftach idzie ono z pieca do modułu zdalnego sterowania, ale warto zrobić odgałęzienie i zostawić zabezpieczone gdzieś w komorze silnika lub w kabinie żeby można było się łatwo podpiąć)
Na końcu pozostaje oczywiście zmiana konfiguracji pojazdu np.ELMConfigiem i wszystko powinno działać.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 22:47   #360
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Chcę mieć jak fabryka, bez dyskusji.
Licznik chcę (muszę) zmienić na 2, C+ nie chcę. Zdalnego mogę nie mieć jak będzie programator tygodniowy/godzinowy, to mi wystarczy.

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wizualnie na aukcji wygląda całkiem dobrze, ale ktoś na forum twierdził, że "na żywo" już jest gorzej.
No właśnie, złomu nie chcę, dwa nie wiem czy to wszytko, trzy nie wiem czy pasuje do mojego modelu

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jeśli chodzi o elektrykę to trzeba się trochę "naszarpać" żeby dołożyć odpowiednie piny w EJB żeby było tak jak z fabryki.
Jeśli idzie to po fabrycznych schematach, to też ogarnę, gorzej z tym wyprowadzeniem złącza, bo nie mam pojęcia co i jak i skąd.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.