Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2016, 17:08   #71
Tommy1979
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Rudnik nad Sanem
Model: C max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Cześć ja w moim c max miałem podobny problem i tez jak tak jak u ciebie po jeździe na autostradzie przy stałej prędkości 130-140 zjazd z autostrady (Neapol -Rzym 200) km i auto zgasło ,po 10 minutach zapala i jadę dalej po 10 godz powrót i po 200 km ten sam problem .blad na komp czujnik ciśnienia paliwa .poniewaz na co dzień pokonuje małe odległości max 50 km na autostradzie problem sie nie pojawił ale niedługo mnie czeka podróż Neapol -Kraków i już sie boje -co robić ?zmienic czujnik?

Tommy1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 07:32   #72
Tommy1979
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Rudnik nad Sanem
Model: C max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał tkalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez 3 tygodnie jazdy z pracy i do pracy nic się nie działo

w drodze powrotnej z Holandii znowu zgasł 2 razy przy zwalnianiu przed bramkami na autostradzie. Zrobiłem diagnostykę w fordzie i wyszło:

-błąd P0087:00-68-(PCM) ciśnienie w szynie paliwowej /układzie zbyt niskie

-błąd P0089:00-68-(PCM) wydajność regulatora ciśnienia paliwa

do obu błędów jest dopisek "brak dodatkowych informacji o rodzaju usterki dla tego(dtc)- nieokreślony



Pan w fordzie stwierdził że nie wie co to może być i profilaktycznie wymienił filtr paliwa.

W środę mam jechać na wakacje do Bułgarii. Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem auta???


Cześć mam pytanko czytałem ten twój problem a ponieważ mam podobny chciałem zapytać czy znalazłeś rozwiązanie ???dzieki z góry za info -szerokości


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
Tommy1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 11:04   #73
tkalo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: Mondeo Mk V
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

hej

po wymianie filtra paliwa problem nie powrócił ale profilaktycznie staram sie na autostradzie nie przekraczać 3000 obr./min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
tkalo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2017, 20:39   #74
Tommy1979
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Rudnik nad Sanem
Model: C max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał tkalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej



po wymianie filtra paliwa problem nie powrócił ale profilaktycznie staram sie na autostradzie nie przekraczać 3000 obr./min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Pozdrawiam


Ja postanowiłem zmienić czujnik ciśnienia na listwie i zmienię tez filtr paliwa zobaczymy czy problem sie już nie pojawi --dzięki za pomoc


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
Tommy1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 13:15   #75
Tommy1979
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Rudnik nad Sanem
Model: C max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał Tommy1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja postanowiłem zmienić czujnik ciśnienia na listwie i zmienię tez filtr paliwa zobaczymy czy problem sie już nie pojawi --dzięki za pomoc


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk


Zauważyłem tez ,ze po dłuższej jeździe przy stałej prędkości 100-120 km /h i po zwolnieniu czasami pojawia sie kangurek i dalej Ok ? Co wy na to ?mozliwe przyczyny leżą w wadliwym czujniku ciśnienia paliwa na szynie ?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
Tommy1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 16:40   #76
tkalo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: Mondeo Mk V
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Mnie jeden mechanik straszył, że wtryski się kończą. Ja miałem czasem wrażenie że lekko szarpie ale to było przy prędkościach 170-180/h i powyżej 3000 obr/min dlatego pisałem o nie przekraczaniu tych obrotów
tkalo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 17:09   #77
rzx87
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-07-2017
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 Duratec (145KM) + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Witam wszystkich, wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem Mondeo MK4 Kombi (2008r, Benzyna 2.0 145KM, LPG). Po pewnym czasie auto zaczelo sie zachowywac jak w postach powyzej, tzn. przy dojazdach do skrzyzowania potrafi zgasnac. Dzieje sie tak czasami raz, czasami kilka razy w krotkim czasie a czasem jest wszystko ok. Po zgasnieciu normalnie zapala. Chcialbym pojechac do mechanika i wymienic co trzeba zeby sie to nie powtarzalo, ale pytanie czy trafie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W zalaczniku dolaczam log z Forscana (usunalem bledy ktore raczej nie maja nic wspolnego z rzeczonym zachowaniem). Ktos ma pomysl co to moze byc (widzialem ze czesto jest to czujnik polozenia walu...)? Jesli pisze bzdury to wybaczcie ale nie jestem ekspertem samochodowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt Log.txt (3.2 KB, 32 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rzx87 ; 12-07-2017 o 17:12
rzx87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 20:15   #78
klajent
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: MONDEO MK IV
Silnik: 2,0 TDI
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Chciałem jedynie po raz kolejny potwierdzić, że w moim przypadku pomogła wymiana przepustnicy. Problem zniknął.
klajent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 22:24   #79
AnTok
ford::beginner
 
Avatar AnTok
 
Imię: ANIA
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: MONDEO MK4 TITANIUM
Silnik: 1.6 benzyna EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał klajent Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem jedynie po raz kolejny potwierdzić, że w moim przypadku pomogła wymiana przepustnicy. Problem zniknął.
Mam problem z F. Mondeo Titanium, 1.6 benzyna, 160 KM, 2012.
1 tydzień po wymianie paska rozrządu przy prędkości 140 km/h samochód stracił moc. Nie można było dodać gazu. Zjechałam na pobocze, włączyły się kontrolki + kontrolka oleju (z olejem wszystko ok). Auto już nie odpaliło. Silnik kręcił, ale nie zaskoczył. Dodatkowo chyba wyładował się akumulator.
Po wizycie u mechanika:
- akumulator wymieniony - auto nie odpala,
- po podłączeniu do komputera - żadnych błędów,
- odłączyli alarm, bo przypuszczali, że odcina zapłon i nadal nic,
diagnoza - "ręce rozkładam"
Prawdopodobnie czeka mnie ASO, sama diagnoza 189 zł, ale jak nie pokaże błędów to będą szukać na oślep.
Macie może jakieś sugestie?
AnTok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 06:32   #80
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

A dlaczego od razu nie sprawdzili poprawności ustawionego rozrządu, wymyślą wiele przyczyn, wydoją klienta, na koniec ustawią rozrząd, klient się ucieszy, zapłaci sporo, i wszyscy będą zadowoleni.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.