Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2022, 11:12   #11
wolim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2017
Model: Ford Mondeo MK4 kombi lift
Silnik: 1.6 TDCi econetic
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka silnika - jaka szansa, że to rozrząd

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wez je wykasuj i jeszcze raz... ale wyglada na rozrzad niestety.

P0016 polozenie walka rozrzadu..
Wykasowałem błędy. Odpaliłem na chwilę auto i jeszcze raz przeskanowałem.

Tak wyglądają błędy w tej chwili. Możliwe, że te poprzednie to jakaś historia z ostatnich kilku lat (kilka lat temu robiłem rozrząd, więc może ten błąd o którym piszesz, to jakiś archiwalny błąd sprzed tej wymiany jeszcze).

Po ponownym przeskanowaniu, odpaliłem auto jeszcze raz, przegazowałem i pochodziło kilka minut, a potem znowu silnik zgasł i znowu pojawił się komunikat o usterce silnika.

A tutaj aktualne komunikaty o błędach (po skasowaniu poprzednich błędów i zapuszczeniu testu od nowa):

OBDII -------------------------

P0193(00)
Status: Test się nie powiódł, Test nie powiódł się w biezącym cyklu jazdy,Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania błędu, Wskaźnik ostrzegawczy (wymagany)
Możliwe deszyfrowanie (moduf sterowania uwagami):
00011: Fuel rail pressure (FRP) sensor- high input
Ford: Fuel Rail Pressure Sensor Circuit High Input
Kliknij,eby wyszukac opis w internecie...

P0194(00)
Status: Test nie powiódł się w biezącym cyklu jazdy,Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania blędu
Możliwe deszyfrowanie (moduł sterowania uwagami):
00011: Fuel rail pressure (FRP) sensor- circuit intermittent
Kliknij. aby wyszukac opis w internecie...

Jednostka sterująca silnika --------------------------

P0193(00)
Status: Test się nie powiódł, Test nie powiódł się w biezącym cyklu jazdy,Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania będu, Wskaźnik ostrzegawczy (wymagany)
Możliwe deszyfrowanie (moduł sterowania uwagami):
OBDII: Fuel rail pressure (FRP) sensor- high input
Ford: Fuel Rail Pressure Sensor Circuit High Input
Kliknij. aby wyszukac opis w internecie...

P0194(00)
Status: Test nie powiódł się w biezącym cyklu jazdy,Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania blędu
Możliwe deszyfrowanie (moduł sterowania uwagami):
OBDII: Fuel rail pressure (FRP) sensor- circuit intermittent

ABS/ESP -------------------------------------

U0401(6Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Status: Test nie powiódł się w bieżącym cyklu jazdy, Potwierdzona, Wskaźnik ostrzegawczy (wymagany)
Możliwe deszyfrowanie (moduł sterowania uwagami):
OBDII: Invalid data received - engine control module (ECM)


EDIT: dodam tylko, że auto po odpaleniu za drugim razem jakby nierówno chodziło, objaw taki, jakby się dławiło i nie dostawało paliwa. Dlatego je przegazowałem do 3k obrotów parę razy i potem już przez kilka minut ładnie równo pracował silnik. A potem zgasł i znowu "silnik usterka".


Ostatnio edytowane przez wolim ; 12-11-2022 o 11:18
wolim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2022, 16:17   #12
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,340
Domyślnie Odp: Usterka silnika - jaka szansa, że to rozrząd

Wyglada na problem z czujnikiem ciśnienia paliwa. Dziwne bo to dość rzadka usterka.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2022, 16:49   #13
wolim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2017
Model: Ford Mondeo MK4 kombi lift
Silnik: 1.6 TDCi econetic
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka silnika - jaka szansa, że to rozrząd

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyglada na problem z czujnikiem ciśnienia paliwa. Dziwne bo to dość rzadka usterka.
Gdzieś w sieci znalazłem, że przyczyną błędów P0193 i P0194 może być:

- Awaria RPS – czujnik ciśnienia szyny paliwowej, podobnie jak większość czujników półprzewodnikowych, jest podatny na awarie od ciepła i wibracji, które występują w obfitości w komorze silnika. Jest to najczęstsza awaria w systemie.
- Poziom paliwa może być bardzo niski.
- Filtr paliwa może być zatkany.
- Przekaźnik pompy paliwa może być uszkodzony.
- Pompa paliwa może ulegać awarii lub być uszkodzona.
- Złącza czujnika FRP mogą być skorodowane.

Auto od ponad roku jeździło praktycznie non stop na rezerwie, bo to drugie auto w domu i było bardzo rzadko użytkowane. Więc może rzeczywiście problem z filtrem paliwa...

No nic, zobaczymy u mechanika za 3 tygodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie istotne jest, że to nie rozrząd i nie czeka mnie remont silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr.
wolim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2022, 16:59   #14
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Usterka silnika - jaka szansa, że to rozrząd

sprawdz wartosci wtryskow, cos mi sie nie chce wierzyc zeby czujnik padl.. raczej pompa lub wtryski.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 07:18   #15
wolim
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2017
Model: Ford Mondeo MK4 kombi lift
Silnik: 1.6 TDCi econetic
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka silnika - jaka szansa, że to rozrząd

Cześć.
Auto zrobione.

Okazało się, że wystarczyło wymienić filtr paliwa.

Auto jeździło często na rezerwie (czasem głębokiej) i albo woda zebrała się w filtrze, albo po prostu filtr się zapchał. To jest moje "zapasowe" auto używane od czasu do czasu, więc zawsze był żal tankować więcej niż parę litrów - teraz już wiem na przyszłość, żeby jednak w baku było zawsze trochę więcej paliwa.

Od 2 miesięcy po wymianie filtra jest spokój. A przy okazji zrobiłem jeszcze ogólny serwis, bo nigdy nie było okazji, więc w sumie wyszło Fordowi na dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki wszystkim za pomoc.
wolim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.