Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2017, 10:36   #71
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Katowicach ,albo @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w Lublinie

__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 12:14   #72
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,169
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał blade65 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(chodzi o wgranie immo czy coś podobnego )
szkoda, że jesteś tak daleko bo bym sobie "zatestował" na Tobie nową zabawkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ponoć obsługuje mi i EU i USA i nie tylko Fordziki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoją drogą jedź najbliżej czyli masz naj naj ... Pana @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ponoć ma dostęp
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 19:05   #73
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szkoda, że jesteś tak daleko bo bym sobie "zatestował" na Tobie nową zabawkę
Przecież możesz na swoim aucie zatestować,co to za problem.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 23:13   #74
2009mk4
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 145km flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Witam
Jak mój BCMa nie obsługuje TPMSa to jak się ogarnie to programowo to są jakieś minusy takiego zabiegu i rozumiem że czy BCM obsługuje czy nie to montujemy cztery anteny
Pozdrawiam
2009mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 23:59   #75
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Możliwości dołożenia TPMS są dwie.

1 Albo robimy tak jakby wyszedł z fabryki, czyli wymieniamy BCMa (jeśli potrzeba), parujemy ponownie immo, dokładamy brakujące wiązki, mocowania anten i w końcu same anteny. Potem aktywacja i system działa.

2 Robimy wersje uproszczoną, bez wymiany BCMa, dokadania kabli oraz anten.
Do kół wrzucamy czujniki, całość aktywujemy. Następnie należało by przypisać czujniki do kół (bez anten same się nie odnajdą i będą w losowej kolejności).
A na koniec wypadało by ograć np. mojego patcha do TPMS aby convers+ nie pokazywał błędów związanych z brakiem antenek.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 10:29   #76
2009mk4
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 145km flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Ok
A jak mam dwa komplety kół to co zmiana opon trzeba by było ponownie przypisywać w opcji pierwszej i drugiej , czy przy pierwszej opcji ż antenkami obojętnie które komplet założę to się odnajdą
2009mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 10:31   #77
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Oszczędź sobie niepotrzebnych problemów (i kosztów) i olej te czujniki. Zobacz ile jest tu na forum postów o ich nieprawidłowym działaniu.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 10:46   #78
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,047
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał 2009mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy przy pierwszej opcji ż antenkami obojętnie które komplet założę to się odnajdą
Jak masz opcję fabryczną i oryginalne czujniki, to przy zamianie kół czujniki są wykrywane automatycznie i dzieje się to samo. Trzeba tylko po zamianie przejechać kilkaset metrów.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 11:38   #79
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 Robimy wersje uproszczoną, bez wymiany BCMa, dokadania kabli oraz anten.
Do kół wrzucamy czujniki, całość aktywujemy. Następnie należało by przypisać czujniki do kół (bez anten same się nie odnajdą i będą w losowej kolejności).
A na koniec wypadało by ograć np. mojego patcha do TPMS aby convers+ nie pokazywał błędów związanych z brakiem antenek.
Zmieniłem mondeo gdzie miałem oryginalny TPMS, a teraz mam tylko felgi z czujnikami bez aktywnego TPMS, więc rozważam tą opcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanko tylko: da się jakoś odczytać numery czujników (potrzebne do aktywacji) bez specjalnych urządzeń, które mają w serwisach? (oczywiście bez zdejmowania opon z felg)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - moim zdaniem to całkiem przydatna rzecz w Mondku, bo mamy odczyt wartości ciśnienia, a nie tylko informację jak jest duży spadek. Ja mam łatwiej, bo felgi z czujnikami o oponami i tak mam po "starym" MK4, a czy od zera w to inwestować to ciężko powiedzieć ... jak wkurza cię, że na trasie np. ściąga cię na jedną stronę i zastanawiasz się czy to nierówna droga, czy ubytek ciśnienia to w takiej sytuacji TPMS jest dla mnie fajną sprawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 11:59   #80
2009mk4
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 145km flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: montaż czujnika ciśnienia opon tpms

Jaki oznaczenie powinno być na module bsi napisane aby obsługiwał tpms
2009mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.